Skocz do zawartości

MODO - problemy


bartonfink

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zaczolem sobie przyswajac ten programik - no i miejscami mnie zachwyca , ale niestety w wiekszosci jest za malo intuicyjny jak dlamnie. Mam z nim kilka problemow - moze ktos pomoze.

 

 

1.Jak uruchomic to cholerne symmetry ? . Ustawiam w zgledem np x i nic sie nie dzieje. Jak to rozgryzc ?

2.Czy jest w tym programie wogole taka opcja jak connect (na wzor maxowego - odnosnie vertexow ) ?? Ja takowej nie widze a przegrzebalem wszystko.

3.Strasznie badziewnie zrobili przypisawanie komend klawiszom. Niema zadnej rozwijalnej listy z ktorej mozna by bylo sobie wybrac odpowiednia komende :(.

Chyba ze ja to zle robie ?

4.Jak wstawic na jednym edge wiecej niz 1 vertex ?

 

Za kazda pomoc bede bardzo wdzieczny. Mozecie mi wierzyc 3 razy przejzalem manual i nic sensownego nie znalazlem.

 

Ps. znacie moze linki do jakichs tutkow o modo (te videotutki na stronie producenta malo mowia :( )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

ad 1 nie wiem

ad 2 zaznaczasz sobie 2 (itd.) vortexy i gornego menu wybierasz GEOMETRY --> Vertex --> Join... i gotowe

ad 3 mozna wciszkasz F2 masz liste wszystkich skrotow klikajac na odpowiednia nazwe komendy mozesz przypisac jej skrot jaki chcesz...

ad 4 tyz nie wiem :(

 

przylanczam sie do pytania o tutki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

symetry- po pierwsze musisz zaczac od obiektu symetrycznego. jesli zaczynasz od boxa, kuli itp, to tylko wlaczasz symetry powiedzmy na os Z i juz jest ok. jesli masz powiedzmy glowe, to usun polowe, przesun pivot na krawedz, daj mirror. vertexy chyba lacza sie automatycznie. i teraz wlaczaj symetry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

barton: mozesz wybierac komendy z system/form editor.

 

ja nawet nie wiem jak wstawic vertex na edgeu. gdzie to jest? jesli jest takie narzedzie to je wlacz i shift clickaj na edgeu. shift click powtarza to narzedzie ktore masz aktualnie wlaczone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności