Skocz do zawartości

Jak tworzyć teren do gier?


gawel72

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Tak jak w temacie, jak tworzyć teren do gier? Chciałem spróbować stworzyć jakąś mapę do nadchodzącego gta v na pc. Jakie programy do tego są przeznaczone? Znalazłem między innymi taki program jak World Machine, ale w nim nie ma za dużo kontroli. Myślałem o zbrushu, ale może są jakieś inne programy do rzeźbienia terenu? No i jak powinien wyglądać workflow? W końcu mapy do otwartego świata są wielkie. Dziękuje za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Witam. Zanim rzucisz się z motyką na słońce najpierw proponuje poznać zasady tworzenia map do GTA. Najbardziej modowaną częścią GTA jest GTA san andreas. Na tym silniku możesz sobie poćwiczyć tworzenie map i dodawanie ich do gry. Zanim wyjdą skrypty i programy umożliwiające eksport mapy do piątej części trochę czasu minie. Program który jest najczęściej wykorzystywany do tworzenia terenów i nie tylko jest 3ds max i do niego powstało mnóstwo skryptów umożliwiających eksport modeli do odpowiedniego formatu. Zanim zaczniesz tworzyć jaki kol wiek model w innym programie upewnij się że ma możliwość eksportu do np. formatu 3ds tak żeby go można było później zaimportować do 3ds max w celu dalszej obróbki.

 

Na jednym forum związanym z modowaniem GTA napisałem poradnik wraz z filmikami jak taką mapę przenieść praktycznie za jednym zamachem do GTA SA. Link po niżej. Na początku może się to wydawać trudne ale jak się zrozumie o co w tym chodzi to idzie taką mapę przenieść w ciągu około 30 minut. Zależy jak mapa jet rozbudowana.

 

http://gtabigday.comxa.com/Forum/viewtopic.php?id=216

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co za głupota dawno nie czytałem czegoś takiego to 3dsmax może tylko otwierać pliki 3ds, a to ci psikus :D człowiek całe życie się uczy :P

przecież sabaru napisał tak:

"do np. formatu 3ds"

a nie "TYLKO FORMATU 3DS". Format 3DS podał jako przykład, to nie głupota. Trzeba czytać ze zrozumieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności