Skocz do zawartości

Czy przebarwienia na monitorze są podstawą do reklamacji/gwarancji?


blood_brother

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Posiadam dwa monitory NEC EA244WMi i ostatnio zauważyłem, że jeden z nich w szarości ma czerwone, niejednolite plamy mniej więcej na środku ekranu. Przy jednym odcieniu szarości widać to lepiej, przy innym gorzej i właściwie widać to tylko przy jednolitym zapełnieniu monitora. Myślałem, że może to coś z ustawieniami, więc przywróciłem ustawienia fabryczne. Jest troszkę lepiej, ale dalej ten efekt występuje. Może gdybym miał tylko jeden monitor, to bym nie zwracał na to uwagi, ale mam obok drugi, na którym tego nie ma. Jeszcze kilka razy zdarzało mi się z tą podejrzaną sztuką, że się zawiesił, tzn. po włączeniu/wybudzeniu komputera, monitor nie reagował, udawał dalej uśpiony. Restart komputera nie pomagał, brak reakcji na przyciski. Po zabraniu brutalnie zasilania i podłączeniu z powrotem, natychmiast ruszał.

 

Teraz moje pytanie, czy takie działanie i zachowanie monitora jest podstawą do zabawy w gwarancję? Dodam, że oba kupiłem jednocześnie, ponad rok temu. Ogólnie z monitorów jestem zadowolony i w codziennej pracy te niedogodności nie przeszkadzają, ale jak już je dostrzegłem to mnie drażnią :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności