Skocz do zawartości

Monitor do grafiki 2d/3d


Aryk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zamierzam zmodernizować swoje stanowisko pracy. Przyszedł czas na wymianę monitorów.

Poszukuję sprzętu który będzie wystarczający do grafiki na potrzeby gamedev., ogólnie 2d, 3d nie wychodzące poza wirtualną rzeczywistość (nic do foto).

Zastanawiam się czy ktoś z Was forumowiczów ma/miał styczność z takimi modelami jak:

eizo ev2455,

eizo cs240,

nec p242w.

Te modele mnie interesują, jak wiadomo różnią się od siebie w cenie, i niewątpliwie droższe są lepsze, jednak sam nie mam możliwości sprawdzenia jak bardzo różnią się jakością na -moje- potrzeby. (chciałbym uniknąć potencjalnego overkill'a którego się obawiam, może niepotrzebnie)

 

Min. wielkość to 24". W przypadku tańszej opcji mógłbym pokusić się o dwa takie, więc staję przed wyborem między oczywiście lepszym, droższym sprzętem, a nieco tańszym, możliwe że w większej ilości (czy tak czy siak posiadałbym inne, jednak już dużo słabsze 24"). Jednak zastanawiam się, z braku możliwości sprawdzenia samemu (co doprowadza mnie do frustracji...), który z nich wystarczająco podołałby moim potrzebom.

Zwracam się z prośbą o pomoc w wyborze, szczególnie do osób, które z tym sprzętem miały styczność.

Krótko mówiąc potrzebuję sprzętu dającego radę w grafice nie związanej z foto....

Z góry dziękuję za wszelkie cenne informacje.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

eizo flexScan ev2455 to monitor biurowy fajnie daje się łączyć w ekrany 2 i więcej monitorów ze względu na cienką ramkę.

 

ColorEdge cs240 - to monitor dla grafików ma układ ASIC który w skrócie odpowiada za wyświetlanie i poprawę kolorów, monitor obsługuje 10 bit kolor ( ale wtedy musisz mieć też kartę która sobie z tym poradzi )

 

Do pracy z grafiką z tych dwóch brałbym drugi. Neca nie miałem w rękach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam eizo cs240 kupilem razem z kalibratorem. Ladnie wyswietla kolorki ,ale pojawia sie lekkie ale. Mam skalibrowany pod wydruk i jest mocniej zsaturowany i lekko ciemniejszy kontrasty niz inne monitore zwykle do grania przez co zastanawiam sie czasem na ktorym robic postpro;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co wybrales?

 

Ja mam ten sam dylemat.

2x eizo ev2455 czy 1x eizo cs240 i w przyszlosci drugi.

Czytalem o tych 2455 i cos tam psiocza na nie, ale niektore recenzje wychwalaja ten monitor.

Cs240 znowu moze fajny, ale ponoc srebrzy mocno. I badz tu madry :)

Jako ze zastosowanie to grafa amatroska to chyba wezme 2455 jednak.

Ten filmik tez zacheca

choc mozliwe ze sponosorowany.

 

pozdro:)

 

edit: dobra po jeszcze jednym zastanowieniu padlo na cs240. Jako drugi bede musial cos wybrac.

:) Dam znac jak sie sprawuje. Jestem ciekaw co ty zadecydowales.

Edytowane przez ptaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności