Skocz do zawartości

Rain by Tomek Baginski


Kulki

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 22
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

hehe - u mnie na wydziale rain jak i sztuka spadania pokazywany jest jako poczatki katedry komputerowej :) . z tego co wiem to gdzies tam maja bardzo wiele animacji sprzed lat i to calkiem porzadnych. Zreszta Tomek u nas zaczynal i wogole sporo jego prac tam jest - z okresu jego pierwszych lat studiow i naprawde moge powiedziec ze jak na tamte mozliwosci programowe bardzo fajne rzeczy robil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe :)

nie przesadzajcie: ten filmik zrobiony został na maxie 4.0. Sam używam maxa 5.0 i w tej wersji jego możliwości są ogromne... Tak samo sprzęt... filmik jest z 97 chyba roku. No na pewno dałoby się zrobic to wtedy lepiej :)

 

Obejrzałem ten filmik i bardzo mnie pocieszył - upewniłem się że nikt nie rodzi się super grafikiem 3d i że efekty osiąga się ciężką pracą. Nawet taki Tomek Bagiński, który jest dla mnie No 1 z grafików polskich (i w czołówce grafików światowych) kiedyś zaczynał nie od katedry, ale prostszych dużo filmów :)

 

pozdry all :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na maxie 4?nie sadze...studiowalem wtedy architekture i byly szoty z "Rain"-prawda jest taka ze w owym czasie NIKT nie zrobil nic lepszego co swiadczy o owczesnych mozliwosciach; byla to najbardzije zaawansowana praca jaka dane mi bylo wtedy widziec-ziomuś-z kad masz taka wiedze? 97 i max 4?-toz to bzdura...w 97 roku Kinetix na Siggraphie zaprezentowal bete maxa 2...

ps jeszcze jedno-ten "kiepski" filmik wygral wtedy na warsztatach Magazynu 3d i Tomek dostal po nim prace w Platige-ziomuś-ktos Cie musi uswiadomic:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej...

Po pierwsze, ostatnią rzeczą jakiej bym chciał to krytykowanie Tomka Bagińskiego. Pisałem już że dla mnie jest on po prostu najlepszy. Żeby nie było nieporozumień...

 

Tomek... nie mówię tego bo tak mi się wydaje, tylko opieram się na napisach, jaki pojawiają się pod koniec filmu... Jest ta "software": i "3d studio 4.0" dalej: "3d studio max with Character Studio" potem photoshop i Poser 2...

 

Może dałem ciała: faktycznie, 3d studio, a 3d studio max to dwie różne sprawy...

 

W każdym razie filmik nie miażdrzy... I widziałem lepsze produkcje nawet w 97 roku (przypomnijcie sobie intra gierek itp.)... Film jest według mnie po prostu taki sobie.

 

Co nie ujmuje nic Tomkowi Bagińskiemu. Jest to jego wczesna produkcja i już. Nikt nie zrobił nic lepszego w polsce, albo na ten konkurs, nie wiem.

 

A jeżeli chodzi o platine image, to firma ta znana jest głównie dzięki Bagińskiemu.

 

Ale może ja się nie znam, młody jestem i te sprawy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ziomuś-ja Cie nie atakuje ani nie bronie Tomka B.-3d studio 4- to inny pogram-DOS'owy ale to chyba juz wiesz. Ale intra gierek ktore robily duze firmy a samodzielna praca jednego czlowieka w chalupniczych warunkach to tez dwie rozne sprawy i nie dziwie Ci sie ze wywarly na Tobie wieksze wrazenie. Druga rzecz: firmy; agencje reklamowe; domy produkcyjne nie sa zazwyczaj znane laikowi-tylko w swoim światku-sadze ze nawet na forum niewiele osob wie ze jest jeszcze Orka albo Chimney Pot- fakt Platige jest znane dosć powszechnie ale to tylko dzieki jak sam powiedziales nominacji za "Katedre" - zazwyczaj te firmy sa w cieniu-i nie mowie ze sie nie znasz:)tylko sie pozniej urodziles:)-co nie zmienia faktu ze mozesz byc bardziej na biezaco niz ja na przyklad-pozdrawiam serdecznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, nie patrzcie na Rain przez pryzmat mozliwosci oprogamowania, warsztat autora, czy mozliwosci techniczne... bo w tej kwestii Rain jest gorszy nawet niz filmy Pixara z lat 80tych !

 

Dla mnie ta animacja jest swietna poniewaz ma czytelny przekaz i zostala zrobiona i ukonczona przez jednego czlowieka!!... w 95% nas amatorow grafiki brakuje tej determinacji i konsekwencji w dazeniu do celu oraz wywazaniu sił na zamiary... I to jest wlasnie złota cecha Tomka Baginskiego ze potrafil te, wydawaloby sie blachostki, pokonac... i czuc to w calej rozciaglosci w Rain.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności