Skocz do zawartości

Multiple edges


Reinchard

Rekomendowane odpowiedzi

Zakładam nowy temat odnoszący się bezpośrednio do mojego poprzedniego, bo myślę, że na ten problem natrafiają również inni, a mi nie udało się wygooglować odpowiedzi. Chodzi o modyfikator STL Check. Nałożyłem go na siatkę którą wykonałem w 3ds Max 2010, za pomoca graphite tool. W owej siatce miałem parę "luk" które wypełniałam bridgem. Teraz STL Check pokazuje mi błąd multiple edges na kilkunastu edgach. Problem w tym, że nie bardzo wiem jak to naprawić. Kasuję edge opcją remove, tworze nowego - nic, STL Check dalej uważa że ten nowy edge jest "multiple". Kasuję całego face'a, bridguje wszystko na nowo - dalej ten sam błąd. Jak się tego pozbyć? I o co dokładnie w tym chodzi? Wszystko na mój gust wygląda ok - krawędź jest pojedyncza, łączy ze sobą wierzchołki, które też nie sa podówjne, więc w czym problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Na cyckach masz dwa trójkąty, jak je zaznaczysz za pomocą selelekcji BORDER, to zobaczysz, że vertexy nie są zweldowane bo selekcja obejmuje więcej niż 3 EDGE trójkąta.

 

Zatem zaznacz wszystkie vertexy i ustaw:

 

Weld Threshold: 0,1

 

U mnie była taka różnica.

Before: 2523

After: 2519

 

Natomiast reszta modelu ma kilka otworów, zastosuj na nich CAP, jeśli są jakieś n-gony tnij CUT TOOL.

 

Koniecznie korzystaj z xView!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności