Skocz do zawartości

Laptop do 3d, 5k+


Pionier

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Rozgladam sie za zakupem laptopa, glownie do pracy na modo, modeling assetow oraz rendering prevek bo finalnie bede liczyl na kompie stacjonarnym. Taki sprzet pomocniczny na wypadek taki jak mam teraz kiedy moj glowny pc jest w serwisie.

 

Rzecz jasna im wiecej czytam tym mniej wiem, dlatego pytam o Wasze zdanie :)

 

Poki co moje typy to:

http://www.x-kom.pl/p/177505-notebook-laptop-15-6-asus-n550jk-cn057h-16-i7-4700hq-16g-256750-win8-gtx850.html

 

http://www.x-kom.pl/p/187834-notebook-laptop-17-3-asus-g750jz-t4077p-24-i7-4700h-24-5001tb-win8px-gtx880.html

 

Bardziej na razie jako ciekawostke po bandzie:

http://www.x-kom.pl/p/208188-notebook-laptop-17-3-dell-alienware-m17x-i7-4710mq-16gb-100080-win8-fhd-3d.html

 

Lub macbook pro,

 

Kilka innych pytan:

- czy ktos moze pracowal na wspomnianych modelach?

- czy na ekranie 15 calowym pracuje sie komfortowo przy roz. Full hd?

- jaki sklep polecacie jesli chodzi o zakup?

 

Bylbym wdzieczny za opinie,

Dzieki,

 

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Zdecydowanie alienware albo seria asusa odpowiadająca temu. Sam przymierzam się do zakupienia alienware, jako mojego głownego komputera pracy, niestety dość często zmieniam miejsce pracy. i niemogę mieć stacjonarki. :(

 

O macbookach zapomnij od kilku lat już nie są tym czym były kiedyś.

 

- - - Połączono posty - - -

 

Zdecydowanie alienware albo seria asusa odpowiadająca temu. Sam przymierzam się do zakupienia alienware, jako mojego głownego komputera pracy, niestety dość często zmieniam miejsce pracy. i niemogę mieć stacjonarki. :(

 

O macbookach zapomnij od kilku lat już nie są tym czym były kiedyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seria asusa odpowiadajaca temu, tzn jaka to seria?

Jaka konfiguracje alienware bedziesz kupowal i gdzie dokonasz zakupu? :)

 

asus seria G, podobny wygląd. trochę tańsza od alienware, podobno ma gorsze chłodzenie.

 

Co do zakupu, tego jeszcze nie wiem myślałem żeby dokonać tego officialnie od della.

 

Co do konfiguracji tutaj pojawia się dosyć ciekawe pytanie bo sam już od długiego czasu ciągle nie mogę podjąc decyzji. Napewno nie będę szedł w układy 2x GPU.. Raczej będzie to konfiguracja tańsza. niż droższa? Dlaczego? Obecnie mam laptopa, średniej klasy, starcza jakoś do zleceń choć czasem rwę włosy i korzystam z farm, ostatnio coraz bardziej ogranicza mnie ilość ramu. ale mniejsza...

teraz dlaczego bardziej tańsza..

Alienware, mocniejszy kosztuje 10 tyś za tą kwotę mamy 12 rdzeniową stację. Co jak co, ale to jest 12 rdzeni 24 wątków, daje to ogromne możliwości. Kiedy można mieć alienware za 7-8tyś o trochę niższym taktowaniu. Jak zapewne wiesz z doświadczenia pare Ghz w tą tamtą nie robi różnicy bo kiedy czas ciśnie i tak sprawa leci na farmę. więc według mnie to kasa totalnie bez sensu wydana. Dlatego osobiście bym brał najtańszą wersje alienware z maksymalną ilością ramu. i ewentualnie GTX 880M 8 giga pamięci. (silnik którego używam ma możliwość renderowania na GPU)

 

 

Według strony della wersja z 4 rdzeniowym 3.5 i7 i 16 giga ramu oraz GTX 860M 2 giga pamięci i dyskiem 500 giga. kosztuje 7500zł

 

Natomiast konfiguracja taka:

4 rdzeniowy procesor model lepszy o taktowaniu 4.1 16 giga ramu lub 32 +500zł oraz GTX 860M 2 giga. i SDD 256 i 1TB HDD kosztuje 10640zł

 

GTX880 8 kosztuje dodatkowe 1600zł

 

Według mnie te kilka ghz nie jest warte 3tyś.

Edytowane przez Azbesty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to bym się pokusił nawet na pierwszą opcję.

Pamiętaj (jeśli jeszcze nie odkryłeś tego), że w modo jak pacniesz klawisz 0(zero) to masz tryb np. viewportu (bo działa to też w obrębie każdego innego panelu) zmaksymalizowany do wielkości okna aplikacji(plus małe taby) więc 15 cali może być wystarczająco (skróty plus pie menus). A w razie awarii stacjonarki zawsze można podpiąć lapa pod zew. monitor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za posty!

 

@azbesty, czyli mowisz o opcji z drugiego linka, nie myslales o tym asusie? Jego jedyna wada dla mnie to matryca TN. Na jakim modelu teraz pracujesz i ile masz w nim ramu? Jesli mnie pamiec nie myli to pracujesz na tym niepozornym cudenku zwanym blenderem?

 

Szukam wlasnie jakiegos innego dostawcy alienow poza dell.pl

 

Mam dokladnie takie samo zdanie odnosnie konfiguracji, nie zalezy mi na totalnym wypasie bo nawet ten ich basic bedzie ok. To czego nie rozumiem to brak opcji 32gb ramu w basicu, max to tylko 16. Dopiero w opcji srodkowej jest szansa na 32gb I dysk ssd tylko ze niestety nie ma mozliwosci wybrania karty nvidii, eh no robia takie smaczki specjalnie :p

 

Zaraz po w miare dobrym procku liczy sie dla mnie dysk ssd, dobra matryca i solidna obudowa. Dlatego kurde.. ta opcja pierwsza kusi bo wydaje mi sie ze sie sprawdzi, nie wiem na ile to "stary" procesor i karta graficzna ale to chyba wciaz lepszy setup niz moj poprzedni pc :D no i ma ladna matryce IPS.

 

PS,

znam skrot "0" i mam go na uwadze jesli wybiore 15 cali ;)

Niestety nie jak sprawdzicjak wyglada modo na takim ekraniewiec ciekawi mnie komfort pracy w praktyce.

 

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za posty!

 

@azbesty, czyli mowisz o opcji z drugiego linka, nie myslales o tym asusie? Jego jedyna wada dla mnie to matryca TN. Na jakim modelu teraz pracujesz i ile masz w nim ramu? Jesli mnie pamiec nie myli to pracujesz na tym niepozornym cudenku zwanym blenderem?

 

Szukam wlasnie jakiegos innego dostawcy alienow poza dell.pl

 

Mam dokladnie takie samo zdanie odnosnie konfiguracji, nie zalezy mi na totalnym wypasie bo nawet ten ich basic bedzie ok. To czego nie rozumiem to brak opcji 32gb ramu w basicu, max to tylko 16. Dopiero w opcji srodkowej jest szansa na 32gb I dysk ssd tylko ze niestety nie ma mozliwosci wybrania karty nvidii, eh no robia takie smaczki specjalnie :p

 

Zaraz po w miare dobrym procku liczy sie dla mnie dysk ssd, dobra matryca i solidna obudowa. Dlatego kurde.. ta opcja pierwsza kusi bo wydaje mi sie ze sie sprawdzi, nie wiem na ile to "stary" procesor i karta graficzna ale to chyba wciaz lepszy setup niz moj poprzedni pc :D no i ma ladna matryce IPS.

 

PS,

znam skrot "0" i mam go na uwadze jesli wybiore 15 cali ;)

Niestety nie jak sprawdzicjak wyglada modo na takim ekraniewiec ciekawi mnie komfort pracy w praktyce.

 

P.

 

tak pracuje w Blenderze bo prawdę mówiąc do tego czym się zajmuje sprawdza się rewelacyjnie. A jego interface jest tak bardzo modernizowalny i skalowalny że 15 cali nie jest problemem. mam obok 40 calowy telewizor i odpalam go w sumie wtedy kiedy pracuje z wieloma refkami, czy też oglądam film. defultowy blender dla mnie to trochę tragedia jest prawdę mówiąc :> obecnie mam 6 giga i jest to trochę mało czasem przy bardziej zawansowanych sprawach. kiedy pracuje na 4-8k tekstach... czy też duże po prostu sceny, ale są farmy więc jakoś sobie radzę :) czy też render layery...

 

tak z tym ramem kurcze te 32 giga fajna sprawa komfort pracy. i ten dysk SDD. prawdę mówiąc ja resetuje komputer raz na 24H tak jak serwerownia TVN'u.. więc to by mi aż tak bardzo nie przeszkadzało + sam fakt taki że Blender odpala się w sekunde. na hdd, więc aż tak bardzo by mi to nie przeszkadzało.

 

asus no właśnie matryca...

 

Sam nie wiem... Trzeba by poczytać jak to je z tym ramem czy oni mają innego cage'a czy po prostu zabieg markitengowy i samemu dokupić kolejne 16...

 

- - - Połączono posty - - -

 

Jeszcze jedno przed pojsciem spac,

CLEVO - mowi Wam to cos? :D

 

ta żel betonowy kloc. :D podobno spoko. alienware bazuje na tym cageu chyba

 

te mocne clevo za 8-10k to są raczej takie komputery do postawienia na ziemi czy gdzieś i podpinasz monitor.. to jest wysokie masakrycznie...

Edytowane przez Azbesty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu brałbym N550JK:

http://www.x-kom.pl/p/177505-notebook-laptop-15-6-asus-n550jk-cn057h-16-i7-4700hq-16g-256750-win8-gtx850.html?partnerid=100308603&sm12=MzU=&ts=1413327494&token=da0ca13a9d18d518f03c5a146342d6d6

 

- alienware, czy G750 to laptopy typu DTR, ciężkie kloce. Jeśli to ma być laptop na zastępstwo to zdecydowanie N550JK - bardzo dobra matryca,pojemny SSD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS,

znam skrot "0" i mam go na uwadze jesli wybiore 15 cali ;)

Niestety nie jak sprawdzicjak wyglada modo na takim ekraniewiec ciekawi mnie komfort pracy w praktyce.

 

P.

 

A to spoko. Sorry za nadgorliwość:)

Zawsze możesz wgrać sobie modo na pendrive'a razem z licencją i odpalić czy u znajomego czy w sklepie gdzie pozwalają przetestować sobie sprzęt. (co prawda w appData się chyba tworzą foldery z cfg, configs i scripts ale można to łatwo potem usunąć).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za kolejne posty,

 

Azbesty, a myslales o tym np. http://www.kuzniewski.pl/p17773,hp-zbook-15-g1-f7h54ea-core-i7-4700mq-15-6-full-hd-16384-768-256-msata-ssd-512-ssd-quadro-k2100m-dvd-windows-8-1-pro-lub-windows-7-pro-pakiet-dodatkowych-uslug-i-wysylka-w-cenie.html ?

 

Dopytalem della o mozliwosc zlozenia aliena z 32gb, gorszym prockiem i dyskiem ssd, dostalem w odp. linka do strony konfiguratora i tekst ze inaczej sie nie da, lipa troche. Alienware odpada w takim razie. Niedlugo wyjdzie asus g751 z nowa nvidia i ekranem IPS, moze Cie zainteresuje?

 

Bartolo & uzuma.. Poki co tak sie zanosi na asusa n550jk, pytalem w jednym sklepie o mozliwosc podpiecia usb z wlasnym softem, niestety nie wyrazili na to zgody heh.

 

Ps,

Z tym skrotem to luzno ;)

Fakt, tez mnie chwycilo za serce w ile odpala sie blender/modo wzgledem maxa

 

No i tak w sumie to:

hehe

Wlasnie dlatego mysle tez o macbook pro, kupujesz i masz z glowy, nie spedzasz wielu dniu na szukaniu i sprawdzaniu miliona opcji itd

 

Dzieki i dobranoc, mysle dalej,

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też bym raczej podarował sobie mbp, się to po prostu nie opłaca do normalnej pracy(buck to power). Been there done that. Zanim się zdecydujesz poczytaj też wątki na the foundry w kontekście 801 i nowego systemu. Ja w lato przez chwilę pracowałem na nowym systemie od apple i cos dziwnie się modo tam zachowywało (problem z pie menus i jakimiś jeszcze skrótami, no ale to byl stary macpro i jakiś łatany sprzęt mulący okropnie). Just sayin. Może jest dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już zdecydowałem sorry ale Apple oddaliło się na kilometry od rynku PRO. Testowałem i to srogo bo wielu znajomych ma, jak i sam mam parę w domu (rodzice), i w salonie MAC pro. i jest bieda. Scenka która działa na moim laptopie na tym MAC'u Pro się cieła. więc podziękuje.

 

Ja już zdecydowałem się na Della. 17 cali najtańsza opcja. z dołożonym ramem. i jak zlecenia pozwolą to chętnie bym przygarnoł tego GTX'a 880 8giga ale ogólnie myślę żeby poczekać chwilę na wersje z 9xx

 

Podobno są prbolemy z 8xx że się grzeją więc też radziłbym tobie chwileczkę poczekać na 9xx

 

- - - Połączono posty - - -

 

Serio? Cant be true.

 

Napisz cos wiecej o tym, martin mayer swoja prezentacje u ITmedia robil na mbp i bardzo sobie chwalil.

Chetnie dowiem sie (inni pewno tez) czegos wiecej,

 

Konkrety please.

P.

 

sam byłem w szoku ale no taka prawda. No mac Pro ma sławetne karty aka Quadro tylko od radeona więc... xDD to niepomogło, pewno w edycji Video bo ten komputer został stworzony tylko do tego a w sumie pod program final cut studio. to to pewnie śmiga ale do 3D opada.

Edytowane przez Azbesty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez niezly sprzet,

Koniec koncow zdecydowalem sie na nastepujaca konfiguracje:

 

CLEVO P170SM-A

 

- Ekran: Ekran 17,3" LED Full HD 1920 x 1080, Glare, PROFESSIONAL NTSC95% GAMMUT

- Procesor: IntelŸ Core™ i7-4710MQ 2.50 - 3.50GHz Turbo, 6MB L3 cache, HD 4600, 22nm, 47W

- Klawiatura: Podświetlana klawiatura z serii P - Układ US, Full Color LED

- Pamięć RAM: 24 GB (3 x 8) KINGSTON DDR3L 1600 MHz DDR3 CL11

- Dysk twardy: 250 GB SSD SAMSUNG SSD840 EVO SATAIII (540 / 520 MB/s)

- Drugi Dysk Twardy: 250 GB SSD SAMSUNG SSD840 EVO SATAIII (540 / 520 MB/s)

- Karta Graficzna: NVIDIAŸ GeForce GTX 860M 4.0GB GDDR5

- Sieć Bezprzewodowa WiFi: Intel® Wireless-N 7260, SINGLE BAND + Bluetooth 4.0

- Napęd: Nagrywarka DVD RW Dual SATA

- System operacyjny: Windows 7 Professional 64 Bit OEM PL

- Diagnostyka konfiguracji: Diagnostyka konfiguracji oraz optymalizacja układu chłodzenia (GRATIS !)

- Pasta termoprzewodząca: Ulepszenie układu chłodzenia CPU oraz GPU (GRATIS !)

- Pakiety Gwarancyjne: Pakiet Gwarancyjny "Zero Bad Pikseli" Ubezpieczenie ekranu na 60 dni!

 

Sprzet bedzie gotowy w przyszlym tygodniu, jak popracuje na nim przynajmniej dwa tygodnie to podziele sie wrazeniami,

Dzieki wszystkim za posty w temacie :)

 

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to Blender np lepiej chodzi na windows 7. więc możliwe że z maxem też tak może być. Świetnie że dokonałeś zakupu niemogę się doczekać recenzji, bo ja jeszcze nie dokonałem czynu. w sumie stwierdziłem że poczekam na karty 9xx z racji takiej że renderuje na GPU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trochę po fakcie, ale widzę że asus i gigabyte się wyrabiają w kategorii lekkin laptopów gamingowych. Same gf 8xxm, ipsy a to wszystko w super cienkich obudowach. Jak widać apple zostaje w tyle ze swoimi retinami :O

Aaorusy : http://www.aorus.com/x7pro.aspx

Asus Rog gx500 http://rog.asus.com/324762014/g-series-gaming-laptops/gx500-meet-the-coolest-ultra-thin-15-6-gaming-notebook/

Ciekawe kiedy to będzie u nas dostępne... Może ktoś chce kupić mojego m4700?:D

Btw odnośnie viewportów i wydajności 3d to raczej 7. Win 8 miało straszne problemy na początku. Teraz jest o wiele lepiej, poczekałbym na win 10, brat ma tech preview na 5 letnim asusie 14 calowym i śmiga i zachwala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asus miał serię G/ROG.. od kąd dell ma alienware...

Serio? Chodzi mi o laptop porównywalny do mbp 15 z retiną. 15 cali ok 2 cm grubości waga ok 2kg ips, a do tego gf 860/870m.

A Aorus x7 v2 ma standardowoe aż 3 ssd 128gb w radzie 0 X_x A gx500 to nie jest przefarbowany asus N tylko tylko wlasnie taki gamingowy macbook pro i jesli faktyczne matryca będzie ipsem pokrywającym 108% AdobeRGb to holy szyt. Tzn ma być dopiero :/ Ale te aorusy wyglądają bardzo ciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MBP to jest taki szmelc.. że błagam... jeśli mówimy o sprzęcie do 3D.. tak były takie laptopy. co więcej są laptopy o tyych samych wymiarach co MBP i nie z kartą zintegrowaną czy jakimś śmiesznym GT 850M bo taka widnieje na stronie apple w konfiguracji za bodaj żę 15 tyś. To za tą kasę możesz mieć. laptop z dużo mocniejszym procem SDD raid, GTX topowym. albo i nawet SLI. i jeszcze zostanie 2-3tys.

 

MBP to się nadaje co najwyżej do grafiki 2D. wiem bo sam mam w domu 2 sztuki, i parę G3 jedną G4.. (rodzice od zawsze pracują na mac'ach..) z ciekawości odpaliłem na tym sobię projekt no i no załamka. Macbook PRO obecnie to jest PRO chyba tylko z ceną, i nazwą.. bo na pewno nie jest tym czym kiedyś był...

Edytowane przez Azbesty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pionier

I jak oceniasz swój zakup z perspektywy czasu?

 

Hej Rotomonks,

 

z perspektywy czasu zakup oceniam bardzo dobrze :)

nie mialem wczesniej laptopa wiec nie mam porownania ale ten w porownaniu do tego co ogladalem w sklepach robi solidne wrazenie, bardzo fajnie mi sie na nim pracuje, jakosc wykonania, ilosc portow, touchpad, klawiatura, mocowanie ekranu, jakosc matrycy (choc ta czasem wali po oczach) - dla mnie super. Jesli duzo renderujesz to potrafi byc glosny, ale juz sie do tego przyzwyczailem a poza tym mam w planach puszczanie finalnych renderow na mocniejszym PC. Zreszta na nim tez czasem renderuje i nie jest wcale taki slaby, nie wywalil sie tez "sprzetowo" ani razu od momentu zakupu, raz tylko antywirus comondo ktorego mialem na poczatku zwieszil mi sysstem wiec go odinstalowalem. Pracuje glownie na MODO/Ps i tutaj tez sprawdza sie bardzo dobrze, dwa ssd-ki spiete w raid tez swoje robia przy texturach 8k. W zasadzie nie mam sie do czego przyczepic poza tym jaki jest glosny przy obciazeniu, ale jak mowilem juz mi to specjalnie nie przeszkadza. Moze jeszcze wielkosc ekranu ale to takie drobiazgi, wiadomo przeciez ze nie jest to 24' calowy monitor, tutaj też czasami podpinam sobie drugi monitor do laptopa i szafa gra, nic dodac nic ujac.

 

Nie mialem tez zadnych problemow z samym zakupem, mila ekipa tam na miejscu (Warszawa/Promenada), sprzęt zmontowali w ciagu niecalych dwoch dni zdaje sie.

 

Jakbys mial bardziej konkretne pytania to smialo, chetnie na nie odpowiem :)

 

pozdr,

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności