Skocz do zawartości

MODO jak szybko upozować postać?


gryzon

Rekomendowane odpowiedzi

Gdyby przerzut z MODO do ZBrush i z powrotem nie nie tracił cennych informacji (cięcia na modelu i materiały) to sprawa była by załatwiona(transpose). Więc zastanawiam się jak szybko upozować postać w MODO. Czy obejdę się bez budowania ręcznie całego szkieletu? W XSI załatwiałem to błyskawicznie za pomocą bipedguide'a, szybki skin i gotowe. W MODO nie załatwię tego tak szybko bo nie mam ACS kit'a

 

Macie jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A może tak.

Zrób sobie low poly cage dookoła postaci - plus minus.

Zrob do tego szkielet plus ew. maly rig - co tam potrzebne.

Nastepnie na modelu, ktory wrzucasz do modo z zetki narzuc deformer wrap i jako cage wybierz zrigowany wczesniej lowpoly. I pozuj sobie to lowpoly a obiekt przerzucony podąży (pewnie jakieś korekty miejscowe się mogą przydać).

Edytowane przez uzumakishadow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha. Była by to gra świeczki warta, bo chodziło mi o szybkie pozowanie modeli low-poly z MODO za pomoca transpose z ZBrush. Potem wystarczyło by taki model wrzucić do silnika i voila. Jednak z ZBrush nie przerzuca mi spowrotem smooth grupy więc musiał bym je ustalać na nowo, a że model ma sporo tych cięć to za duża strata czasu.

 

Dobrze jednak wiedzieć że taki patent jak proponujesz z pozowaniem hi-poly jest do wykonania w MODO! Można systematycznie wypluwać progress z modelowania w ustalonych już pozach bez konieczności układaniach ich za każdym razem. Używałem takiego patentu już wcześniej na XSI.

 

Tutaj jednak muszę szybciutko nauczyć się budowania szkieletów w MODO lub kupić ACS kita.

btw. korzystasz z ACS kita ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to idealne narzędzie, ale możesz też używać flex tool w Modo, ewentualnie stworzyć na jego bazie swoje własne narzędzie do rotacji (zmienić action center etc., jeśli potrzebujesz).

Takie rozwiązanie (zmodyfikowany flextool) proponował do pozowania Andy Brown w tutorialu Cartoon Kid. W razie co to moge sprawdzić jak dokładnie powinno wyglądać to narzędzie jak będę przy kompie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności