Skocz do zawartości

[tablet] problem z piórkiem - intuos4


4mk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich na forum.

Zdecydowałam się zaczerpnąć rady osób bardziej ode mnie doświadczonych/mających styczność z tabletami - może będą w stanie mi pomóc.

Mam problem z intuosem od wacoma, dokładnie chodzi o piórko. Jakiś czas temu spadło mi z biurka i zauważyłam pewien problem - nietrzymanie stałego nacisku. Odchylenie jest minimalne i nie sprawia to jakiś wielkich problemów w czasie pracy, ale jestem sprzętową perfekcjonistką i cały czas ta skaza chodziła mi po głowie.

W końcu kupiłam nowe piórko i zadowolona siadłam do tabletu. No i zonk. Problem jest mniejszy, ale ja nadal widzę, że coś jest nie tak = nadal nie jest idealnie.

 

Poniżej wrzucam obrazek poglądowy - po prawej stronie piórko stare, po lewej nowe. Chodzi o te 'człony' jak u gąsienicy - rysowane w fotoszopie, przy pomocy pędzla wrażliwego na nacisk(grubość i krycie). Nacisk trzymałam stały, a mimo to wychodzą nierówności w grubości i kryciu pędzla( w dodatku w równych odstępach). Kiedyś tego problemu nie było.

 

I teraz pytanie - czy rzeczywiście z nowym piórkiem również jest coś nie tak? Może sam tablet? Sterowniki w międzyczasie były przeinstalowywane z tysiąc razy. A może to ja jestem kopnięta i doszukuje się dziury w całym? Jak to wygląda w Waszych intuosach? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Sprawdziłam w Gimpie - problem występuje również tutaj.

Postanowiłam tak czy siak odesłać piórko do sklepu, skoro różnicy nie ma i wahania są widoczne, jednak mimo wszystko może ktoś spotkał się z podobnym problemem. Pobieżnie opisując sytuację pracownikowi sklepu, stwierdził, że może to być wina już samego pada, jednak czekam na odpowiedź mailową.

Fakt, tablet ma już prawie 5 lat - mimo wszystko uważam, że dość szybko ujawniły się wady, o poprzednich generacjach można niezłe eseje pisać, ile one to wytrzymują. Mój sobie tylko spokojnie leży na biurku. W końcu to WACOM :P

 

Dorzucam jak to wygląda w gimpie, ponownie w PS + na jakich ustawieniach pędzla były robione testy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności