Skocz do zawartości

STACJA ROBOCZA - Konfiguracja - 9 000 zł


Gość digitalanimal

Rekomendowane odpowiedzi

Gość digitalanimal

Witam serdecznie!

 

-Chciałbym złożyć stację roboczą do 9 tys. zł. Cały budżet chcę poświęcić na samą stację roboczą.

Zależy mi na tym żeby komputer był Hiper szybki, wydajny i cichy. Dobre chłodzenie itd.

 

-Przeznaczenie to Rendering, 3D Max, Projektowanie 3d, 2d, Grafika komputerowa, obróbka video, photo.

Potrzebuje komputera który będzie renderował obrazy z 3D max w mgnieniu oka, bez problemu poradzi sobie z futrem, włosami oraz resztą najbardziej wymagających zadań w rekordowo szybkim czasie.

 

Bardzo proszę was o porady co do konfiguracji. Jeżeli znajdziecie chwilę proszę o kilka zestawów konfiguracji komputera.

Jak to widzicie? Co będzie najlepszym rozwiązaniem?

 

Pozdrawiam Adam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Witam,

Od kilku dni posiadam komputer o specyfikacji tj. w jpg + do tego spięte w farmę 2x i7 czyli razem 56 rdzeni . Cały zestaw kosztował ok 20k (bez i7) jedyne co teraz mogę powiedzieć to to że jest szybszy od farmy 2x i7, ale d... nie urywa :). 01413482227132919228.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie wymagania to nie z takim niskim budżetem a i tak nikt ci nie zapewni ze nawet na dwóch e7-8890 v2 będzie to błysk, przydadzą się zajęcia z medytacji i cierpliwości :)

ArtuSz jeśli już to masz 28 rdzeni :)

Edytowane przez skalpel3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość digitalanimal

Podbijam temat i dalej proszę o pomoc osoby kompetentne a osoby które nie mają nic do powiedzenia konkretnego proszę o brak aktywności pod postem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!

 

-Chciałbym złożyć stację roboczą do 9 tys. zł. Cały budżet chcę poświęcić na samą stację roboczą.

Zależy mi na tym żeby komputer był Hiper szybki, wydajny i cichy. Dobre chłodzenie itd.

 

-Przeznaczenie to Rendering, 3D Max, Projektowanie 3d, 2d, Grafika komputerowa, obróbka video, photo.

Potrzebuje komputera który będzie renderował obrazy z 3D max w mgnieniu oka, bez problemu poradzi sobie z futrem, włosami oraz resztą najbardziej wymagających zadań w rekordowo szybkim czasie.

 

Bardzo proszę was o porady co do konfiguracji. Jeżeli znajdziecie chwilę proszę o kilka zestawów konfiguracji komputera.

Jak to widzicie? Co będzie najlepszym rozwiązaniem?

 

Pozdrawiam Adam!

 

takie wymagania to ci spełni komputer a raczej Octane + 4 GTX titany. Wtedy tak wszystko będzie się renderowało poniżej minuty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta jak piszą koledzy powyżej za 9 tyś nie złożysz nic co będzie renderowało na "już".

Za taką kwotę najszybszym rozwiązaniem będzie to co proponuje "matszklar" ale nie łódź się, że będzie to renderowało jak demon.

 

Ja mam kompa który w Cien robi ponad 39 pkt ... czy rendery są na już, oczywiście, że nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta jak piszą koledzy powyżej za 9 tyś nie złożysz nic co będzie renderowało na "już".

Za taką kwotę najszybszym rozwiązaniem będzie to co proponuje "matszklar" ale nie łódź się, że będzie to renderowało jak demon.

Ja mam kompa który w Cien robi ponad 39 pkt ... czy rendery są na już, oczywiście, że nie

 

To ja też potwierdzam - maszyna 24 rdzenie (48 wątków) brana z GPUCOMPUTER i wtedy rendery 2000x1500 px, sporo modeli na scenie, drzewa, trawa, jakieś dywany, wysokie ustawienia w VRAY'u - 20 minut rendery idą.Screen z prockami w załączniku. Taki komp ma w Cinebench 11.5 wynik około 34-36 pkt.

Koszt takiego kompa to około 16 000 zł. Nie ma nic na "już"...ja jestem szczęśliwy bo na noc mogę zapuścić w firmie 10-15 wizek i rano są gotowe do druku. Na "JUŻ" to pracuję w CORONA RENDERE'rze - tam masz podgląd sceny już po minucie, a po 5 minutach choć nadal jest szum to możesz spoko pokazywać ludziom takie rendery z CORONY...W OCTANIE też można na jeszcze bardziej "JUŻ" - tylko wtedy same karty graficzne będą kosztować 16000 zł. Za 9000 zł kupiłbym 2 x i7 6 rdzeniowe albo szukal używanej stacji graficznej z Xeonami X5650 (ale nie HP czy DELL bo tam jest zablokowany overclocking). Xeon 5650 można podkręcić z 2.6 Ghz na 3.6 Ghz bez żadnych specjalnych zabiegów i wtedy w Cinebench 11.5 masz 17-18 pkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności