Skocz do zawartości

Windows 8.1 i zbrush


kento

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Od kilku dni podczas pracy w zbrushu strasznie wariuje mi klawiatura i myszka. W klawiaturze automatycznie włącza się CapsLock i nie działają żadne skróty. W myszce natomiast zamieniają się funkcjami prawy i lewy przycisk. To tylko główne objawy tego problemu. Głównie zaczyna się to podczas wygładzania siatki. Towarzyszy temu odgłos plumkania, jakby mysz lub klawiatura zostały ponownie podłączone do komputera. Problem trwa około 30-40 sek po czym znowu mogę normalnie pracować.

 

Zaznaczam że używam windowsa 8.1 i zbrusha 4R6. Nie miałem tego problemu na windows 7 więc mogę przypuszczać że to ma związek z jakimś nowym skrótem lub jakimiś nowymi ustawieniami pod ósemką. Nie mogę jednak znaleźć gdzie tkwi przyczyna problemu.

 

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 17
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Monio trafił w 10. Klawiatura do wymiany :) Prawdopodobnie robiła jakieś zwarcie ale tylko w połączeniu z myszką i kilkukrotnym użyciu SHIFT + LMB. W innym wypadku pewnie bym jej używał i używał :)

 

Dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info o tym Classic Shell! Bałem sie ze będę musiał siedzieć na win 7 jeszcze kilka lat zanim mały miekki naprawi interface. Da sie wylaczyc te glupie wyskakujace z boku paski? Slyszalem ze to potrafi napsuc krwi podczas obslugi softow ze zmaksymalizowanym oknem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączam się do pytania Monia. I jednocześnie chciałbym zapytać o słynne kółko klepsydry w win7 które trzeba było wyłączać w rejestrach aby dało się bez nerwów pracować :)

 

Co to jest classic shell? (standardowe okna bez bajerów graficznych?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da sie wylaczyc te glupie wyskakujace z boku paski? Slyszalem ze to potrafi napsuc krwi podczas obslugi softow ze zmaksymalizowanym oknem.

 

Na szczęście tak. PPM na pasek -> Właściwości -> Nawigacja. A co do Classic Shella, gdyby nie ten dodatek to robił bym downgrade. Niektórym pasuję nowy standardowy wygląd Win8 ale ja chyba za bardzo się przyzwyczaiłem do starych wersji :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam oryginalną 8.1. Kupiona jako 8.0 nakładka na poprzednią wersję. Także powędrowało na Viste x64. Laptop z 2008rr więc nie za nowy.

Parametry:

Gateway FX 6860p

Core 2 duo T7200 2.2GHz

8800GTS 512MB

4 GB DDR2

 

Pierwsze problemy jaki mi się zaczęły to ze sterownikami. Dźwięku nie było. Sterowniki się zawieszały. By był dźwięk potrzeba było odinstalować i zainstalować sterowniki jeszcze raz. W chwili obecnej 8.1 na szczęście wystarcza wyłączenie lapka i włączenie by był dźwięk i WiFii ,bo te również zaczęło się gubić.

System mało stabilny. CO prawda nie ma blue screen of death ale teraz jest ładniejszy i robi to samo czyli zrzut pamięci. Wczoraj zawiesił mi się na przeglądarce Mozilla. Na stacjonarce preferuję jednak Windows 7.

Ogólnie wolniejszy, ale laptop też już ma swoje lata.

Acha odnośnie strony użytkowej da się przyzwyczaić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tygodnia na window 8.1. Męczarnia jest trochę, gdyż nie potrzeba mi tych wszystkich bajerów graficzno-tabletowych a nie da się włączyć widoku klasycznego tak jak na win7. Muszę sprawdzić ten classic shell o którym pisaliście. Mam tylko pytanie czy to nie jest złamanie jakiś praw licencyjnych do samego windowsa? :)

 

Gdyby nie ZBrush to już dawno siedział bym linuksie. Co za świat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast od dzisiaj mam ogromne problemy ze zmuszeniem GoZ do pracy z MODO 801 na windows8.1. Pod win7 nie było takich strasznych trudności po wykonaniu odpowiednich kroków które opisywali różni użytkownicy na forach Foundry. Czekam co powiedzą mi w supporcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co było przyczyną, ale dzisiaj wszystko działa. Jeszcze raz ręcznie wpisałem scieżki w Form Editor i jak na razie działa. Support pisze że wsparcie dla MODO 801 pojawi się niebawem przy odsłonie R7.

 

Wracając do tematu Windowsa 8.1.... w wersji 9 powróci klasyczne menu start? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie windowsa 9, przeskoczyli od razu do dyszki. I tutaj jest problem...

 

microsoft-windows-good-bad-cycle-operating-systems.jpg

 

Zobaczymy. :P Jak na razie zapowiedzi są super. Na prezentacji po cichu przyznali się do klapy UX win8 i teraz sprytnie łączą koncepcje znane z win7 i win8. Dojdzie też sporo przydatnych rzeczy znanych userom linucha od lat, np multiple desktops.

 

https://www.youtube.com/watch?v=TmbsMCyBE8w

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności