Skocz do zawartości

Porady i zasady którymi rządzi się grafika 3D


MiGas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od jakiegoś czasu interesuje się grafiką 3D i podczas rozmowy z moim znajomym usłyszałem od niego takie coś:

"Nie jest najważniejsze to jak dobrze znasz interfejs programu, ale czy rozumiesz zasady jakimi rządzi się tworzenie grafiki 3D, bo nie zawsze będziesz miał możliwość działać na tym ulubionym...".

No właśnie... I stąd moja prośba o wypisanie lub podanie linków do stron z najważniejszymi zasadami i częstymi błędami popełnianych przez początkujących.

Wiem że powinienem uczyć się na własnych błędach, ale nie chcę się zniechęcić na starcie.

 

Pozdrawiam

Mały Głód

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Mnie zawsze rozwalają ludzie którzy tworzą takie tematy typu "Hej nie mam zielonego pojęcia o grafice a chciałbym zrobić gre, dajcie jakieś linki do tutoriali" albo "Tu macie link do filmu (np. Shrek) - jak zrobić taką animację, dajcie jakieś linki" i inne skosmiczne pytania.

 

Nie znam wszystkich programów do tworzenia 3D, natomiast w tych których używałem sposób tworzenia objektów polegał na tym samym - kwestią było zrozumienie interface`u.

 

Od zawsze używam 3DS MAXA`a, po prostu nie filozofuj tylko siadaj i twórz :) a w razie problemów pytaj tu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedź. Jednak nie oto mi chodziło. Nie proszę o poradniki typu "Jak zrobić grę?", czy inne tego typu. Proszę o podanie najczęściej popełnianych błędów i przydatnych zasad, by się nie zrazić już na samym początku i nie nabyć głupich przyzwyczajeń. Doskonale rozumiem że żeby coś osiągnąć trzeba wielu lat i wyrzeczeń.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ci polecieli po modelingu, natomiast z przydatnej wiedzy później potrzebnej do ustawiania ujęć, kamer, światła, przydaje się wiedza z fotografii i z działu fizyki jakim jest optyka jest to także przydatne do tworzenia realistycznych materiałów oczywiście jak bodziesz np zdobywał wiedzę z fotografii możesz np zapomnieć o tym że zwie kaszanie ISO daje w grafice 3d szumy z czym masz do czynienia w przypadku realnych kamer i aparatów fotograficznych. Warto zapozna się także z silnikami renderującymi przykładowo vray jest mocno rozpropagowany i nie przypisany tylko do jednego softu. Helpy od silników renderujących są spora i bogata biblioteki wiedzy na temat konkretnego silnika :)

Edytowane przez skalpel3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności