Skocz do zawartości

Rozbudowa platformy 1055 do renderingu i compositingu


ginn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich.

Chciałbym przedstawić swoją konfigurację maszynki i prosić Was o wsparcie techniczne. Naczytałem się sporo i mam totalny mętlik w głowie.

Główne moje zadania to animacja 2d ale coraz częściej przeplatam sekwencje 3d do tego.

Do 3d używam 3dstudio Maxa oraz Blendera a do składania After Effectsa (w przyszłości zakupię chyba Element3d).

 

Chciałbym przejść troszkę na GPU bo teraz jadę tylko na procku i troszkę jest zadyszka (renderuje się wolno nocami a w Afterze czasami też jest problem z wyświetleniem pojedynczych klatek - co utrudnia mocno pracę).

 

A więc tak:

Intel 3770k - nie wkręcany z chłodzeniem noctua Dh14,

 

16 gb ram (2 kości po 8gm)

http://www.kingston.com/dataSheets/KHX16C9X3K2_16X.pdf

 

Dysk SSD 180gb - starcza do pracy nad projektem (po skończeniu projektu przerzucam na wolne dyski),

http://ark.intel.com/products/66249/Intel-SSD-520-Series-180GB-2_5in-SATA-6Gbs-25nm-MLC

 

Płyta główna gigabyte:

http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-z77m-d3hrev_10/overview/

 

Karta graficzna gigabyte GTX 650 Ti (nie ma opcji SLI).

 

Zasilacz 550W seasonic.

 

--

 

Zastanawiam się, czy wogóle przesiadać się z procka i pamięci (bo stracę sporo kasy).

Budżetu nie mam jako takiego założonego ale chciałbym trochę poczuć kopa.

 

Zastanawiałem się czy nie zmienić płyty głównej ale dalej na 1055 (na 1050 nie będzie duży boost).

Do tego dowalić GTX 980 + 16 gb ram a jak potanieją karty to w przyszłym roku dowalę jeszcze jednego GTX 980.

Zasilacz mam dobry więc mogę w obudowie która jest duża dorzucić jeszcze jeden i spiąć tam osobno dyski twarde i wiatraki (wypuścić osobny włącznik zasilania który trzeba będzie odpalić zanim włącze zasilanie płyty głównej).

 

Mam świadomość, że to będzie raczej max tej konfiguracji i następne zmiany to już będzie wymiana całości - więc pytanie co zrobić ?

Wiadomo, że zawsze będzie niedostatek mocy obliczeniowej.

 

Może kombinuję troszkę po kosztach ale też nie podniecam się quadro i wiem, że do renderingu na GPU co myślę, że już jest standardem - spokojnie można spiąć gtx980 ze sporą ilością rdzeni CUDA.

 

 

Byłbym bardzo wdzięczny za sugestie i pomoc bo osobiście wpadłem w pułapkę informacji i się strasznie pogubiłem w tym wszystkim.

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam forumowiczów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 0
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Popular Days

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności