Skocz do zawartości

Maly laptop podróżny LR i PS


abdul

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę kupić sobie 13" laptop z :

Procesor Intel Celeron N2840 2x 2.16 - 2.58 GHz

4 GB pamięci operacyjnej DDR3 ( powiększyć do 8gb)

 

czy ktoś próbował na czymś takim odpalić PS CS6 albo lightrooma ?

z tego co czytałem to photoshop nie wykorzystuje wielu rdzeni tylko jeden ( chyba że źle zrozumiałem), czy może jednak lepiej pójść w i5 w cenie do 2 tys z 8gb ramu.

Laptop nie będzie moim głównym narzędziem a raczej dodatkowym i nie chciałbym za dużo na niego wydawać.

 

Czy w praktyce podłączanie 13" laptopa do monitora 24" przez kabel hdmi sprawdza się ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Część laptopów da się w ten sposób połączyć :) ale 13" nawet jak na laptopa podróżnego wydaje mi się być mały. Sama zakupiłam niedawno 15" i wydaje mi się być cały, jednak większy stwarza problemy przy przenoszeniu. Do podstawowego użytkowania sprawdza się Acer E5-573G-37F8 NX.MVMEP.007, teraz Vobis ma na niego fajną przecenę ;) (http://www.vobis.pl/acer-e5-573g-37f8-nx-mvmep-007-2-150317.html)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mac Book Air to wydatek rzędu 4-5tyś zł, warto dodać :). Celeron N to kupa, procesor oczywiście dobry, ale w tablecie do 400 zł, poza tym zamiast Celerona N2xxx to już lepiej jakiś Pentium np: Pentium 2117U, a nie Celeron N2xxx z 2x gorszym pojedynczym rdzeniem. Zerknąłbym też na używki np: Dell E5420 (matryca 14cali, najlepiej 1600x900) z i5 ew. i7, taniej i5 wystarczy w zupełności! (grafika najmniej Intel HD3000), chodzą po 600-1000zł. Baterie zawsze można kupić nową, podobnie jak dysk SSD. Do podróży idealny i nie trzeba pilnować;). Notabene, zamiast inwestować w jakiś drogi laptop co trzyma 9h, lepiej sobie dokupić odpowiedni powerbank, wyjdzie znacznie taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lol mac book air to kupa nad kupami, ten procesor tam, do niczego sie nadaje. Ogolnie mozna sie przyzwyczaic do wszystkiego. Ja polecam Surface z i5 albo innego malucha z i5 pod maska.

 

w sumie też tak myślałem ale dziewczyna ma i w sumie powiem ci że styka :) aczkolwiek jakbym sam kupował to też pewnie surface.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna pewnie znalezc cos z lepsza klawiatura czy touch padem - jak ktos uzywa. Ale dotyk sprawdza sie genialnie, szczegolnie wlasnie w podrozach, gdy ma sie pod reka lapka i najdzie ochota pobawienia sie czy pouczenia nowych trickow w sofcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności