Skocz do zawartości

hi-poly do low-poly WORKFLOW


gryzon

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Zastanawiałem się nad usprawnieniem pracy przy procesie powstawania modeli low-poly do hi-poly (gamedev)

Bardzo często pracuję nad modelami hi-poly prawie do ostatniego momentu przeznaczonego na modeling. Chciałbym w między czasie pracować sobie nad low-poly.

 

Pytanie tylko w jaki sposób zrealizować naśladowanie geometrii low-poly do wciąż zmieniającego się hi-poly.

 

Do tej pory używałem na XSI shinkwrap który przepuszczałem przez weight mapę. Weight mapę z kolei malowałem sobie w czasie rzeczywistym, obszarach w których hi-poly się zmieniało.

 

W MODO nazywa się to chyba Smooth w module Topology(wygląda to jak shinkwrap z XSI) nie zawsze działa mi to tak jak bym chciał. Zwłaszcza przy skomplikowanych modelach jak np. głowy. Często sypie mi się to w zakamarkach, wewnątrz ucha nosa itd. i tutaj przydało by się przepuszczanie tego przez weightmapę którą też chciałbym malować w czasie rzeczywistym. Wtedy mógłbym pominąć zbyt skomplikowane strefy. Da się to zrobić w MODO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Chyba nie bardzo zważywszy na to, że wszędzie indziej te shrinkwrapy istnieja jako modyfikator a w modo jako tool a toola przez weighmape to raczej sie nie przepnie (moze jakis falloff ew.).

Co do krzaczenia się w zakamarkach no to niestety - ten typ tak ma, do prostych rzeczy ujdzie, do skomplikowanego przyciagania to juztak nie bardzo. Idealni by było gdyby to właśnie było np jako deformer ale póki co niestety nic takiego nie ma i wątpię, żeby się to rychło pojawiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności