Skocz do zawartości

3D-Coat 4.5


adek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 17
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Świetnie się to prezentuje. Widać jasno że to nie jest tak silne combo jak Substance Designer/Painter ale przy prostych materiałach się sprawdzi doskonale. Bardzo bym chciał żeby ten soft się spopularyzował i Pixologic poczuło ich oddech na plecach. Malowanie zbrusha to archaizm, najbardziej odpuszczony i zbugowany kod w całym tym programie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzywam 3d do concept artu nie jestem znawca Zbrusha , ale uzywałem go od czasu do czasu do w pracy i.. 3dcoat oferuje niesamowita wolnosci w tworzeniu i nie odstaje od zbrusha a jest totalnie niezauważany .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bądźmy szczerzy, cały viewport zbrusha to archaizm.
Technologia została wymyślona dawno temu ale rozwija się tak jak w przypadku innych viewportów. Mając średniej klasy stacje roboczą da się w nowej zecie uzyskać absurdalnie wysokie polycounty. Dodając do tego instancje możemy mówić o jednym z najbardziej wydajnych viewportów w softach 3d.

Ciekawe co by było jakby przenieśli renderer zbrusha na architekturę GPU, pewnie przepustowość by na to nie pozwoliła ale jeśli modele mieściłyby się w całości na GPU to zasuwałoby to jak szalone. Dla pixologic przejście na zwykłe 3D równałoby się z napisaniem programu od zera oraz rezygnacją z niektórych jego podstawowych funkcji (bądź ich zupełnym przeprojektowaniem). To się nie stanie w najbliższych latach bo nic by nie zyskali. Prędzej właśnie przeniosą swój dziwny rendering na GPGPU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzessko- Ja też się dziwię, że ten program jest tak mało popularny. Poza opcjami malowania w 3D ma całkiem fajne narzędzia UV. Do tego dochodzi cena, która przy możliwościach tego softu jest po prostu śmieszna. Nie zgodzę się jedynie co do uwagi o rzeźbieniu. Zbrush jest w tej kwestii niekoronowanym królem (chyba?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do rzeźbienia uwazam ze to kwestja hmm podejścia i potrzeb ? Moze do jakis bardzo skomplikowanych modeli i projektow zbrush lepszy ? ( w sumie pytanie do tych co sie lepiej znaja ) ale jako soft do szybkiego rzezbienia w moim przypadku do concept artu to jest cud maszyna. Tworzenie i dziurawienie geometrii za pomoca tych róznych line strokes to cos pieknego.

 

Oczywiście nie mowie ze 3dcoat jest lpeszy niz zbrush... mowie tylko ze zaczyna grac w tej samej lidze icoraz mniej mu brakuje do starszego brata a czasem bywa i lepszy. Sofcik jest też duzo mniej "techniczny" od zbrusha

 

Te pbr jest tak prosty i mily w obsłudze ehh ;) Nawet z blederem te texturki fajnie dzialaja jak sie ma jakis uniwersalny shader do pbr-ow

Edytowane przez Grzessko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie do rzeźbienia konceptowego i "szukania bryły" program jest idealny, również do czyszczenia skanowanych modeli, i żeby doprowadzić model do stanu takiego średniego detalu (tak że już można to renderować, ale bez jakichś makro zbliżeń). Jeśli chodzi o bardziej detaliczny high poly sculpt (mikrozmarszczki czy tam coś), trochę brakuje narzędzi, wtedy już warto eksportować model i iść dalej w czym innym (Zbrush lub Mudbox).

Używaliśmy 3DC wraz z Mudboxem w firmie do większego projektu (Tardigradia - The Wild Little World) i bardzo sobie chwaliłam (wtedy jeszcze nie miał tych materiałowych bajerów). Przyjemny w obsłudze, szybki w nauce, wygodne przypisywanie skrótów.

Edytowane przez Ania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Ania , o to mi też chodziło. Jesli ktos robi sculpty z mikrozmarszczkami itp to w penym momecie musi sobie pomóc zbrushem ale po za tym nie wiele mi w 3dc brakuje. A i w tym temacie maja iść zmiany z tego co czytałem na forum o nadchodzacych zmianach w sofcie. Caly plus jest taki ze program rozwija sie baardzo dynamicznie i warto miec na niego oko.

 

Z tego co tez widze projekt o ktorym piszesz to juz 2 letni temat. Jesli tak warto bys do 3dc wróciła teraz bo nowości tam zobaczysz co nie miara :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma on Voxele czyli cos w stylu dynamesha z Zbrusha oraz Surface sculpting czyli dunamiczna siatke ( jest gesta tam gdzie chcesz , masz tez live clay brushe by stopniowac detal w zaleznosci od potrzeb) laczac te dwie techniki mozna zdzialac niezle cuda z relatywnie nie dużą gestoscia siatki na calosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności