Skocz do zawartości

Smoke* Discreet


cassanunda

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie wiem czy ci to coś pomoże ale w The chimney pot pracują na tym http://www.chimney.pl/smoke_frames.html może oni ci powiedza gdzie sa szkolenia (chyba najbliżej są w niemczech).Poszukaj na google czy nie sprzedają w necie jakiś płyt DVD typu training.

 

Pozatym: http://www4.discreet.com/education/education.php?id=691

http://www.google.pl/search?hl=pl&ie=UTF-8&q=%22smoke%22%2B+DVD+training&lr=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smoke jest jeszcze w Artshopie w Warszawie i chyba w Lightcrafcie tez maja..

 

Ogolnie studia czesto robia szkolenia dla ludzi ktorych ew by chcieli przyjac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adobe After Effects mimo iz nalezy do programow post-produkcyjnych nalezy do innej kategori czyli Effects & Compositing, pozatym Smoke a takze Inferno, Flame, Flint oraz Fire sa rdzennymi systemami tj. sklada sie na nie, nie tylko soft High-end ale takze odpowiedni hardware czesto w postaci systemow SGI z odpowiednim osprzetem, praca na broadcastach tj. Combustion czy After Effects ze zlozonymi kompozycjami pod 4k czy 2k nie jest zbyt komfortowa.

 

Systemy te sa oczywiscie szybsze, jednak nie dzieli ich jakas wielka przepasc jesli chodzi o wydajnosc a ich upgrade nie jest taki tani jak PC.

 

Kolejna sprawa to oczywiscie cena takiego systemu ktora jest calkiem spora np. w porownaniu do tego opartego na Eyeon Digital Fusion, jednak roznica w mozliwosciach juz az tak wielka jak cena nie jest, pozniej juz zostaje tylko magia nazwy. Systemy te sa oczywiscie dobre jednak nie sa one niezastapione.

 

Nie mozna takze powiedziec ze na PC nie ma swietnego softu, czego przykladem jest Digital Domain Nuke czy wlasnie Eyeon Digital Fusion. Nie ma co sie czarowac prezentowane systemy to luksusowy sprzet do finalnych szlifow, bowiem system taki budzi respekt i jak sie przy nich czoja klienci mowa o pracy On-line czyli pracy przy kliencie.

 

Jesli chodzi o kursy itp. to w interesie firmy powinny byc szkolenia, koszt 5 dniowego podstawowego szkolenia to ponad 2 000$

 

smoke_b.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dreamart

smoke to nastepny etap w post produkcji po montazu off line( np. Avid), na smoku jedziesz caly on line( jest jeszce kilka innych hmmmm filozofii on line'u np. quantel- henry, hall itp)

co do szkolen to najpierw trzeba posiedziec samemu, z ksiazeczka, tutorial zrobic kilka razy, spocic sie przy kliencie, potem jak juz bedzieszz wiedzial co z czym sie je, jedz na szkolenie.

pozdr4all

anatol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Mam pytanie i może znajdzie sie ktoś,kto wiedziałby coś w tej sprawie: chcę zakupic używaną stację edycyjną firmy Discreet Smoke (obecnie Autodesk) na potrzeby postprodukcji. Ze względu na ograniczenia konfiguracyjne sprzęt musi pochodzić z Europy - najlepiej bezpośrednio od podobnego studia zajmującego się animacją lub postprodukcją. Interesuje nas model z roku 2007. Byłabym wdzięczna za każdą wiadomośc albo tu na forum, albo na adres e-mail lug komunikator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mam pytanie i jeśli ktos mógłby udzielic mi odpowiedzi lub choby wskazówki, to będę wdzieczna za pomoc. Interesuje mnie zakup używanej stacji edycyjnej firmy Discreet Smoke (obecnie Autodesk) na potrzeby postprodukcji. Ze względu na ograniczenia konfiguracyjne sprzęt musi pochodzić z Europy - najlepiej bezpośrednio od podobnego studia zajmującego się animacją lub postprodukcją. Interesuje mnie model z roku 2007.

Może ktoś z was jest w temacie zorientowany bardziej niż ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności