Skocz do zawartości

Zestaw PC: 4000-5500zł


PPineska

Rekomendowane odpowiedzi

W najbliższym czasie będę zmuszona kupić komputer do pracy w programach:

 

 

  • Artlantis 5
  • Photoshop
  • Sketchup
  • Vray
  • 3ds max
  • autocad itp.

 

Zależy mi najbardziej na szybkim (w miarę możliwości) renderingu. Komputer ma służyć głównie do pracy (jestem architektem). Posiadam już monitor.

Zależałoby mi również na możliwości późniejszej rozbudowy komputera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

@placebo29 lukałem na te stacje wcześniej, chyba Ty w którymś wątku wspominałeś. Naprawde wygląda ciekawie wydajnościowo i cenowo, ale jak coś walnie to raz naprawa może być trudna przez dostępność podzespołów, dwa pewnie i cenę, raczej wysoką jak na tak stare rzeczy. Kolejna sprawa to czytając komentarze o gościach, którzy sprzedają poleasingowy sprzęt to włos na głowie się jeży. Nigdy nie wiadomo co się dostanie i jak długo to pochodzi. Tobie się poszczęściło, komuś innemu już nie musi, cena zestawu zakładając wtope jest wysoka, a coś wyegzekwować od takich ludzi niestety bardzo trudno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz gdybym chciał patrzeć że sprzęt mi zepsuje sie bałbym sie cokolwiek kupic nawet nowego.

Stacja w środku czyściutka z nalepkami sklepu na podzespołach z roczna gwarancją. Jeżeli nie dostałbym gwarancji to fakt mógłbym sie zastanawiać, że ktoś chce mmnie oszukać ale jeżeli ktoś daje roczna gwarancję to tak naprwadę on sam też nie wie kiedy ten sprzęt sie zepsuje. Temperatury podzespołów w normie co świadczy że jednostka jest niedorżnięta więc za tę cenę kupiłem bo co można poskładać za 3,5 tyś zł? Dobry komputer do gier to tak ale nie do renderingu.

 

Gdybym miał większą ilość gotówki to skorzystałbym ze sklepu gpucomputer no ale ja na razie nie stać mnie na sprzęt za kilkadziesiąt tysięcy bo pierwsze w kolejności jest auto do wymiany więc wolałbym sobie auto zmienić.

W/g mnie cena tego zestawu nie jest wysoka . Kiedy patrzyłem na e-bayu to tam dopiero są wysokie ceny Hp Z 800 więc nie czekając na nic kupiłem i jestem bardzo zadowolony.

Ale tak naprawdę wszystko zależy od budżetu którym się dysponuje. Zazwyczaj ludzie chcą nowy sprzęt a na używany patrzą z nieufnością, to zrozumiałe ale jak sie nie ma dostatecznej ilości gotówki to trzeba łapać okazje. Naprawdę nie mam żadnych kłopotów z tym sprzętem.

Poprzedni sprzęt posiadał 12GB RAMU.

Miałem problem z jedna sceną do wyrenderowania bo poprzedni komputer po odpaleniu tej sceny zawieszał się. Kiedy odpaliłem tę scenę na stacji HP to bez problemu rozpoczął sobie rendering i scena pożerała 15 GB RAMU więc teraz już wiem dlaczego poprzedni komputer miał z nią problem. Jeden dywanik zawiesił mi komputer PC który miał procesor Phenoma X6 i kartę HD 7850 2GB ale wynika, że było za mało pamięci RAM.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez placebo29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze dobrze, po prostu jestem szczęśliwy i chce się z Wami podzielić moim szczęściem:)

Dla Ciebie skalpel3D -WSZYSTKO.Skalpel 3d to człowiek który bardzo pomaga ludziom tu na forum więc jego prośba jest dla mnie rozkazem:)

A reklama tak jest dzwignią handlu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując stację HP kupuje się przede wszystkim usługę natychmiastowego serwisu.

Kupno poleasingowej, bez opłaconej już gwarancji i usługi naprawienia na miejscu w ciągu jednego dnia, zwyczajnie mija się z sensem.

Takie stacje mają bardzo nietypowe obudowy, płyty, zasilacze, dostępność tych części rzeczywiście jest mała, co ma swoje przełożenie na koszty.

 

Kierując się budżetem 4k kupiłbym 4 rdzeniowego Haswella Devil's Canyon i porządną płytę do niego,

przy 5,5k Haswell-E 5820 i też porządną płytę pozwalającą podkręcić sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ca mel przeciez ja nie licze na jakis serwis jednodniowy wiem ze to sprzet poleasingowy. A jak Ty kupisz to co piszesz to jak sie ma Twój serwis-ile czasu bédzie trwać?

Poki co sprawdzalem i wszystkie cześci są dostępne. I tak jak pisalem wczesniej, że jest jednoroczna gwarancja czyli nikt tak naprawdę nie wie kiedy to przestanie działać i nie pokazuj mi co kupiłbyś za4k bo ja wydałem 500mniej .

Póki co to ja cieszę się z mocy za takie pieniądze. Wiec złóż mi zestaw za 3500zl i potem bedziemy robic testy w Cinebechu i porównywać.

Czesci nietypowe ale za to jak spasowane i gwarantujace stabilna pracą bez bluescreenów.

Ten procesor i7 5820 kosztyje prawie 1800zł więc jak tu z resztą zmieścić się w 3,5 tyś?

Pozdrawiam.

Przy okazji podaję wynik testu w Cinebench 1.5

 

http://zapodaj.net/6737ef0312108.jpg.html

Edytowane przez placebo29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sketchup, Vray i Autocad to programy, których używam w równym stopniu, są to też programy, z których korzystam najczęściej. (najbardziej zależy mi na szybkim modelowaniu i renderowaniu bez zacinania się programu podczas pracy)

Photoshop służy mi do obróbki i przygotowywania plansz, więc jest używany rzadziej. Z 3ds maxa mogę na jakiś czas zrezygnować, tak samo z Artlantisa.

Jeżeli zwiększenie kwoty do 7, czy 8 tysięcy wpłynie istotnie na efektywność pracy rozważę taką możliwość. Zależy mi na sprzęcie, który posłuży mi dłużej i będę mogła go "ulepszać" w miarę możliwości i potrzeb w późniejszym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za kwotę 7-8k pln złożysz platformę oparta na i7 4790k na dobrych podzespołach i wyposażoną w 32 gb ramu, dostaniesz komputer o mocnym i szybkim pojedynczym wątku który bardzo dobrze się sprawuje w programach projektowych, a równocześnie bardzo dobrze radzącym sobie w renderingu.O ulepszaniu komputera zasadniczo możesz zapomnieć, polityka intela jest taka że co 2-3 lata zmieniają podstawkę pod procesor co kończy się tym ze zmiany w komputerze wiąże się z wymianą płyty głównej, procesora a teraz może dojść jeszcze do zmian pamięci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np taki zestaw z mocna karta graficzna także jeśli postanowisz np robić Rendery na gpu to ona da sobie świetnie radę

9jxb6vg.jpg

natomiast jeśli byś uznała że nie potrzebujesz aż tak mocnej grafiki to jedna z tych dwóch kart:

http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-geforce-gtx760-dc2t-2gb-ddr5-256bit-2dvi-hdmi-dp-box-gtx760-dc2t-2gd5-ssu-613064/

http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-geforce-gtx960-directcu-ii-oc-strix-2gb-gddr5-128bit-hdmi-3xdp-dvi-i-strix-gtx960-dc2oc-2gd5-690997/

Rozważyłabym tez w razie czego inne chłodzenie procesora jeśli byś chciała mocniej go podkręcać szczególnie że do tej obudowy mieści się nawet chłodzenie 17.5 cm wysokości a pamięci są na low profilach w takim przypadku którąś z poniższych opcji polecam:

http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-noctua-nh-d14-632658/

http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-noctua-nh-d15-165mm-1320-24-6-dba-646505/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą 970tką ostatnio był dym. Podobno VRAM dzieli się na dwie części : 3,5 oraz 0,5 GB z czego ta druga ma sporą niższą przepustowość. Okazało się też , że karta ma mniej ROPów. Nie wiem jak to się przekłada na wydajność renderu w stosunku do np. GTXa780 4GB .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten procesor i7 5820 kosztyje prawie 1800zł więc jak tu z resztą zmieścić się w 3,5 tyś?

http://zapodaj.net/6737ef0312108.jpg.html

 

Podałem dwie najlepsze opcje przy cenie 4k i 5,5k, bo takie jest odgórne zapytanie.

Gwarancja na części przy tych kwotach jest 3 letnia, w trybie Door-to-door, w Twej stacji trzykrotnie krótsza.

Wynik cinebench z 4ro rdzeniowym haswellem będzie taki sam, przy czym praca w typowych zastosowaniach 3 krotnie szybsza.

Twój wynik pochodzi z 12 rdzeni, w pojedynczym haswellu z 4-rech.

Zdecydowana większość programów pracuje w trybie jednego wątku, sama praca cadów, photoshopów,

modyfikatorów 3d Maxa, Mayi i większości procesów obsługuje jeden rdzeń Twojej stacji, rzadkim wyjątkiem jest rendering.

Zmierz w stacji wynik przy jednym. Będzie z 0,8? Hawswell ma go na poziomie 2+.

 

Podsumowując: Ktoś wcisnął Ci 6cio letni sprzęt, ciągnący do tego masę prądu, z roczną gwarancją, w cenie nowego współczesnego, 3 krotnie wydajniejszego w większości zastosowań, a Ty cieszysz się, że nie ma bluescreenów. Fajnie. U mnie też nie ich nie ma, w każdym prawidłowo złożonym komputerze z przyzwoitych części również.

Co do droższej opcji (5,5k) procesor 5820 kosztuje ok 1500zł, sam kupiłem za ok 1400, nie wiem skąd wytrzasnąłeś cenę 1800.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie narzekam na 1wątek ktory obsługuje mi program natomiast ciesze sie ze podczas renderingu wykorzystywane są wszystkie wãtki i o to chodziło. To był mój wybór a za rachunki za energie nie odczułem znacznej różnicy. Piszesz tak jakby twoj zestaw dzialal na powietrze a nie na prad. Pamietaj ty tez bedziesz oplacal rachunki za prad. Ciesz sie twoimi 4rdzeniowcami .twoj wybor....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy zestaw pożera prąd, rzecz w tym, że komputer oparty na nowym 4 rdzeniowcu zużyje go o połowę mniej,

przy tej samej wydajności w renderingu i 3 krotnie wyższej w pracy nad projektami.

To są dość poważne argumenty przemawiające za tym, że kupno stacji którą doradzasz autorowi nie ma najmniejszego sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności