Skocz do zawartości

materiał do firan [3ds 2014, vray 3]


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Tak po prawdzie to wcale nie musisz używać materiału vray2side materiał podstawowy który umieszczasz w vray2side tez może spokojnie wystarczyć. Najprostszy materiał zasłony uzyskasz przez zastosowanie mapki w slocie opacity mapka ta powinna być biało czarna albo w skali szarości zasada jest taka: to co czarne przezroczyste to co jaśniejsze co raz mniej przezroczyste, aż do białego które jest całkowicie nieprzezroczyste. Np można do tego wykorzystać teksturę faktury samej zasłony, tylko przekonwertowanej na skale szarości. Oczywiście aby osiągnąć efekty jak najbardziej zbliżone do realnych materiałów dobrze jest popracować nad innymi parametrami np takim jak bump, reflection oczywiście wszytko zależy z czego jest twoja zasłona. Jeśli postanowisz robić bardziej skomplikowany materiał wtedy warto się zaznajomić z mapkami fallof, mix, composite, color correction. Ja np materiał na zasłony robię na zwykłym vraymtl i na dodatek wyłączam w nim opcje double-sided make opacity daje do color cerrecta dzięki czemu mogę bez kłopotu zmieniać przezroczystość zasłony

Poniżej masz przykład jak może być zbudowany materiał na vray2side oczywiscie mozesz także zastosować sam materiał który wpiąłem do vray2side

LTxckHk.jpg

vray2side z wyłączonym opacity (światło utyka na zasłonie )

uHfAStx.jpg

vray2side z włączonym opacity ( przenikalność światła przez zasłonę)

rDHbFT9.jpg

 

Ponizej masz przykłady jak się zachowuje materiał vraymtl z mapka w opacity podpieta do color corecta i zmianach w brightness

30Biic0.jpg

brightness +50

VtVu9ad.jpg

brightness -20

6BZHcAc.jpg

brightness -50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! Dzięki za odpowiedź.

 

Zrobiłem przykładową scenę z jednym oknem i firaną.

W scenie dałem Vray Sun padający na okno i intensity na 0,05. Używam Irradiance map i Light Cache.

Do firany dodałem materiał vray 2sided material i do front dodałem zwykły vraymtl i w tym dałem bump jakiejś tkaniny i do opacity color correction i w tym jakiś obrazek z kropkami czarnymi. W głównym VRay2SidedMtl w back mam pusto i w translucency blisko pure białego i zaznaczone Force single-sided sub-materials.

 

I to co mam teraz: http://iv.pl/images/85542155793013956366.png

 

Myślę że błądzę hahaha. Gdyby można było dokładniej to byłbym wdzięczny :D Zależy mi żeby osiągnąć podobny efekt jak w twoim obrazku brightness -20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności