Skocz do zawartości

Zestaw PC: 4000 - 4500 zł


Lukasz2010

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym poprosić o korektę poniższej propozycji zestawu pod kątem projektowania w Autocad Civil 3D , oraz wizualizacji 3DS Max wraz z nagrywaniem filmików z przejazdu kamery po długich odcinkach dróg oraz obróbka w Photoshop. Budżet 4000 zł bez monitora + system operacyjny. Prosiłbym o pomoc w wyborze systemu obecnie są rózne opcje np zakup Windowsa 8.1 z mozliwością instalacji WIN 7 . Tylko na jakiej zasadzie to działa i którą wersje dokładnie należy kupić?

 

CPU: Intel Xeon E3-1230v3 /3.3GHz, 8MB, BOX, LGA1150/ 999 zł

Chłodzenie: SilentiumPC Fera 2 HE1224 90 zł

SDD: Crucial M550 128GB SATA 6Gb/s MLC (read/write; 550/350MB/s) 299 zł

RAM: Crucial 16GB (2x8GB) 1600MHz CL9 Ballistix 530 zł

HDD: Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 205 zł

DVD: LG GH24NSB0 SATA (black) 59 zł

GPU: Asus GeForce GTX 750 Ti 2GB DDR5 128bit (1085/5400) 535 zł lub

Asus GeForce GTX 760, 2GB DDR5 (256 Bit), HDMI, DP (GTX760-DCMOC-2GD5) 801 zł

MOBO: Asus H87-PRO Intel H87 LGA1150 BOX 390 zł

ZASILACZ: Corsair RM 750W 80+ Gold 135mm modular 485 zł

Obudowa: Fractal Design Define R4 USB 3.0 Black Pearl 390 zł

Edytowane przez Lukasz2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Kierowałem się tym że Xeon jest procesorem pod stacje robocze i długie godziny działania pod obciążeniem. Dodatkowo nie bardzo potrzebuje dodatkowej grafiki która jest w i7 4790k oraz nie zamierzam kręcić procesora. Jeżeli jestem nadal w błędzie i ta i7 4790k mimo wszystko jest warta zakupu pod kątem typowo pod opisane programy to proszę wybić mnie z błędu.

 

Co do zasilacza sprawdzę w takim razie tej firmy. Którą z kart graficznych wybrać bo waham się miedzy dwoma opisanym powyżej i czy będą one w miarę ok do moich zastosowań ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do karty graficznej to GTX760 zasadniczo omijaj karty z szyną 128 bitową, co do dodatkowej grafiki w procesorze to zawsze może się przydać w przypadku jakiejś awarii niezależnej grafiki :). Jeśli chodzi o xeony to zasadniczo ich ukierunkowanie było na serwery a do wykorzystania w pracach graficznych to tak oczywiście ale do stacji dwuprocesorowej, co do stabilności ich pracy i systemu na nich to tak wyższa ale pod warunkiem ze zamontujesz pamięci ECC. I7 nic nie zawadza aby pracował wiele godzin pod pełnym obciazeniem, dwa ma mocniejsze taktowanie samego procesora podstawowe w stosunku do xeona nawet jeśli gonie będziesz kręcił będzie to wydajniejszy procesor w renderingu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poświęciłem ostatnie kilka dni na poczytanie kilkudziesięciu różnych materiałów na necie i doszedłem do wniosku , że na pewno idę w kierunku Xeon. Poniżej pewne modyfikacje prośba o pomoc w wyborze odpowiednich pamięci ECC pod wybraną płytę główną oraz informację czy póki co GTX660 jako tańsza wersja do GTX760 będzie wystarczająca na obecną chwilę i wymianę np do roku czasu? Czy są ewentualnie jakieś inne podzespoły gdzie można by trochę przyoszczędzić?

 

CPU: Intel Xeon E3-1231v3 3.4 GHz LGA1150 BOX 980 zł

Chłodzenie: Cooler Master HYPER 212 EVO 140 zł

SDD: Crucial M550 128GB SATA 6Gb/s MLC (read/write; 550/350MB/s) 329 zł vs HyperX FURY 120GB SATA3 2.5' 500/500 MB/s vs HyperX 120GB 3K SSD SATA3 2.5'' 85K IOPS MLC vs Samsung 850 Pro 128GB SATA III

RAM: 2 x Kingston DDR3 1600MHz 8GB CL11 ECC Reg (KVR16E11/8) 780 zł

DVD: LG GH24NSB0 SATA (black) 59 zł

GPU: Asus GeForce GTX 660, 2GB DDR5 (192 Bit) vs Asus GeForce GTX 760, 2GB DDR5 (256 Bit) 685 zł vs 879 zł lub używane Quadro 4000 vs FirePro v4900 ??

MOBO: Asus P9D WS 942 zł

ZASILACZ: Corsair RM Series 650W FULLY Modular 80+ GOLD 409 zł vs Zasilacz SeaSonic SS-660XP2

Obudowa: Fractal Design Define R4 USB 3.0 Black Pearl + Fan 140 mm 440 zł

Edytowane przez Lukasz2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłbym poprosić jeszcze o rozwianie poniższych wątpliwości:

 

SDD:

Crucial M550 128GB SATA 6Gb/s MLC (read/write; 550/350MB/s)

HyperX FURY 120GB SATA3 2.5' 500/500 MB/s

HyperX 120GB 3K SSD SATA3 2.5'' 85K IOPS MLC

Samsung 850 Pro 128GB SATA III

Samsung jako jedyny ma 10 lat gwarancji pozostałe dyski po 3 lata. Teoretycznie najlepiej na papierze wygląda HyperX 3K, czy warto dopłacać do 7 lat gwarancji? Ktos się orientuje na czym polega taka gwarancja?

 

GPU:

Asus GeForce GTX 660, 2GB DDR5 (192 Bit)

Asus GeForce GTX 760, 2GB DDR5 (256 Bit)

używane Quadro 4000

FirePro v4900

 

Grafika głównie używam Autocad Civil3d , 3ds max jako nauka i wizualizacja tego co będzie stworzone w Cad. Sterowniki certyfikowane są tylko dla Quadro lub Firepro. Jaką byście polecili w tym przypadku?

 

ZASILACZ:

Corsair RM Series 650W FULLY Modular 80+ GOLD

Zasilacz SeaSonic SS-660XP2

 

W jaki sposób policzyć ile faktycznie potrzeba mocy do zasilacza na podstawie części? Na jednej ze stron gdzie podaje się poszczególne elementy przy wskazaniu obciążenia 100% wychodzi ze i 750W może być mało. W przyszłości może być rozbudowywany np o dodatkowa grafike lub lepszą. Czy 650 W nadal wystarczy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HyperX 3k to najgorszy z wymienionych przez Ciebie dysków. Siedzi on na starym kontrolerze Sandforce, dostaje baty w wielozadaniowosci itp. od dysków na Marwellu czy tym kontrolerze od Samsunga.

 

Zasilacz: starczy nawet spokojnie dobre 550W.

 

Tam wyżej: Ramy wymień na Ballastixy Cruciala z CL9 lub CL8 jak dorwiesz. Mobo jak dla mnie bez sensu takie drogie. Styklaby dobra Z97 lub Z87. W tym drugim przypadku o ile sie nie myle trzeba byloby zaaktualizowac uwczesniej bios.

 

Co do sensu Quadro do CADa to się nie wypowiem bo nie wiem ale Quadro w porównaniu do GTXow są dużo słabsze wydajnosciowo( w tej samej cenie, w obliczeniach np. W Maxie, nie wiem jak w Cadzie).

Edytowane przez RAFX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-omin tą stronę która ci przy takim zestawie podaje że 700W to za mało :) Przy twoim zestawie zapotrzebowanie jest na poziomie około 400W (przy pełnym obciążeniu cpu+gpu) także 630-650 W to będzie spory zapas tu masz kalkulator http://www.enermax.outervision.com/PSUEngine

A nawet jesli z czasem kupisz coś np z serii gtx9xx to mają one niższy pobór prądu od serii 7. Dwa porównywanie ze sobą serii zasilaczy platinum z gold mija się z jakimkolwiek celem, corsair niby nie robi złych zasilaczy ale nie jest to ta półka co seasonic

- co do ssd to wszytko zależy na jaki trafisz egzemplarz niema niezawodnych dysków ssd , gwarancja dłuższą o tyle miła sprawa ze jak ci padnie dysk to nie musisz kupować nowego :) ale czy ma sens dokładanie kasy do tego ze masz gwarancje powyżej 3 lat? w tym czasie zapewne technologia pójdzie naprzód a twój sprzęt już będzie zabytkiem ;)

-co do gpu to pominąłbym obie karty "pro" i został przy gtx760 nie kieruj się tym ze dedykowanymi kartami są serie quadro jak to wygląda w prawdziwym życiu możesz się dowiedzie tu na forum jakie są opinie na temat tej serii kart od osób zawodowo pracujących z grafiką 3d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za informacje, czyli Samsung z tych dwóch poza samsungiem ? Czy może polecicie coś od siebie?

Crucial M550 128GB SATA 6Gb/s MLC (read/write; 550/350MB/s)

HyperX FURY 120GB SATA3 2.5' 500/500 MB/s

Ramy są z korekcją błędów ECC i stąd też taka płyta główna.

Co do Quadro wiem czytałem, ale o ile w 3ds faktycznie ma to różnice to właśnie pytanie jak się to ma do Cada.

Ok skalpel w takim razie chyba ten seasonic platinum ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będziesz miał spadków mocy z czego delikatnie słyną corsairy po pewnym okresie użytkowania, dwa wydajność tego zasilacza jest na wyższym poziomie, ogólnie sam mam i seasonc i be-quiet i nie mam z nimi najmniejszych problemów ciche i wydajne zasilacze.

Co do dysku ssd zmieniłem już kilka, rożnych firm i to po krótkim czasie użytkowania, natomiast od przeszło roku mam ADATA XPG SX900 w głównym kompie i jak na razie jestem z niego zadowolony. Tak jak pisałem wcześniej dysk to jest zasadniczo ruska ruletka, masz farta będziesz oki, nie masz to będziesz stale zmieniał.

 

RAFX patent z aktualizacja biosu o tyle mało trafiony jeśli się okaże ze rewizja początkowa biosu nie pozwoli na odpalenie w ogóle tego procka i nagle wtedy trzeba mieć co wsadzić do tej płyty aby ja zaktualizować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aa dobra, przeoczyłem kwestie korekcji. Sorki. Jesli chodzi o SSD z tych dwóch bralbym Cruciala.

 

@Niestety. Rozwiązanie dla tych, którzy maja starszego Hasswela w drugim kompie lub ew. ma go ktoś ze znajomych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się jeszcze doczepił do chłodzenia za w sumie 30 pln więcej lepiej jest się wyposażyć w thermalright hr-02 macho

 

Zasadniczo płyty które dopiero w którejś rewizji mają uwzględnione dane modele procesorów , nie są wskazane, częste problemy z uzyskaniem pełnej wydajności procesora a także kłopoty z OC jak się ktoś w to chce bawić :)

Edytowane przez skalpel3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to faktycznie nie ma co. Ale tak się zastanawiam czy zamiast ECC nie korzystniej byłoby wziąć i7 z K, mobo do niego(w przypadku uzywek z gwara można nawet pójść w x79 i 6 jajek)i go OCknac. Rendery na pewno na tym skorzystają i czas pracy nad projektem się zmniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszytko zależy ile czasu spędza się w jakim programie, jeśli głownie pracuje się w cadzie i civilu to I7xxxx K jego rdzenie będą praktycznie nie wykorzystywane :) To ma sens jesli komp głownie służy do renderingu, a i tak bardziej się opłaca na render farmę wywalić nawet pojedynczą klatkę niż ja samemu renderować szczególnie przy dużych rozdziałkach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok czyli zestaw wygląda tak:

 

CPU: Intel Xeon E3-1231v3 3.4 GHz LGA1150 BOX 980 zł

Chłodzenie: thermalright hr-02 macho

SDD: Crucial M550 128GB SATA 6Gb/s MLC (read/write; 550/350MB/s) 329 zł

RAM: 2 x Kingston DDR3 1600MHz 8GB CL11 ECC Reg (KVR16E11/8) 780 zł

DVD: LG GH24NSB0 SATA (black) 59 zł

GPU: używane Quadro 4000

MOBO: Asus P9D WS 942 zł

ZASILACZ: Zasilacz SeaSonic SS-660XP2

Obudowa: Fractal Design Define R4 USB 3.0 Black Pearl + Fan 140 mm 440 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamieniłbym chłodzenie na noctua nh-d14

Karty graficznej używanej raczej bym nie kupował. Wolałbym już jakiegoś GTX. Szczególnie ,że quadro może być zablokowane pod konkretne stacje robocze, a tego sprzedawca już może Ci nie wspomnieć. W cenie używanego quadro dostaniesz GTX 660ti.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze się zastanowić nad tą kartą graficzną, jedyne co mnie wstrzymuje przed gtx to jednak dedykowane sterowniki pod Cad, w końcu musi coś w tym chyba być ze są certyfikowane sterowniki? Nie chce mi się wierzyć, że to jakiś pic na wodę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównie są to projekty drogowe 10, 20, 30 km z modelem terenu, korytarzami itp pliki osiągają nawet 50 mb i komp ledwo daje rade do tego dochodzą czasami pliki rastrowe, ortofotomapy to jest główne użycie komputera. Dodatkowo później chciałbym mieć możliwość wykonania wizualizacji takiego projektu, przelotu kamery itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytane odnośnie sterowników do zestawu Autodesk Infrastructure wykazuje ze np jedne sterowniki sa certyfikowane do Autocada a inne do 3ds max i teraz jak to zrobić bo przecież nie można zainstalować dwóch rożnych?

http://usa.autodesk.com/adsk/servlet/syscert/card?siteID=123112&catID=18254205&id=18844534&suite=1092014300&os=32768&hw=109

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności