Skocz do zawartości

Modernizacja komputera


El Tornado

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ostatnio padł mi zasilacz i dwie kostki ramu i pomyślałem, że może czas zmodernizować moją starą skrzynkę. Wynalazłem sam konfigurację, ale, że wypadłem z rynku i ciężko mi teraz się połapać, to wolałbym się upewnić, czy w dobrym kierunku idę.

 

Sprzęt domowy, najczęściej siedzę w 3ds max, Zbrush i Photoshopie, ostatnio oswajam się z Mayą. Animacji nie robię, bardziej sceny statyczne.

 

Zasilacz nowy mam, dyski, napęd i obudowę też. Karta graficzna Radeon 5850 zostaje chwilowo, chciałem zacząć od zmiany procesora, mobo i ramu. To co wymyśliłem wygląda tak:

 

i7-4790K (tego jednego jestem pewien)

Chłodzenie SilentiumPC Grandis XE1236 (słyszałem dobre opinie o firmie)

Gigabyte GA-Z97X-SLI

RAM - Patriot Viper3 Venom Red - DDR3-2400 CL10 - 8GB (przy RAMach przyznam się, że się pogubiłem)

 

Czy taki zestaw ma sens? Czy myśląc przyszłościowo warto inwestować w obsługę SLI? I moja największa bolączka - jaki RAM pasuje pod ten procesor?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Ramy ddr3 jak najbardziej natomiast do programów jakie używasz nie potrzebne ci jest wyższe taktowanie pamięci niż 1600 natomiast z CL 9 lub niższym nie wiem jakie robisz sceny i jaki masz budżet ale polecałbym wzięcie 16gb ramu (2x8) tylko koniecznie low profile przy tym chłodzeniu inne niestety ci pod niego nie wejdą. Samo chłodzenie bardzo ciekawa propozycja polskiej firmy. Natomiast bym optował za płyta ze stajni Asusa , natomiast co do twojego pytanie to wszytko zależy czy zamierzasz się przesiąść na renderowanie na kilku kartach graficznych i jak szybko to ma u ciebie nastąpić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności