Skocz do zawartości

Upgrade PC: 3000-4000 pod MAX + VRAY


naithan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jest to mój pierwszy post na forum więc pozdrowienia dla wszystkich.

 

Przymierzam się do doprowadzenia PCta do stanu używalności. Mam niezłą obudowę Cooler Master + Zasilacz Chiefteca 650W + procesor Intel Core Quad, 4 Giga ramu i jakiegoś Radeona, który we viewportach daje radę i nie zwracam na niego w sumie uwagi.

 

Bazując na obudowie i zasilaczu chciałem wrzucić jeden z tych procesorów:

http://www.arest.pl/produkt/Procesory/1,1,,,0,0,0,Liczba-rdzeni:x8,/46728/AMD-X8-FX-8370-4-00-GHz-turbo-4-30-GHz-x8-8-8-MB-125W-BOX-AM3/

http://www.arest.pl/produkt/Procesory/1,1,,,0,0,0,Liczba-rdzeni:x8,/46797/AMD-X8-FX-8370E-3-30-GHz-turbo-4-30-GHz-x8-8-8-MB-95W-BOX-AM3/

 

Na moje oko, różnią się poborem mocy i taktowaniem procesora, wyleczyłem się z najmocniejszej wersji z powodu jej prądożerności. Czym go chłodzić i jaką płytę główną do tego dobrać?

Do tego 16 Giga ramu, z możliwą rozbudową do 32 Giga.

 

Dużo bym chciał, nie mając zbyt dużych środków, ale pracuję na starym i małym monitorze więc i w to przydało by się coś zainwestować. Komputera będę używał głównie jak w temacie czyli rendering na Vrayu do tego CAD + Archicad. Zależy mi na płynnej pracy i uczciwym jak na warunki czasie renderingu (głównie stilli - archiviz), bawię się Nuke czy Houdinim natomiast to drugorzędna sprawa. No i teraz budżet chciałbym wydać koło 3000, natomiast jak skończy się w okolicach 4000 to też będzie ok.

 

Dzięki i pozdrawiam

Edytowane przez naithan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Wielkie dzięki!

Miałem problem właśnie z doborem reszty komponentów, takie jeszcze 2 pytania może amatorskie, ale

co tutaj zyskuję biorąc intela zamiast amd?

Czy zauważę różnicę we viewportach kupując tego GTX zamiast mojego starego radeona hd6XXX?

Zawsze myślałem, że grafika jest drugorzędna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od grafiki nie wiem którego radka masz nie wszystkie dają sobie rade w vray rt a to jak by nie patrzył przydatne narzędzie ułatwiające prace. Co do procesora to intel wykazuje się lepszym pojedynczym wątkiem czy jest to zauważalne dla zwykłego zjadacza chleba pracującego w cad czy archicadzie od razu mówię że nie, możesz to natomiast odczuć jak postanowisz sobie pograć na kompie :) no i może być odczuwalne przy symulacjach fizycznych będących jednowątkowymi :), ma on także niższy pobór prądu ;).Nie chce mi się tu zaczynać wojny a fanbojami intela dlatego zaproponowałem ci dwie opcje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbiję post ponieważ przerzuciłem trochę swój zakres zainteresowań. Dalej będę korzystał czasem z Archi/AutoCADA i renderował w Vrayu(30% czasu), jednak bawię się trochę Unrealem i Houdinim(70% czasu) i chciałbym, żeby w tych aplikacjach nieźle działał. Rozumiem, że w tym wypadku ta Intelowa wersja jest bardziej wskazana. Mam rację?

 

Dodatkowo muszę wymienić monitor na 24" (docelowo x2) moglibyście polecić jakiś sensowny?

 

Z góry dzięki za poświęcony czas!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności