Skocz do zawartości

Wyrównywanie płaszczyzny.


Shogun 3D

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z pewnym brushem. Absurdalnie raz już ten problem sam rozwiązałem, ale zapomniałem jak, i teraz za cholerę nie mogę tego odtworzyć. Mianowicie mam płaska powierzchnię, na której są porozsiewane górki i dołki. Chcę to idealnie spłaszczyć, wyrównać. Wg poniższego tutoriala powinien wszystko załatwić pędzel flatten:

 

 

Tyle, że nie działa on tak, jak pokazano, bo i on sam deformuje powierzchnię płaską, działa jak swojego rodzaju smooth.

Proszę o pomoc, jak idealnie wyrównać płaska powierzchnię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

hmmm dziwnie mu ten flaten dziala :) sprobuj przed edycja modelu w tym miejscu zrobic nowy lejer, pozniej idz do morph->store morph. Jak cos dodasz co zniszczy Ci powierzchnie z ktorej jestes zadowolony zawsze bedziesz mogl wrocic, albo obrobic to moph brushem.

 

Zeby uzyskac plaska powierzchnie w takim miejscu nie uzywal bym flat brusha, ciachnalbym to klipbrushem i juz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, zaraz spróbuję zrobić to tak, jak radzisz.

A tak na marginesie, czy jest jakieś miejsce, gdzie omówione są dokładnie poszczególne brushe? Jak dotąd większość linków i poszukiwań kierowała mnie na stronę Pixologic, gdzie są, owszem, tutki, ale nie ma nic uporządkowanego w sposób przejrzysty, np:

Brush A: robi to, to i to + przykłady

Brush B: robi to, to i to + przykłady

Brush C: robi to, to i to + przykłady

 

Nieraz różnice pomiędzy brushami są nieznaczne, lub dostrzegalne dopiero przy bardzo specyficznych zastosowaniach.

Edytowane przez Shogun 3D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności