Skocz do zawartości

Zestaw PC: 2500-3000 zł


Gość senowyja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Prosiłbym o pomoc w złożeniu zestawu bez monitora i bez systemu operacyjnego do programów: Cinema 4d, 3ds max, AutoCad i Photoshop, z ewentualną możliwością zagrania w coś od czasu do czasu;)

sam wybrałem coś takiego:

 

Pamięć Crucial Ballistix 16GB (2x8GB) DDR3 1600MHz CL(9-9-9-24) Unbuffered NON-ECC 1.5V (BLS2CP8G3D1609DS1S00CEU

- 560

Zasilacz SILENTIUMPC DEUS M1 650W PSU 80PLUS BRONZE MODULAR 4XPEG (SPC089) - 260

 

 

Obudowa SilentiumPC Brutus M23 Pure Black SPC090 - 150

 

 

Dysk Seagate 1TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache (ST1000DM003) - 200

 

 

Procesor AMD FX-9590 socket AM3+, 64bit, 4,7GHz, 220W, cache 16MB, BOX (FD9590FHHKWOF) - 860

 

 

Płyta główna Gigabyte GA-990XA-UD3, 990X, DualDDR3-1866, 6xSATA3, IEEE, ATX (GA-990XA-UD3) - 360

 

 

Karta graficzna Palit GeForce GTX750 2GB GDDR5 (128Bit) DVI-D mHDMI VGA (NE5X75001341-1073F) - 480

 

komputer jest mi potrzebny "na teraz" i nie mam większych możliwości finansowych, 3000 zł to absolutne maksimum cenowe. co myślicie o moim wyborze? czy powinienem coś zmienić? (procesor wybrałem AMD ze względu na rendering i 8 wątków gdzie i5 ma 4, a na i7 mnie teraz nie stać. wyczytałem że to ważne:P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

AMD w CAD i aplikacjach Adobe wypada fatalnie.

Dodatkowo 9590 to po prostu podkręcony fabrycznie 8320/50, moim zdaniem nieopłacalny.

Nie zauważyłem też chłodzenia w zestawie, a do tego smoka potrzebne jest przynajmniej przyzwoite.

 

Daj tez sobie spokój z wynalazkami od SPC, te ich zasilacze są po prostu fatalne i swego czasu masowo padały. A obudowę miałem i nie polecam, strasznie mało w niej miejsca i na niektórych płytach nie ma nawet dojścia do części gniazd SATA.

 

Ps. spokojnie kupisz używane i7 na Allegro, to naprawdę nie jest takie straszne kupować używany sprzęt ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczny problem jak autor tematu, budżet i przeznaczenie praktycznie identyczne, więc również jestem ciekaw Waszych opinii co do zaproponowanego zestawu. Tak więc podpinam się pod temat. Nie wiem jak autor tematu, ale ja ze sprzętem komputerowym z 5 lat nie miałem do czynienia, taki trochę zielony obecnie jest i bazuję na opiniach ludzi więc koledzy pomóżcie, jeżeli coś jest nie warte uwagi to prócz napisania tego, zaproponujcie jakąś dobrą alternatywę ;) Osobiście boję się "używek" i ciężko będzie mi to zmienić, kolega wyżej pisze o uzywanym i7, a co powiedzie o nowym Intel Core i7-4700MQ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Up@

To procesor mobilny.

 

Te AMD wcale nie mają 8 typowych rdzeni... Tylko 8 modułów. O ile w rrnderowaniu taki procek moze czasami przeskoczyć i5 to o tyle w zwykłym modelowaniu i innych tego typu potrafi dostać ciegi od i3 przez wzglad na szybkość pojedynczego wątku. Co do uzywanych i7 jestem w pełni za. Jak jest na gwarancji to nie ma co się bać.

 

Deus to zasilacz o dosyć kontrowersyjnej jakości . W tej kwocie sa lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xeon e3-1240v3

ten xeon na porównywarce z tamtym AMD wypada nieźle :) tyle, że nieco droższy, ale to może lepiej wziąć tego Xeona kosztem powiedzmy nieco słabszej karty graficznej? i tu pytanie tylko że jakiej? ktoś jeszcze coś jest w stanie o tym procku powiedzieć?

 

autor tematu chyba śpi, ale ja jestem ciekaw Waszych opinii bo szukam tego samego.

 

@RAFX piszesz o lepszym zasilaczu, a możesz coś konkretnego polecić aby to dobrze hulało?

 

prócz procka i zasilacza reszta jest OK? płyta główna i cała reszta do zaakceptowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupuję na morele.net i aktualnie nie ma zasilacza który poleciłeś, czy OCZ ZS Series 650W jest lepszy od tego co wybrałem poprzednio?

a jakie chłodzenie do 200 złotych byście polecili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności