Skocz do zawartości

MODO na drugim komputerze


gryzon

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Chciałbym sobie ćwiczyć MODO w domu po powrocie z pracy. Czy da się w jakiś sposób to zrealizować? O

 

Chodzi mi o coś takiego jak w przypadku Pixologic ZBrush. Można mieć dwie instalacje. Jedną w pracy a drugą w domu. Oczywiście uruchomiona może być tylko jedna w danym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Z tego co wiem to licencja pozwala Ci zainstalować modo na dowolnym komputerze, na którym masz ochotę popracować. Nie ma tu żadnych ograniczeń, poza tym, że tylko jednej kopii wolno Ci używać w danym momencie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, możliwe są dwie instalacje z jednoczesnym uruchomieniem tylko jednej.

Czemu nie pytasz u "prawie" źródła ;)

 

A to w takim razie jaka jest różnica między licencją indywidualną, a floating, skoro indywidualną też można na kilku komputerach zainstalować? :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile dobrze pamietam - licencja indywidualna ma z zalozenia byc przypisana do jednego uzytkownika, floating juz nie - z tej samej licencji moze korzystac kilka osob pod warunkiem , ze nie korzystaja z niej w tym samym czasie.

 

mysle, ze floating jest kierowana glownie do firm ktore moga kupic kilka licencji dla calej grupy pracownikow - i co wiecej trzymac te licencje na serwerze, a nie na lokalnym komputerze , zabezpieczajac sie w ten sposob przed jakimis dziwnymi sytuacjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Indywidualną można zainstalować max na 2 stanowiskach. Floating ma serwer i sieciowy dostęp do licencji, pozwala na uruchomienie tylu licencji ile masz wykupionych. @Przemas prawie dobrze pisze, bo przypisana jest do 1 stanowiska + 1 dodatkowego w domu. Potem krzyczy, że za dużo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ja-CK-al: cos sie zmienilo w standartowej licencji? odkad przeniesli info na "nowa, lepsza" strone TheFoundry nie moge tych informacji odgrzebac. O ile dobrze pamietam byly 4 opcje :

1. Standart - licencja przypisana do jednego uzytkownika, instalujesz gdzie i kiedy chcesz

2. Node- locked . Przypisana do konkretnego kompa .

3. Floating - serwer "rozdaje" dostepne licencje

4. Edukacyjna (w roznych wariantach)

 

 

edit: ... aha , bylbym zapomnial "ZA DUZO!" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie miałem innych opcji poza trzema.

 

Standard - licencja indywidualna - 2 stanowiska MAX, nigdy nie było licencjonowania gdzie i kiedy chcesz, od zawsze było 2 stanowiska. Sprawdzone zostało to u nas wielokrotnie.

 

Floating - serwer licencji, instalacja na dowolnej liczbie stanowisk.

 

Edukacyjna - tak jak napisałeś, parę różnych opcji.

 

Node locked, niektórzy nazywają tak wersje indywidualną standardową. Zależnie gdzie patrzysz.

 

BTW: Co "za dużo?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ja-CK-al: hmmm... moze sprawdzaliscie licencje na produkty TheFoundry a nie konkretnie jak to wyglada z Modo? Modele TheFoundry i Luxology roznia sie od siebie dosc znaczaco - a Modo (przynajmniej do niedawna) jechalo na opcji Luxology.

Sprawdze, ale jestem niemal pewien, ze przy licencji indywidualnej (standart) mozna bylo instalowac na dowolnej ilosci kompow - grunt, zeby ta sama licencje nie byla uruchamiana w tym samym czasie kilka razy i zeby korzystal z niej jeden uzytkownik.

Odkopie to - poki co zerknij na ten temat :

 

http://community.thefoundry.co.uk/discussion/topic.aspx?f=32&t=89203

 

Tych tematow jest duzo wiecej - w wielu nawet Brad Peebler czesto podkreslal jaki fajny model licencyjny maja.

Node locked nie pamietam czy byla kiedys, czy pojawila sie razem z collectives.

 

Zerknij tez na to:

http://community.thefoundry.co.uk/modo_601_support_files/version_20120227/doc/20120326_modo_EULA.pdf

 

Konkretnie fragment:

"Individual License.

If You purchase an “Individual License” only You as the specific person identified as the registered User in Your registration or order form may only Use the Product (regardless of where it is located) at any one time for each Individual License You purchase."

 

Zeby sie upewnic skrobne jeszcze do TF i wrzuce post na forum (lubie wiedziec co kupilem ;) ).

Aha, Jack - nie pisze tego zeby udowodnic, ze mam racje. Raczej po to zebys mogl powiedziec swoim klientom jakie zajebiste podejscie do licencji jest w Modo :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 100% się zgadzam i przepraszam za błędne info ;) Wiszę Ci Przemciu piwko jak się zobaczymy!

Jestem pewien, że na początku współpracy z Luxology, kupę lat temu mieli na 2 stanowiska licencję. Robiliśmy kiedyś u nas rendering sieciowy (lata temu) i pamiętam, że program się nie chciał zainstalować na 3 i kolejnych kompach, w sensie klucza nie przyjmowało. Zresztą nam na szkoleniu tak mówili. Ale widać, że zmienili :) A co do udowadniania, to jasna sprawa, wiem jak jest i cieszę się, że się pochyliłeś nad tematem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności