Skocz do zawartości

Problem z funkcjami i menu


Gloney

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

nie znalazłem informacji na temat interesującego mnie problemu zatem tworzę nowy wątek. Mam problem ze strzałkami kierunkowymi do przesuwania obiektów - z jakiegoś powodu zmieniły one swoją orientację i nie wiem jak wrócić do ustawień podstawowych (numer 1 na zdjęciu). Kolejny problem to menu modyfikacji obiektu - również nie wiem czemu ale nie mogę go poszerzyć i został mi taki hmm paseczek zamiast normalnego, pełnego, szerokiego menu (numer 2 na zdjęciu). Będę wdzięczny za każdą pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Strzałki się zmieniły bo masz inny układ współrzędnych. Popatrz na Twój screen, na górze trochę po lewej stronie masz wybrany Local, zmień go na View.

Z kolei okno modyfikatorów po prawej rozszerzasz łapiąc za czarną cienką linię pomiędzy pięcioma ikonkami pod spłaszczonym oknem modyfikatorów a zakładką Soft Selection - bo menu modyfikatorów kończy się na tej linii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Ja mam inny problem z menu. Otóż "bawiłem" się ustawieniami w Maxie i coś namieszałem. Zniknęło mi menu, które wyświetlane było zaraz nad górną krawędzią sceny. Nawet nie wiem jak się nazywa. Na tym tutorialu np. w 1:21 jest używane. Chodzi o menu z zakładkami TOOLBARS/FREEFORMS/SELECTION itd.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Ja mam inny problem z menu. Otóż "bawiłem" się ustawieniami w Maxie i coś namieszałem. Zniknęło mi menu, które wyświetlane było zaraz nad górną krawędzią sceny. Nawet nie wiem jak się nazywa. Na tym tutorialu np. w 1:21 jest używane. Chodzi o menu z zakładkami TOOLBARS/FREEFORMS/SELECTION itd.

 

Przywróć 3ds max do ustawień fabrycznych. Po prostu usuń folder Autodesk z ustawieniami programu. W moim przypadku folder znajduje się w C:\Documents and Settings\nazwa użytkownika\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej Panie sabaru, czemu każesz mu rozwiązywać problem naokoło? ;o Chyba, że ja nie zrozumiałem o co chodzi autorowi wątku.

 

@topic: Ten pasek, który ci zniknął nazywa się "Ribbon". Aby włączyć/wyłączyć pokazywanie się najróżniejszych pasków w Maxie robisz: Customize->Show UI -> pasek, który cię interesuje; w twoim wypadku "Show Ribbon"

 

Pozdrawiam ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności