Skocz do zawartości

Jak dlugo powinna trwac nauka za pomoca tradycyjnych mediow?


Verdi

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie - jak dlugo wg was ktos kto docelowo chce dzialac w dziedzinie komercyjnego digital paintingu i concept artu powinien zajmowac sie tradycyjnym malarstwem i rysunkiem?

 

Caly czas? Do momentu osiagniecia poziomu dobrego realizmu czyli solidnego opanowania podstaw?

 

Ciekawia mnie wasze odpowiedzi zwlaszcza, ze wielu wymiataczy nigdy nie mialo pedzla czy olowka w reku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie chodzi mi o jakis konkretny czas liczony w latach czy miesiacach tylko o etap rozwoju (a kazdy przechodzi przez mniej wiecej te same etapy) do ktorego zajmowanie sie tradycyjnymi mediami ma sens czyli nie dla wlasnej przyjemnosci czy satysfakcji tylko, ze przynosi jakies wymierne korzysci (rozwoj warsztatu, swiadomosci plastycznej etc.), ktorych nie da digital.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer to medium jak kazde inne natomiast sa media lepsze i gorsze do nauki dla poczatkujacego. Nie bez powodu nauke tradycyjnego malowania rozpoczyna sie od farb akrylowych badz olejnych a nie np. od akwareli a nauke rysunku od olowka a nie np. od sepii czy grafiki warsztatowej. Tradycyjny warsztat bardziej dyscyplinuje poczatkujacego (nie ma warstw, suwaczkow, custom brushy, dobranie koloru wymaga wiecej pracy itd.), do rysowania z natury jest wygodniejszy (latwiej mierzyc na kartonie niz na monitorze) i daje pewna "materialnosc" (faktury, umiejetnosc odpowiedniego polozenia farby, co wyrabia motoryke reki itd.). Nie bez powodu przesiadka z tradycyjnych na digital jest latwiejsza niz w druga strone i to nie znaczy, ze digital jest gorszy tylko ma inna specyfike - daje wieksze mozliwosci niz tradycyjne, jest szybszy i imo przez to lepiej nadaje sie na narzedzie do profesjonalnej pracy niz do nauki na start.

 

Ale mniejsza. Ja nie jestem poczatkujacym. Moze temat zle zalozony. Mam po prostu pytanie do osob, ktore podobnie jak ja zaczynaly nauke od tradycyjnych (badz malowaly rownolegle cyfrowo i tradycyjnie) - kiedy w waszym przypadkuczy i kiedy nastapil ten moment (decyzja?) o calkowitym zarzuceniu malowania tradycyjnego na rzecz cyfrowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności