Skocz do zawartości

Ostatni czlowiek na ziemi: Ukrzyzowanie


Rekomendowane odpowiedzi

„...Wykonalo sie. A Jezus zawolawszy glosem wielkim, rzekl: Ojcze, w rece Twe polecam ducha Mojego. A to rzeklszy, skonal. A widzac rotmistrz, co sie dzialo, chwalil Boga, mowiac: Prawdziwie ten czlowiek byl sprawiedliwy...”

 

(Ewangelia sw. Lukasza, rozdzial XXIII, wiersz 26-50; Ewangelia sw. Mateusza,

rozdzial XXVII, wiersz 31-56; Ewangelia sw. Marka, rozdzial XV, wiersz 20-42;

Ewangelia sw. Jana, rozdzial XIX, wiersz 17-31)

 

 

Witam.

Nie wiem czy mam na tyle sil aby startowac w tej bitwie obok prawdziwych profesjonalistow, ale potraktuje to jako wielki tutorial na temat malowania wykozystujac Photoshopa i mam nadzieje, ze po zakonczeniu tej bitwy opanuje w stopniu satysfakcjonujacym sztuke cyfrowego malowania.

Nie marze nawet o wygranej, z wiadomych powodow :D, ale garsc doswiadczenia zawsze sie przyda.

 

Moja wizja dotyczaca ostatniego czlowieka na ziemi:

Jedynym skojarzeniem po przeczytaniu tematu „Ostatni czlowiek na ziemi” jakie mi sie nasuneło byl Jezus Chrystus.

Wedlug mnie to jedyny czlowiek jaki zyl na ziemi. Ostatni prawdziwy czlowiek i dlatego wlasnie zdecydowalem sie na taki wybor.

 

Jako ze nie poradzilbym sobie samodzelnie (jeszcze) z namalowaniem postaci z pamieci wiec pozwolilem sobie zapozyczyc ksztalt postaci Jezusa z obrazu zamieszczonego na stronce

http://www.ultramontes.pl/Historia_biblijna_10.htm,

natomiast referencje do zolnierza i kleczacego zaczerpnalem z „Ilustrowanej Biblii dla dzieci” G. Beers.

 

Na razie zamieszczam szkic (mycha) sceny jak chcialbym to mniej wiecej pokazac.

Jednoczesnie prosze o uwagi i podpowiedzi co i jak poprawiac.

 

W jakiej rozdzielczosci przewaznie robi sie takie prace, bo nie mam najmniejszego pomyslu jaka wybrac?

 

1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ostatnio duzo prac o tematyce chrzescijanskiej, cieszy mnie to bardzo ale jednak poziom nie ;///am nadzieje ze tym razem bedzie lepiej, postaraj sie :) a rozdzileczosc no hm ja swoje robie w rozdzilczosci 5000 na 8000 bardoz przyjemnie sie tak robi :) dużo sczegółów mozna dziekit temu uzyskac. A ten szkic... popracuj jescze troche nad kompozycją nim zaczniesz malować ;/ (nie przesadzaj z iloscią elementow jezeli nie umiesz tego odpowiednio rozplanowac) postaraj sie zeby kompozycja byla jakas taka bardziej zwarta i zeby bylo widac perspektywe. może jakbys jakoś tak podkątem to zrobil to bylo by ladnie, tak żeby geometrai krzyza zwezala sie ugóry, tak trapezoidalnie. A i podozenie pod krzyz tych kamieni wydaje sie troche zbyt banalne ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SCORPI: wielkie dzieki za rady. Dzialam w tym kierunku.

little-ninja: zaba siedzi na kamieniu i dlatego tak wyglada :D

 

OK. Dzisiaj udalo mi sie troche poprawic (mam nadzieje) moje wpociny.

Zajolem sie postacia po lewej stronie, krzyzem i roslinkami. Skadrowalem tez troche obrazek i mysle ze udalo mi sie nadac troche perspektywy. Jutro ide do biblioteki to jakas madra ksiazke sobie wypozycze i podpatrze co i jak ma byc z ta perspektywa jeszcze.

Licze na Wasze wskazowki dzieki ktorym bede mogl poprawiac swoje bledy.

Pozdrawiam.

 

2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no o wiele lepiej, ale jescze pracuj nad tym szkicem :> nie wydaje ci sie krzyz za długi? On by czegos takeigo nei uniusł ja myśle.. no ale nie wiem do końca.. a i podpurka na noge było tylko z jednej strony i to malutka, tak żeby osoba ukrzyżowana co chwile zlatywała w duł, wtedy płuca bardzo są sciśnięte i powoli się dusi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sensie technicznym to ukrzyżowany niósł tyko poziomą belkę, pionowa czekała już wkopana w ziemię. a gwoździe były wbite przed nadgarstkiem bo na paliczkach to by się długo nie utrzymał. a u żołnierza ten mieczyk chyba troche za mały, chyba że to sztylet jakiś (to sorry). w każdym razie jest przyklejony na Kropelkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności