Skocz do zawartości

Moje prace do nowej gierki


Robert B.

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 32
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Z tego co widać to 256 maximum by wystarczyło. Fakt że obecnie gry mogą obsłużyć większe tekstury ale tu- wybacz- ich użycie nie jest niczym uzasadnione. Modelik całkiem zgrabny, chociaż strasznie dziwne ma te przypory po bokach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o Gothicu 1 czy 2? Bo jeśli ktoś twierdzi że gothic 2 równa się klimatem z jedynką to go wyzywam na ubity plane w pojedynku na szpilki o ostrych końcach :) Twoje prace mają taki specyficzny klimat "średniowieczne swojskie życie" i to mi się podoba. Musisz tylko bardziej zabudowac ten teren.

BTW: wieże obronne nigdy nie są obrócone pod dowolnym kątem względem miasta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

postaram sie zmienić z tą wieża teren będzie inny to tylko tak zaby było ale powiem ci ze teren i postacie to najtrudniejsza robota co prawda postacie nie ja tworze ale troszkę walki z wiatrakami będzie. co do klimatu to mówiłem ogólnie ale jedno jest pewne już nie grafiką ale gothic 1 górą 6 za klimat i fabułę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O terenie i modelach postaci wiem, jakie to trudne (długie? męczące?), bo mam brata kodera i on mnie dusi cały czas na te tematy. Teren robi się za pomocą generatora. Wpisujesz tam stopień pofałdowania, maks. liczbę drzew, krzaków itp, i podajesz ścieżki do odpowiednich modeli tych roślin. Dopiero w engine'ie wstawia się budynki itepe (chyba).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do terenu - mozna to zrobic gdziekolwiek - w edytorze opartym na enginie gry, w maxie z wpietym exporterem i pewnie jakies opcje sie jeszcze znajda :)

 

mozna to robic z automatu (jakis tam model terenu parametryczny - czyli wlasnie podajesz pofaldowanie itp. itd) - mozna to zrobic z 'polautomatu' - np. sadzenie drzew na podstawie bitmapy (kolor na bitmapie okresla rodzaj oraz gestosc danych drzew) - no i wreszcie mozna to robic recznie (np. wstawianie reczne budynkow)- ale tu raczej nie wchodzi w gre np. obsadzenie drzewami calej australi :)

 

oczywiscie wszystko zalezy do jakeij gry to bedzie - czy zalezy ci na konkretnym uksztaltowaniu terenu?? - bo jesli tak to pewnie nici z automatu :)

 

hmmm - nie wiem czy dobrze ze ja to tu wypisuje w ogole - ale rano jest i jakas taka lekka maligna jeszcze :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności