Skocz do zawartości

wstep !!! jaki soft!


THE MANYSH TRAFO

Rekomendowane odpowiedzi

no tak dział sie przyda to napewno, chociaz regulamin by sie przydał :)

 

moze na początek jako z tytułu ze sam sie dzwiekiem zajmuje chciał bym poruszyc kwestie softu który przyda sie w twozeniu dzwieków do animacji.

Wielu nowych userów pyta jak dołączyc dzwiek do animacji w maxie? jednak moje zdanie w tym temacie jest takie ze w maxie nie da sie stworzyc rewalacyjnych efektów dzwiekowych do tego trzeba programu który jest bardziej rozbudowany w tej kwesti do takich napewno nalezą :

CoolEdit i SoundForge

SoundForge: ciekawy program obsługuje chyba wiekszosc formatów dzwiekowych i nie tylko jest mozliwosc załadowania filmu nawet divix posiada ciekawą funkcie odzyskiwania dzwieków z zabrudzonych przez szumy loopów działa bardzo dobrze i nie zniekształaca odzyskiwanego dzwieku poza tym bardzo fajnie przycina sie w nim loopy mozna to zrobic bardzo dokładnie reszta funkcji tego programy to standard jak w wiekszosci tego typu jednak na duzym poziomie polecam !

 

CooEdit: no to jest prawdziwy potwór dzwiekowy! dzieli sie na multisesion i singlesesion ten drugi to taki bardziej rozbudowany SoundForge co do Multisesion no tu nas czeka prawdziwa jazda wczesniej spreparowane loopy mozna tu ładnie połączyc w całość i wyrególowac barwy dzwieku oraz dodac efekty w jakie wyposazony jest program ale i nie tylko poniewaz obsługuje on wtyki VST bez których ani rusz ! całosc mozna kodowac do AC3 i innych ciekawych formatów !

 

Reason: jezeli porzebujesz sam stworzyc dzwieki lub muzyke Polecam jak dla mnie to nie ma rywala dla tego programu co do opisu to niestarczy miejsca na serwerze wiec sobie daruje

 

co do samedo montazu wideo z dzwiekiem to Pinacle studio lub Video vegas bez problemu w oby dwóch programach mozna połączyc dzwiek z obrazem bez zadnych przeszkód i uzyskac ciekawy efekt koncowy

 

mysle ze na początek starczy ! :) (sory za byki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

no i wtyki vst potrzebne do masteringu polecam Waves najlepsze na świecie

http://www.waves.com/default.asp?url=content.asp?id=16 jak by sie ktos pogubił to jest opis prosze bardzo

 

no i stronka Estrada i studio jak by ktos miał jakis złozony problemik to tam ludzie wiedza wszystko co trzeba http://www.eis.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm co do nagrywania z karty Mel to zgadza sie ze czasem są problemy co do straty jakosci to sie mylisz moim zdaniem no i ostatnia kwestiia to nie poruszajmy tu takich programów jak eJay, MusicMaker , czy tez Acid bo to są zabawki i jak ktos od tego zaczyna to nic sie nie nauczy raczej ! Peace 8-) tzw trackery to piekna sprawa jednak sygnał wyjsciowy jest tak nie ciekawy ze zabawa z masteringiem trwa wieki! co do Cubase to drodzi userzy tam kłania sie teoria muzyki wiec odradzam no chyba ze ktos jest twardy bo to juz nie jest zabawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. ModPlug tracker - średni, że się tak wyrażę, program. Niektórzy go lubią, niektórzy mniej. Wtyczki VST (tak to się nazywa?) i większość popularnych formatów zapisu.

2. FastTracker - klasyka, może ktoś jeszcze się pokusi.

3. Renoise - rewelacyjny program! Jest o ile dobrze pamiętam darmowy, banalny w użyciu i ma kosmiczne możliwości.

4. Buzz - dziwny soft. Niektórzy to kochają, inni nienawidzą. Dla ludzi, którym nie odpowiada nic i lubią alternatywy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ModPlug tracker jest boski całe dziecinstwo nad nim spedziłem 8-)

 

he he a pamienta ktos Voisetracker na komodorka to był szok co z mozliwosci pamientam jak komodora pod peceta podłączyłem zeby sobie brzmienie zgrac to były czasy no i Amiga i Digiboster to był sprzet samplery padały jak muchy 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm widze Mel ze czujesz sie prawdziwym Profesionalistą wiec zejde ci z drogi Poza tym nie jestem maniakiem fruita jest poprostu mozna w nim sobie przygotowac pare ciekawych efektów bez robienia tanich sztuczek w XP Przepeaszam userów bo nie bede postował w tym dziale ze wzgledu na wzajemną niechec do MELA wynikną z tego tylko draki ! co do trackerów i róznego rodzaju urządzen rzeczywistych oraz wykształcenia muzycznego wybacz Mel ale bardzo sie mylisz! Pozdrawiam wszystkich

 

 

 

THE END

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według mnie ModPlug to bardzo dobry tracker, napewno wiele lepszy od wysłużonego FastTrackera, chociażby ze względu na interfejs, VST... można naprawde wiele dobrego na nim zrobić, przez pare lat z niego korzystałem.

Ale najlepsze cacko to jednak Cubase SX2, to ma dopiero możliwości... i zapewne cenę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

modPlug Tracker.. aż się łezka w oku kręci.... :)

najlepszym darmowym softem - prosota obsługi/możliwości wg mnie jest obecnie Buzz... choć może się mylę - jeśli tak to powiedzcie co, z chęcią skorzystam kiedyś w moich zabawach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności