Skocz do zawartości

Dym idacy po sciezce.


Tazio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam takie zadanie zeby z chmur na ziemie schodzila sciezka dymu/chmury, az do ziemi.

 

Zrobilem sobie krzywa, z niej taki walec ktory jest szeroki na gorze zwerza sie potem troche i zawijasem schodzi na ziemie.

Zrobilem z tego isoofset , scater, przemienilem edge_dir z krzywej na velocity i transfer na punkty.

 

Teraz tak, probowalem roznych sposobow, z emiterem na gorze ktory pcha dym w dol, ale nie uzyskalem dobrych efektow.

Dym slabo sledzi sciezke po ktorej ma isc. Dodatkowe velocity nadalem przez particletofield

, ale i tak mam nad tym mala kontrole.Potem na punkty dalem atrybuty density i temperature oraz pscale. Animujac krzywa za pomoca carv, razem to wszystko przerzucilem do w volume vop, do point cloud a potem do dopa. Moje problemy z ktorymi walcze to:

 

Kiedy moje customowe velocity idzie po sciezce to mam takie popowanie punktow w ktorych pojawia sie density.

Jest to na poczatku takie wskakiwanie punktow. Ktos mi powiedzial z emozna si etego pozbyc poprzez lerp.

 

Kolejny to ze poczatek dymu, ktory idzie w kierunku ziemi nie ma tej kierunkowosc ktora powinien miec, aby bylo widac celowosc i kierunek tego dymu. Macie moze jakies pomysly aby pozbyc si etych problemow?

A moze powinienem to zrobic w zupelnie inny sposob?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ech, nikt nie wspomogl mojej niedoli.

Narazie podmienilem velocity. Puscilem particle przez velocity

z punktow i dopiero one prowadza dym. Jezeli kogos interesuje to zagadnienie

to polecam poszkuanie postow Alejandra Cheverry na sidefx.

Z tym ze jego setup jest zbyt skomplikowany dla takiego cieniasa jak ja.

No i od 2 dni czytam sobie dokumentacje H14 i okazuje sie ze taki ficzer jak prowadzenie dymu po sciezce

bedzie tam poprostu dostepny :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności