Skocz do zawartości

Motion Vector Output


gryzon

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam pewnego rozwiązania od jakiegoś czasu bezskutecznie.

 

Interesuje mnie jakiś sposób na wyrenderowanie Motion Vector Output dla obiektu który ma Fur Material.

Mam zrobioną animację w Fur Guides/Guide Options/Guide Lenght i przeglądam sobie klatki i włosy ładnie rosną z biegiem czasu. Chciałbym to uwiecznić na Motion Vector Pasie aby otrzymać kolor kierunkowy dla włosów.

 

Zacząłem kombinować by renderowało je jako meshe przełączając w zakładce Fur Material/Geometry&Shading na różne opcje ale bezskutecznie, wciąż nie widać ich dla Motion Vector Pass.

 

Nic mi do głowy nie przychodzi po za tym aby użyć tych guidesów od włosów jako jakiś tracków do duplikowania lub raczej przemieszczania geometrii w czasie. Kurde balans musi być jakiś sposób.

 

No chyba że jest sposób aby dla wyrenderowanej takiej animacji np. kanału alpha móc wytworzyć kolorowy Motion Vector Pass.

 

XSI never DIE :)

Edytowane przez gryzon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

No kombinuję jak uzyskać kierunkową mapę dla włosów. Ręczne malowanie jej zabiera sporo czasu a i tak nigdy nie będzie idealnie z każdym włosem. Widziałem na Polycouncie jak ludzie malują te mapy na różne sposoby w Photoshopie. Jeden francuz tam pokazał interesujący patent jak to wybejkować w 3dmaxie na vrayu. Chodziło o zrobienie animacji wzrostu takiego kosmyka włosów a następnie renderowanie Motion Vector velocity. Dzięki temu powstaje mapa bardzo zbliżona do ukierunkowania dla anisotropic specular, wystarczy jej potem tylko jeden kolor odwrócić. On mi mówił że ten patent działa tylko wtedy jak włosy renderuje się jako mesh, podobno jest tam taka opcja w vrayu

 

W modo testowałem też te animacje na guidesach renderując taką krzywą jako mesh i zmieniając mu w czasie start i end, ale też to nie daje tych kolorów kierunkowych w Motion Vector pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem,

motion vector nie dziala bo na dobra sprawe nic sie nie porusza,

A probowales moze zrobic wlasny material bazujacy na gradiencie (gi off, ustawione jako luminous amount/color i kolorki jakie potrzebne, ewentialnie powiazane z dlugoscia wlosa w jaki tam sposoby bylby potrzebny) graident musialby miec ustawiony mapping jako implicit uv a input parameter texture v.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności