Skocz do zawartości

Komputer do renderowania do 12 000 zł


monka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Poszukuję dobrej stacji graficznej dla architekta. Zależy mi przede wszystkim na renderowaniu i oczywiście na uzyskaniu możliwie jak najszybszego czasu. Ma to być komputer użytkowany w firmie, dlatego nie chciałabym, żeby jeden render robił mi się co najmniej 4 godziny, jak to się dzieje w wypadku:

http://www.samsung.com/pl/consumer/pc-peripherals-prtinters/ultra-mobile-pc/pc-archives/NP-RF710-S03PL

 

Pracuję w programach: pakiet Adobe, AutoCAD, Sketchup+vray, KeyShot, Rhino, 3dsmax, ArchiCAD.

 

Będzie to sprzęt z dotacji, dlatego środki też są ograniczone. Generalnie nie mogę przekroczyć 12 000 zł, gdyż oprogramowanie też tanie nie jest.

 

Pomoc w sklepach komputerowych nie jest do końca obiektywna, bo każdy sugeruje to co im się bardziej opłaca lub to co mają. Będę bardzo wdzięczna za wszystkie odpowiedzi, które pomogą podjąć mi dobrą decyzję.

Nie chce też przesadzić z czymś, jeśli faktycznie różnica może być mało widoczna, liczy się każda złotówka, bo zawsze mogę to przeznaczyć na inny zakup do firmy lub dokupić coś później.

Proszę o jakieś propozycje sprzętu z wyszczególnieniem kluczowych podzespołów. Pierwotnie myślałam o gotowym dellu lub hp, ale już sama nie wiem, może składny komputer będzie tańszy i bardziej dobrany?

Czy możecie polecić jakieś dobre / tanie / sprawdzone sklepy? Firma będzie prowadzona w Warszawie, ale jeśli mają wysyłkę z innych miast to nie problem.

 

z góry ślicznie dziękuję :)

pozdrawiam

monka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Jeśli poszukujesz dobrej stacji roboczej głównie do renderowania to najlepiej oprzeć stację na procesorze intel xeon za sprawą dużej ilości rdzeni/wątków renderujących. Zaś jeśli intel xeon to tylko najlepszy i najtańszy sklep w naszym kraju http://www.gpucomputer.pl/

Na tym forum jest forumowicz, który jest pracownikiem tej firmy i zawsze można się z nim skonsultować i doradzić jaki zestaw stacji głównie do renderingu wybrać do swoich potrzeb i możliwości, użytkownik - matszklar . Na pewno Ci doradzi, a może pomoże w załatwieniu jakiegoś rabaciku ;) . Firma godna polecenia w 100% - tach !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

monka ile procent twojej pacy to renderowanie a ile projektowanie? bo pchanie się w xeony to ma sens jeśli stale robisz renderingi, masz zlecenie na robienie spacerów wirtualnych (animacje) jeśli natomiast więcej projektujesz to xeona nie wykorzystasz na dodatek nie są to fantastyczne procesory do pracy w programach wymagających jednego mocnego wątku od procesora takim przypadku znacznie lepiej jest zabudować sobie komputer oparty o i7. Laptop którego podałeś to zasadniczo nie nadje się w ogóle do renderingu :) A co do czasów renderowanie to nie przesadzajmy nawet na super xeonach sceny potrafią się renderować godzinami wszytko zależy co się renderuje, jakiej wielkości, jakiej jakości itp itd w chorobę jest składowych które mają wpływ na czas renderingu plus niedostateczna wiedza robiącego scenę który nawet potrafi zapchać super procesor :) błędnymi ustawianiami :) Nie ma anty debilnych softów ani procesorów :)

Edytowane przez skalpel3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności