Skocz do zawartości

Rendering ręczny - markery


Przemekd

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję godnych polecenia książek/ dvd do nauki jak w temacie. Chodzi mi o efekty jak po wpisaniu ' copic rendering' w wyszukiwarce grafiki lub pineresta ( nie chcę tu wkładać obrazków z internetu do posta )

Ważne zeby to było dla początkującego. Kursy rysunku mnie nie interesują, raczej książka dla szkicującego/nieumiejącego kolorować

ktoś widział, ktoś wie?

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

promarkery są zdecydowanie tańsze i tylko dlatego mam kilka :) copic to marka sama w sobie.

Z książek to Scott Robertson "How to Render: the fundamentals of light, shadow and reflectivity" wogóle wszystko od Robertsona jest godne polecenia, James Paick ma fajne rzeczy. Stare gnomony miały kilka dvd z markerami. Zależy też o jakie prace Ci chodzi, szkice koncepcyjne produktów, samochodów czy wstępniaki do digital paintingu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki wielkie za konkrety, jest nad czym się zastanowić

na YT niewiele mogłem znaleźć, tzn jakiejś kontynuacji filmów na poziomie 'for dummies', dlatego bardziej mnie interesuje jakaś książka, może faktycznie zainwestuje w Scotta bo nic lepszego nie mogłem znaleźć

to w co celuję na razie to coś takiego,

http://www.pinterest.com/pin/381187555933475390/

czyli pewnie żadna filozofia a dla mnie czarna magia,

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam też te filmiki:

Trochę inny styl niż chcesz, ale dużo technicznych informacji które się mogą przydać.

 

Widziałem też gdzieś widea do product designu z copic'ami, jak znajdę to podeślę

 

Ogólnie trochę jak w akwarelach, idziesz od najjaśniejszych do ciemniejszych. Dobra znajomość waloru itp. mile widziana. Medium szybkie, ale wymagające, bo jak coś zrobisz źle to nie poprawisz, ale ja takie lubię najbardziej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki, pooglądałem sobie troche tych filmów obu panów, może nie jest to ten styl ale faktycznie ciekawe rzeczy mówią,

na razie szukam narzędzia które mi najbardziej podpasuje i jak każdy początkujący mam z tego wielką zjare jak próbuję czegoś nowego, wczoraj np odkryłem brush peny. być może się okaże że to co chcę osiągnąć to nie koniecznie musi być robione markerami

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kartka4

brush peny bardzo fajny efekt dają, ale co do markerów - polecam kolory metaliczne, szczególnie na ciemnych polach roboczych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności