Skocz do zawartości

Komputer do blendera za 4000-5000 zł


kila44

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W zeszłym roku zacząłem sobie dłubać w Blenderze, ale dość szybko natrafiłem na przeszkodę w postaci mojego komputera. Jest on oparty na podzespołach AMD. Teraz chcę kupić nowy komputer który pozwoli mi kontynuować naukę. Wymyśliłem coś takiego:

  • Procesor : i5 4690k
  • Płyta główna: Płyta główna MSI Z97 GAMING 3
  • Karta graficzna: Karta graficzna MSI GTX 970 GAMING 4096 MB DDR5
  • Dysk SSD: Samsung Ssd 250Gb 2,5Cala 850 Evo
  • Dysk Twardy: Seagate Barracuda 7200.12 1T

Co do reszty to już nie wiem. Nie znam się na zasilaczach, kościach RAM i obudowach. Co do ram to nie wiem czy brać więcej GB czy Mhz i co jest bardziej przydatne w blenderze. Plan był taki, że blender miał pracować na SSD. Ale z czego blender bardziej korzysta? Z SSD czy z ramu? Bo jak z ramu to wezmę mniejsza pamięć SSD i więcej ramu. Co do zasilacza to w zestawach widzę od 500W do 600W. Procesora na początek podkręcać nie będę ale taką możliwość biorę pod uwagę w późniejszym czasie. Chłodzenie dokupię później na razie chce lecieć na Stocku. Napęd optyczny przerzucę ze starego komputera. Co do obudowy to fajnie by było, aby można było puścić kable za płytą główną aby dostęp do niej był bezproblemowy. Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 0
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności