Skocz do zawartości

Sprzedam SGI Octane R12 300Mhz MXE 512MB Ram


Maniek MTS

Rekomendowane odpowiedzi

SGI Octane R12k/300Mhz 2mb cache, grafika MXE( 4 Procesory grafiki + procesor tekstur+ super szybka pamięc cache textur o romiarze 4mb) 512MB Ram,4mbTRam, 3x SCSI, 1x 4GB 1x 9GB 1x 72GB 15.000 obr/min .

Grafika MXE dla całkowicie cyfrowego projektowania i modelowania pojazdów, wizualizacji o przetwarzania bardzo dużych zestawów danych w animacji komputerowej, rzeczywistości wirtualnej, symulacji; zawiera 2 silniki geometrii i 2 silniki rastrujące, silnik i pamięć cache tekstur wydajność samych silników geometrii to ponad 1.3 GFLOPS, klawiatura,mysz system Irix 6.5.11 + różny soft,maya,lightwave,soft image,super cena 3900zł nie podlega negocjacji ....Mariusz 0606-998-096

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

chyba raczysz zartowac... za 4k to moge zlozyc (jak zreszta chyba kazdy tutaj) sprzet, ktory polknie tego SGI na sniadanie i nawet nie beknie. stacje robocze od SGI to przestarzala architektura, ktora dawno wypadla z obiegu i ktorej nikt dzisiaj juz nie uzywa (wyjatkiem to super drogie i wydajne stacje SGI ale robione na prockach intela np. itanium. z tym ze takie cholerstwo kosztuje 30k $ i ma np. do 512 (!!!) prockow itanium, np. http://arstechnica.com/news.ars/post/20041011-4295.html

 

dzisiaj wszystkie studia, ktore maja kase, jada np. na podwojnych (lub poczwornych) xeonach i opteronach. SGI to bylo cos ale 10 lat temu i wiecej. poza tym trzeba jeszcze to cholerstwo umiec obslugiwac, co nie jest chyba takie proste.

trudno znalezc jakies sensowne testy z renderingu dotyczace SGI, bo nikt juz tego nie uzywa, ale np.:

 

http://www.specbench.org/gpc/Oct99/opc.data/summary.html

http://www.specbench.org/gpc/Oct99/opc.data/procdrs-perf.html

http://www.specbench.org/gpc/Oct99/opc.data/dx-perf.html

http://www.specbench.org/gpc/Oct99/opc.data/light-perf.html

 

wiem, ze to specviewperf, ale zawsze daje jakies ogolne pojecie o procku jesli chodzi o rendering...

 

jesli chodzi o soft, to tu juz dogiales kompletnie. maya, lw, softimage to razem pare tysiecy $. a nawet gdybys byl tak wspanialomyslny, zeby sprzedawac oryginalny soft razem z kompem za 4k zl, to i tak nic z tego, bo z reguly licencji odsprzedawac nie mozna. wiec daruj sobie te piraty, jak chcesz sie ich pozbyc to myknij z nimi na stadion i popchnij za dyche.

 

wiec sorry, ale jesli szukasz szaraka to nie w tych ssakach ;) sprobuj na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba raczysz zartowac... za 4k to moge zlozyc (jak zreszta chyba kazdy tutaj) sprzet, ktory polknie tego SGI na sniadanie i nawet nie beknie. stacje robocze od SGI to przestarzala architektura, ktora dawno wypadla z obiegu i ktorej nikt dzisiaj juz nie uzywa (wyjatkiem to super drogie i wydajne stacje SGI ale robione na prockach intela np. itanium. z tym ze takie cholerstwo kosztuje 30k $ i ma np. do 512 (!!!) prockow itanium, np. http://arstechnica.com/news.ars/post/20041011-4295.html

 

dzisiaj wszystkie studia, ktore maja kase, jada np. na podwojnych (lub poczwornych) xeonach i opteronach. SGI to bylo cos ale 10 lat temu i wiecej. poza tym trzeba jeszcze to cholerstwo umiec obslugiwac, co nie jest chyba takie proste.

trudno znalezc jakies sensowne testy z renderingu dotyczace SGI, bo nikt juz tego nie uzywa, ale np.:

 

http://www.specbench.org/gpc/Oct99/opc.data/summary.html

http://www.specbench.org/gpc/Oct99/opc.data/procdrs-perf.html

http://www.specbench.org/gpc/Oct99/opc.data/dx-perf.html

http://www.specbench.org/gpc/Oct99/opc.data/light-perf.html

 

wiem, ze to specviewperf, ale zawsze daje jakies ogolne pojecie o procku jesli chodzi o rendering...

 

jesli chodzi o soft, to tu juz dogiales kompletnie. maya, lw, softimage to razem pare tysiecy $. a nawet gdybys byl tak wspanialomyslny, zeby sprzedawac oryginalny soft razem z kompem za 4k zl, to i tak nic z tego, bo z reguly licencji odsprzedawac nie mozna. wiec daruj sobie te piraty, jak chcesz sie ich pozbyc to myknij z nimi na stadion i popchnij za dyche.

 

wiec sorry, ale jesli szukasz szaraka to nie w tych ssakach ;) sprobuj na allegro.

1.trzeba było na początku zacząć od takich komputerów jak AMIGA to bys wiedział więcej

2.każdy intelowiec chciałby mieć taką architekture jak SGI

3.niewiem o co ci chodzi z softem był razem z kompem w komplecie zainstalowany

4.jak nieznasz sie na SGI to sie nie wypowiadaj bo innych wprowadzasz w błędne myślenie

5.nadal większosć uczelni,tv,itp używa SGI

6.stać mnie na 100 kompów na intelu i mam kilka nawet ale nie przeszkadza mi używanie SGI wręcz odwrotnie jest stabilny, mocny i niezawodny

7.widze że chcesz zmonopolizować rynek PC tak jak zmonopolizowała nas TPSA ciekaw jestem czy jesteś z niej zadowolony

8.I ostania sprawa cena jest bardzo atrakcyjna patrząc na rynek SGI oraz jego mozliwości a tych wykresów to ja nie robiłem więc pewnie gul ci skoczył jak zobaczyłeś wykres który przewyższa Intela 2-krotnie i zacząłeś się bronić troche nie fer tak jakbym ja namawiał kogoś na siłe żeby go odemnie kupił zastanów się troche zanim zaczniesz coś pisać na ten temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.trzeba było na początku zacząć od takich komputerów jak AMIGA to bys wiedział więcej

2.każdy intelowiec chciałby mieć taką architekture jak SGI

3.niewiem o co ci chodzi z softem był razem z kompem w komplecie zainstalowany

4.jak nieznasz sie na SGI to sie nie wypowiadaj bo innych wprowadzasz w błędne myślenie

5.nadal większosć uczelni,tv,itp używa SGI

6.stać mnie na 100 kompów na intelu i mam kilka nawet ale nie przeszkadza mi używanie SGI wręcz odwrotnie jest stabilny, mocny i niezawodny

7.widze że chcesz zmonopolizować rynek PC tak jak zmonopolizowała nas TPSA ciekaw jestem czy jesteś z niej zadowolony

8.I ostania sprawa cena jest bardzo atrakcyjna patrząc na rynek SGI oraz jego mozliwości a tych wykresów to ja nie robiłem więc pewnie gul ci skoczył jak zobaczyłeś wykres który przewyższa Intela 2-krotnie i zacząłeś się bronić troche nie fer tak jakbym ja namawiał kogoś na siłe żeby go odemnie kupił zastanów się troche zanim zaczniesz coś pisać na ten temat

 

1. tak sie sklada, ze zaczynalem od komara, potem byla amisia 500 i 1200, potem blaszak...tiaaa, ale co piernik do wiatraka??

2. lol, to powiedz czemu ta architektura jest tak bardzo rzadko uzywana? czyzby architektura pecetow byla lepsza, szybsza, tansza?

3. zainstalowany mogl byc, ja tez mam sporo softu u siebie zainstalowanego

4. przepraszam

5. skoro tak mowisz...

6. ciesze sie razem z toba, ze masz duzo pieniedzy.

7. tu juz nie wiem co napisac, po prostu kaplica...

8. lol, nie sorry, big lol. sluchaj kolezko, dla mnie jest to obojetne, czy sgi jest lepszy od pecetow czy tez na odwrot. ja mam swoje zdanie na temat i jajco mnie obchodzi co ty sobie o tym myslisz. prosze bardzo, probuj sprzedawac co ci sie zywnie podoba... napisalem ten post po to, zeby ktos przypadkiem na max3d.pl nie nacial sie na ta 'super' oferte.

 

pzdr

 

edit: a tak w ogole ten podany przez ciebie test dotyczy czego? ot po prostu walnietych pare slupkow z cyferkami, niewiadomo co do czego. rownie dobrze moze to byc czas w sekundach potrzebny do rozruchu kompa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

test dotyczy obliczenia matematyczno-chemicznej dużej ilości danych i pokazaniu ile zadań jest w stanie rozwiązać , ogólniej mówiąc test na wydajność całej architektury wyżej wymienionych komputerów w dziedzinie chemi.

 

1. miło mi słyszeć ze korzystałeś z Commodore , Amigi itp .

2.To jest temat rzeka troszke jest o tym tutaj http://www.si-tech.com.pl/octane.html

5.ja nie mówie tak jest jak narazie

6.Zacząłem zarabiać własnie na Amidze

7.oczywiscie to była przenośnia i tak zrobią swoje ale TPSA to zawsze jest dobry przykład na niektóre stwierdzenia

8.Własnie to jest nie fer widze że masz sporo postów i wiele osób się ciebie posłucha

uznają cie za kogoś wielkiego i postawią na twoim dzieki za antyreklame bo moje udowadnianie że na SGI w 3d przyjemniej i wcale nie wolniej da się pracować to nic tu nieda

ciekaw jestem czy jakby wszyscy tutaj mieli np:wydanie dużej sumy pieniędzy to nadal by chcieli PC może i tak natomiast zaręczam cie że tak nie jest w USA,Niemczech,Szwajcari itp itd przynajmniej bardzo powoli i zapobiegawczo przenoszą sie na platformy Intela co nie znaczy że zupełnie rezygnują z SGI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dirty jesli chodzi o architekture to nie rozchodzi sie tutaj czy jest lepsza lub szybsza... jest poprostu inna, bardziej wyspecjalizowana do okreslonych zadan. Dobrym przykladem bedzie GPU w kartach graficznych, czyli jednostka wyspecjalizowana w obrobce grafiki na potrzeby gier daje niezlego kopa w porownaniu ze standardowa jednostka graficzna.

 

Pozatym moc SGI nie tkwi w MHz, kto mial okazje pracowac na systemach kompozycyjnych w rozdzilczosci 2 czy 4k wie o co chodzi, fakt ze starsze systemy SGI az takie mocarne nie sa jak dawniej, jednak nie mozna porownywac ich z PC z taka sama iloscia MHz.

 

Maniek MTS liczba postow nie sprawia ze jest sie jakims autorytetem, wiekszosc o tym wie. Tak wiec nie musisz sie martwic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no spoko. nie mowie, ze ten twoj sgi to jakies dno itp itd. moze i ma swoje jakies konkretne zastosowanie, typu jakies specjalistyczne obliczenia chemiczne. chodzi mi o to, ze dla ludzi zajmujacych sie grafika 3d, kupno tego kompa to bylyby pieniadze wyrzucone w bloto... zdecydowanie lepiej kupic tutaj zwyklego blaszaka, szczegolnie, ze za 4k mozna kupic wypasionego kompa (na p4 3giga i wiecej czy tez a64 3000 i w gore), ktory w renderingu bedzie sie duuuuuzo lepiej sprawowac niz ten konkretny sgi. doskonale wiem, ze najnowsze stacje sgi (kosztujace komiczne sumy btw...) sa w stanie rozbic peceta w drobny maczek, ale cala ta dyskusja rozchodzi sie o konkretny przyklad.

 

ale ok, nie mam zamiaru robic ci antyreklamy, jak ktos bedzie chcial kupic sgi to i tak kupi niezaleznie od tego co ja czy ktos inny tutaj napisze. peace.

 

edit: Rascal, alez ja doskonale sobie z tego zdaje sprawe... byloby szczytem glupoty napisac, ze 300mhz peceta i 300mhz sgi to to samo... oczywiscie, ze to kompletnie rozne architektury, co nie zmienia faktu, ze architektura sgi najzwyczajniej przegrala z architektura pc, przynajmniej na polu CG. i dobrze o tym wiesz. popatrz na 'kompy' na ktorych robilo sie efekty z konca lat 80tych czy poczatku lat 90tych. byly to wlasnie same sgi kosztujace kilkadziesiat tysiecy $ kazdy. pozniej pecety robily sie coraz szybsze, lepsze i to na skale masowa, kolejne generacje mialy wydajnosc zblizona do sgi, a kosztowaly duuuuzo mniej, wiec wyparly te sgi z rynku. przynajmniej z rynku animacji i efektow. ewolucja. i tyle. jak to wyglada w innych dziedzinach- nie mam pojecia.

natomiast nie do konca czaje o co ci chodzi z tymi kartami graficznymi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności