Skocz do zawartości

[Architektura] Zaha Hadid


Marcel

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

ja tam sie mch nie dziwie...

jakis czas temu robili sonde w wsrod nauczycieli z warszawskich szkół srenich.

pytali o wspolczesnych architektów...i znajomosc w kilku zaledwie przypadkach konczyła sie na corbusierze. a reszta...szkoda gadac.

ale nie ma sie czemu dziwic...sprobuj szeryfie nie korzystajac z googli wymienic trzech zyjacych i znaczacych w swiecie filozofów :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, wyrosłem już trochę z jej architektury :D Nie miałem przyjemności zwiedzać jej realizacji, a li tylko na fotach oglądać. Ciężko zawsze odbierałem jej wizje, wzrok szybko się męczy, dlatego ciekaw byłem jak to się ma w autopsji, ech może kiedyś się uda to sprawdzić. Szoda mCh, bo ma trochę racji,

widać, że jakiś znany ludek, choć ja głupek i niedouk nie słyszał o takim ...

ale to temat na zupełnie inną dysputę :D Czym i jak faszerują na wykładach :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...przyzanm ze nie mialem okazji nic naocznie obejzec ale od jakiegos 2 -3 roku studjow ma wielkiego plusa za dynamizm jej projekt mostu mnie swego czasu powalil...zadna baba nie ma takiego harakterystycznego stylu w arch a kolesie ze stanow i z europy to miekkie buly, pomijam japonie bo ci sa poza konkurencja a we wnetrzach nie maja sobie rownych

 

ps . prywatnie ponoc to straszna chetera jest

 

poz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaha jest fajna, dopóki ogląda się jej prace malarskie. ma rzeczywiście swój styl. ale w rzeczywistości (oglądalem VitraFireStation) jest malo efektowna, wręcz kiepska, brakuje przerysowanych, dynamicznych zbiegow, ostrych kontrastów. tak naprawdę z architekturą dekonstruktywistyczną (jak i tzw "wirualną") jest tak że fajna jest tylko na obrazkach. ew. dobrych zdjęciach, jeśli fotograf wie o co autorowi (autorce) chodziło. a f.o.gehry to dopiero kaszaniarz.

zauważyłem, że największą popularnością kierunek ten cieszy się na III roku wydziału arch. jest swego rodzaju wytrychem, sposobem na brak pomysłu. a na renderach z przerysowanymi zbiegami i cieniem raytrace jakoś to wygląda...sam to przecież przerabiałem

pozdrawiam fanów Zahy (mimo wszystko)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to bardzo wyrazny styl ktory z niewiadomo kąd sie wyksztalcil u tej kobiety, i rozumiem ze nie wszedzie on pasuje, ale tak to juz jest z geniuszami. Ona nie potrafi inaczej, a robi to z klasą, jest rozpoznawalna wszedzie. Za to daje sie wlasnie Pritzker'a, bo to osoba ktora wyznacza kierunki, jeszcze nie wszystkim jasne i oczywiste, dlatego tak kontrowersyjne,.. Gery to samo,.. przez wiekszosc jest uwazany za kaszaniarza, i faktycznie, tak jest czesto odbierana jego tworczosc, ale zobaczcie jak wiele zmienia w mysleniu mlodego architekta, jak zapada w pamiec. Staje sie pewnym niejasnym kierunkiem dążenia ktory z dnia na dzien powoli staje sie wyrazny. Sami wiecie jak cienka linia jest miedzy wypa=sionym kaszanem a wypasioną dobra architekturą,.. cienka linia miedzy sztuką a obsceną. Czy to w malarstwie czy w architekturze,.. jeden placek. Najbezpieczniej kroczyc gdzies pomiedzy , mamy wtedy duze pole do manewru i zawsze ten wielki zapas, margines pomylki i nadinterpretacji. Dlatego podziwiam Zahe za to ze daje sobie najcienszy margines jaki tylko jest mozliwy i jeszcze ani razu moim zdaniem nie spadla .

 

hej

FotoAs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności