Skocz do zawartości

[architektura - wzornictwo] toaleta publiczna


SansSerif

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 69
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

hehe:) fajne:) Material toalety to korek? czy mi sie wydaje? zrobiles piekny material drzwi toalety dasz jakies wskazowki jak mozna taki uzyskac?:) dobrze ze nie zrobiles okien po bokach przystanku bo zaraz by wybili gdyby przeszedl twoj projekt WC-Przystanku:)

 

 

,,Wc-przystanek sposob na lepsza przyszlosc'':) to takie male haselko reklamowe:)

swietna pracka pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

projekt piekny ... b.praktyczny ... ale nie dla polski ;) dla nas trzeba bylo by zaprojektowac porysowana toalete poniszczony przystanek i wogle ruine ...

 

jedynie podpracowal bym troche wjazd do toalety ... inwalidzi mieli by maly problem z przejechaniem progu ...

 

jakos nasuwa mi sie charakter paryżu jakos wlasnie tam taki przystanek bym widzial ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam tylko ze w powyzszej pracy znajduje dwa minusy:

1. prog przy wejsciu dla osób niepełnosprawnych. (mozna oczywiscie podejsc chodnikiem ale jajo juz tak dobrze wtedy nie wyglada)

2. sobiscie poza grubymi rurami nie odnajduje w projekcie ideii "antywandalizmu".

oczywiscie projekt jest "wy...słany" w kosmos ale tego chyba nie trzeba mowic.

 

wybacz marcin ale nie zauwazylem twojej uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ piotr - material to kompozyt, trociny z żywicą. material 3dmax na drzwiach to najzwyklejszy metal chrome z podstawowej biblioteki z lekko przesaturowana mapa lake.

 

@ marcin - to projekt futurystyczny. koncept just for fun dlatego wiec podjazd dla niepelnosprawnych nie pasowal mi kompozycyjnie ;)

 

@ peter - szatap. w czynie spolecznym tylko zapelniam nowy dzial ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem to już w jakiejś gazecie arch. jakiś czas temu.

Czego mógłbym się przyczepić, chyba tylk braku detali mocowania poliwęglanu do konstrukcji i "talezyka" mocującego konstrukcję do fundamentu.

Poza tym - WOW!

Zdolnych mamy projektantów! :)

Gratuluję i Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne, bardzo lubię takie formy, klasa panie szeryfie. Zgrabne bryłowo, przemyślane detale, dobre materiały.

 

Do czego się przyczepię to koncept umieszcznia toalety w bezpośrednim sąsiedztwie przystanku, mi to nie odpowiada.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czego się przyczepię to koncept umieszcznia toalety w bezpośrednim sąsiedztwie przystanku, mi to nie odpowiada.

 

...no jakby jakiś pijany poseł / posłanka czy sędzia wprał w ten kibelek po pijaku swoją limuzyną - łołoło! To by się narobiło - wokoło wszystko w brązach ;D

 

Mnie osobiście nie odpowiada jakikolwiek kibel publiczny dający tzw. świadomość - kogokolwiek w bezpośrednim pobliżu (za ścianą / ścianką, drzwiami...), ale tu akurat jestem w mniejszości;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiście nie odpowiada jakikolwiek kibel publiczny dający tzw. świadomość - kogokolwiek w bezpośrednim pobliżu (za ścianą / ścianką, drzwiami...), ale tu akurat jestem w mniejszości;)

nie jestes w mniejszosci. to bardzo ciekawy problem. polacy mimo ze brudasy, zalatwiajacy swoje potrzeby ukradkiem w krzakach, oficjalnie maja opory do kozystania z toalet publicznych, to oczywiscie tylko teoretyczne spostrzezenie bo takowych toalet nie mamy. w krajach beneluxu podobno sa powszechnie stosowane urynaly publiczne, niewielka scianka zaslaniajaca przyrodzenie sluzaca do sikania w centrach miast :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogłeś poprawić tą teksturę kibelka, psuje efekt... projekt wygląda miło, choć się nie znam. tu mała anegdota - mój facet od techniki (tu pozdrowienia) powiedziałby, że beznadziejne, gdyż nie ma odręcznego pisma technicznego. ha-ii!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe uncle ;) ale bez przesady, natomiast prawdopodobnie znalazł by się osioł sprawdzający łatwopalność kompozytu, o graffiti nie wspomnę bo to idealna powieżchnia expozycyjna ;) , ale chyba przesadzamy, nie było by tak źle... chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla polski to musialoby byc wszystko ze zelbetonu, nie moze byc ani jednego stalowego elementu bo ukradna na zlom, no chyba ze w drzwiach by bylo insert coin :) chociaz pewnie i to by wymontowlai

taka mała dygresja mi sie nasunęła... jak zaprojektujemy coś z żelbetu to zaraz każdy się czepia, że to nie pasuje do otoczenia, że beton to taki chamski a najlepiej to by to ładnie otynkować... w tym kraju to chyba tylko dworki nie wzbudzają kontrowersji...a szkoda ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak stanie taka toaleta to cybernetyka zastapi wozki inwalidzkie :>

 

projekt ma mase bledow o ktorych jeszcze nie wspomniano ale byl bardzo luznym treningiem koncepcyjnym. bardziej proba zmierzenia sie z organiczna estetyka niz studium ergonomii i funkcji. najlepiej uczyc sie na bledach wiec maly kroczek do przodu w edukacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne rendery... jak zawsze w twoim przypadku.

 

Projekt podoba mi się już mniej. Coś mi w nim nie gra i jest to chyba związane z bryłą toalety .. ew. jest to przejaw mojego kompletnego braku gustu jeśli chodzi o architekturę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pewne zastrzeżenie .... możecie się z nim zgodzić albo nie .... ale idea połączenia toalet publicznych z przystankiem komunikacji publicznej wydaje mi się troche nie na miejscu ... prosze sobie wyobrazić taki obiekt w centrum miasta i wychodzącą osobę z takiego WC akurat kiedy podjechał autobus pełen ludzi ... hmmm jakoś mi to wszystko nie pasuje .... dlaczego nie kiosk ? albo znany videoprzystanek? jeśli chodzi o funkcję jestem na nie ..... ale za to świetnie wykonane - gratuluję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SansSerif -> jeśli mogę (z czystej ciekwości) czemu składałeś to w Corelu i w jakich to było rozmiarach stworzone w oryginale ? Nie to, że chcę polemizować na ten temat, po prostu chciałbym poznać troszkę warsztat :>.

 

kuback -> czemu nie ? osobiście uważam takie pomysły za fajne bo jak jesteś na mieście i zachce Ci się to musisz po mac`ach chodzić albo jakichś knajpach, nie ma tego typu rzeczy w centrum (jak i wszędzie). Takie trochę krępujące, przychodzisz i: przepraszam czy mogę zrobić siku ? :D

W Olsztynie postawili pare słupów informacyjnych z ubikacjami w środku. W części nie ma już klamek albo drzwi nie działają.

 

Swoją drogą projekt bardzo miłe wrażenie sprawia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leru -> ja nie jestem przeciwnikiem tworzenia publicznych toalet, wręcz przeciwnie..... jednak takie połączenie funkcji osobiście by mi nieodpowiadało. Jest to specyficzne miejsce (toaleta publczna) i powinno być zaprojektowane w indywidualny sposób ..... i raczej jestem zwolennikiem tworzenia osobnych założeń dla niektórych funkcji a za takie uważam WC publiczne ..... w tym projekcie , zaakcętwonaie WC nie uważam za stosowne , kojarzy mi się z plastikowymi budkami stawianymi przy ogródkach piwnych w centrum miast i kolejką stojących osób przy takim WC .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuback -> no a nie jest zaprojektowane indywidualnie ? Sam wygląd (Serif no offence) kloca jest specyficzny, a zagospodarowanie miejsca jest jak najbardziej ... na miejscu. To WC nie spełnia żadnej innej funkcji niż bycie tym do czego zostało zaprojektowane (przynajmniej ja to tak widze), po prostu stoi przy przystanku. Poza tym lepiej to wygląda niż by miało funkcjonować jako STAND ALONE WC (w jakiejkolwiek formie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi ten projekt sie ne bardzo podoba. Szczególnie kształt tego kibla jakoś do mnie nie przemawia. Całość poprawna, ale żadna rewelka według mnie. Może to kwestia gustu, ale o gustach sie nie dyskutuje. Natomiast bardzo podobają mi sie te rysunki techniczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leru -> hmmmm , czy zagospodarowanie miejsca jest jak najbardziej na miejscu ..... z tym bym jednak dyskutował ... lecz uważam że pora zakończyć tą dyskusję ponieważ odczuwanie miejsca jest indywidualne i każdy widzi to inaczej .... niestety ale nikt mnie nie przekona do tego ,że jest to w tym ( bardzo dobrym w wykonaniu) projekcie poprawne ..... Widząc go poraz pierwszy zadałem sobie pytanie .... jak będzie wyglądał i jak będzie funkcjonował ten obiekt w centrum mojego miasta i w każdym innym? Niestety ale ja nie wyobrażam sobie tego .....

 

Bardzo się ciesze że powstało to forum - Architektura .Dziękuję Leru za tą konstruktywną rozmowe. Uważam , że na temat tego przystanka powiedzieliśmy już wszysko ..... pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Leru - najwiekszy pierwszy render to okolo 5000x3000 px. skladane w corelu bo finalem byla plansza 100x70 cm 300dpi http://members.lycos.co.uk/akdsn/upload/s2003_plansza.jpg

 

@ peter muler - taka smutna prawda :D

 

@ the mansych trafo - przeczytaj przedostatni post petera mulera. to byla praca na konkurs. w konkursie bierze udzial srednio sto kilkanascie projektow. wiele z nich jest dobrych, konkurencja jest ostra wiec trzeba tez dzialac marketingowo. projektem byla budka z kiblem a wszyscy i tak patrza na paznokiec ;)

 

@ kuback - polaczenie funkcji moze sie wydawac niektorym nieodpowiednie ale realnie toaleta wolnostojaca prefabrykowana jak np takie ktore produkuje niemiecki wall kosztuje kilkadzisciat tysiecy pln. zadne miasto na to nie stac, nawet na zachodzie. w cywilizowanych krajach takie przybytki sa sponsorowane przez firmy sprzedajace powierzchnie reklamowa. wyszedlem wiec z zalozenia ze polskiej komunikacji nie stac tez na przystanki wiec sponsoring moglby zalatwic dwa problemy przystanki i szalety.

ups ale zapomnialem chyba o miejscu na billboard :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten projekt podoba mi się tak samo jak rok czy półtora roku temu, kiedy go pierwszy raz zobaczyłam:-) Na szczęście Sans_Serifa nie można posądzać o podawanie odgrzewanych jajecznic, bo z tego co widzę zrobił już parę świetnych rzeczy od tego czasu:-)

 

Projekt typowo konkursowo-utopijny i jako taki jest świetny. Koncepcja ustawienia toalety publicznej w sąsiedztwie przystanku podoba mi się - kibel jak kibel, źle będzie się komponował ze wszystkim, nawet sam ze sobą;-)

 

Gdyby to był projekt na konkretne zamówienie, to daaaaaj pan spokój. Jako bajeczka dla architektów spełnia swoje zadanie:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt typowo konkursowo-utopijny i jako taki jest świetny. Koncepcja ustawienia toalety publicznej w sąsiedztwie przystanku podoba mi się - kibel jak kibel, źle będzie się komponował ze wszystkim, nawet sam ze sobą;-)
dobrze powiedziane... dodam moze tylko od siebie, ze kibel odpowiednio "podany" potrafi sie komponowac :)

A projekt swietny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ciekawostka - to średnio ładne - pomine sprawy poruszane wczesniej - czyli sama estetyka - taka futura z ogóra ew. paznokieć

 

skupię się na czym innym

 

Projekt ?? - nie nie - jeśli chodzi o projekt to jak dla mnie totalnie nie przemyślany

Całkowity brak konsekwencji

 

1: zaznaczasz na samym renderze że toaleta ma być przyjazna dla osób niepełnosprawnych - nie wiem czy mają tam wskoczyć czy też wozić ze sobą własną pochylnie - patrz wejście do toalety – jest nad ziemią, a jak już wejdzie i uda mu się załatwić to na pewno wody nie spuści

(chyba że będzie tanczył z wózkiem w środku i się ustawiał) - spłuczka powinna być przed toaletą

 

2. Kształt wiaty przy większych wiatrach urywa głowę – taki kształt ma dokładnie żagiel by łapać jak najwięcej wiatru – nawet nie chcę myśleć co w zimie przy opadach śniegu (wszystko zostanie skumulowane pod wiatą

 

3. Kolejna sprawa – jak wiadomo w Polsce jest prawostronny ruch uliczny – czyli z lewej podjeżdzają autobusy - już widzę tych wszystkich ludzi, którzy kukają co chwilę czy autobus nie jedzie – lub jaki właśnie się zbliżą

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności