Skocz do zawartości

Siatka kwadratów na podstawie Mesha


geocad

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów,

posiadam siatkę trójkątów (mesh) wygenerowaną na podstawie skaningu laserowego (miejscami bardzo gęsta, miejscami rzadsza). Muszę ją przerobić na model 3d (siatka kwadratów?). Poniżej zamieszczam dwa zrzuty ekranu z tego co posiadam (figurka) i tego co potrzebuję (opona). Będę wdzięczny za każdą pomoc (naprowadzenie na program oraz narzędzie, którym mogę to wykonać). Posiadam też oryginalną chmurę punktów więc jeżeli jest możliwość wygenerowania modelu bezpośrednio z takiej chmury, również prosiłbym o informację w jakim oprogramowaniu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Problem polega na tym, że moja siatka trójkątów jest bardzo nieregularna i dwa trójkąty nie tworzą kwadratu. Próbowałem różnych tutoriali i programów, ale zawsze powstaje bardzo nieregularna siatka czworoboków. W 3D jestem naprawdę początkujący więc proszę o wyrozumiałość i jakieś bardziej sprecyzowane porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować blenderowego Remesha albo autoretopo z 3DCoat. Darmowy MeshLab ma narzędzia/algorytmy do odtwarzania geometrii ze skanów, ale jest to mało intuicyjne i musiałbyś posiedzieć trochę żeby wybrać odpowiedni algorytm i jego parametry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności