Skocz do zawartości

Jak wyznaczyć perspektywę miasta przy fotomanipulacji.


natas

Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądałem wiele obrazków/tutoriali o perspektywie i wydawało się to proste ponieważ tam wszystkie sześciany, domki itp były zawsze wyrysowane w siatce i wtedy wydawało się to dość proste natomiast gdy do zdjęcia podobnego do tych http://www.cgtextures.com/texview.php?id=112871&PHPSESSID=bddagf13e10bb9j6pf0scsn776 próbowałem dorysować linie perspektywy to zaczęło mi wychodzić za dużo punktów zbiegu. Zapewne dla tego, że budynki były różnie względem siebie położone czy raczej obrucone do tego zapewne dochodzi wypaczenie spowodowane ogniskową aparatu itd. Więc jak najprościej wyznaczyć te punkty zbiegu by kolene zdjęcia można było do nich dopasowywać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Jeżeli budynki nie są równoległe względem siebie to mają punkty zbiegu w innych miejscach. Musisz sobie wybrać tylko te budynki, które są równoległe do obiektu, który chcesz dodać. Więc jak będzie siedzieć względem budynku obok, to powinno wystarczyć. Poza tym mniej istotne są punkty zbiegu, najważniejsze to wyznaczyć horyzont.

tak jak tutaj:

 

93USXvI.jpg

 

Przy czym na tym obrazku nie ma zniekształceń, o których wspominasz i grunt jest na jednym poziomie.

Tak czy siak, trochę na tzw. czuja, też musisz zrobić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności