Skocz do zawartości

Rendering na kilku komputerach jednocześnie


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

 

Miałbym okazje nauczyć się renderowania na kilku komputerach. Mam przy sobie 4kompy 4rdzeniowe. Nigdy wcześniej nie robiłem takiej operacji dlatego jeśli to możliwe proszę o podpowiedzi krok po kroku.

W szukajce było wiele tematów - przeczytałem. Wiele postów jest z bardzo dawna także wiele mogło się pozmieniać.

 

 

 

 

Kilka pytań do tematu

-Na chwilę obecną chciałbym połączyć to w taki sposób aby 4kompy w tym samym czasie renderowały tylko pojedynczą klatkę.

 

 

-Słyszałem że renderowanie GlobalIluminacji w Vray nie może być rozłożone na wiele stacji, w takim razie jak to obejść

 

 

-Czy na każdym kompie musi być zainstalowany 3dmax? A może jest taka opcja że na jednym kompie jest program a reszta służy jako moc obliczeniowa

 

 

-Które programy doinstalować - pamiętam że nie mam

BackBurn

DirectConnect

InventorServer

 

Z góry dzięki za odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Backburner'em zepniesz kompy w farme.

 

GI nie można liczyc na farmie?:) Ktos Ci głupot naopowiadal.

 

By system dzialal, na każdym musi być zainstalowany Max.

 

Na kompie przeliczającym uruchamiasz plik Server (z backburnera), a nakompie glownym Manager.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki za info w takim razie z czym się spotkałem

 

Są to 4rdzeniowe AMD (wiem że na wstępie są słabsze) ale chciałem spróbować.

Na początku wyrenderowałem na pojedynczym kompie aby mieć porównanie czasowe.

 

Nastęnie połączyłem je w sieć tak jak było opisane w tutku w dziale.

Zrobiłem wstępnie na 3kompach (potem miałem dodać pozostałe 2). Uruchomiłem backburner serwer na dwóch a na trzecim menagera i monitor.

Komunikat idle

Udostępniłem dysk tak aby każdy komp miał dostęp do tekstur i map.

Odpaliłem maxa na komp gdzie był menager, wczytało się jak należy, nastęnie F10 Distributed Rendering tam też poustawiałem według tutka i Renderuj.

 

Budowanie LightCache w przypadku pojedynczego i farmy czasowo określał na tak samo jednak w przypadku farmy wykrzaczyło się w połowie drogi.

Spróbowałem jeszcze raz i to samo. Nie wiem nawet jak trwałyby pass-y i ostateczny render

Sama scena jest zbudowana raczej prawidłowo, przynajmniej tak myśle - na intelu e5 nic nie wykrzaczało.

 

 

Zauważyłem że podczas tych kilku minut kiedy budował LightCache Idle nie zmieniło się a w MenedzeżeZadań na komputerach serwerowych nie wzrosło zużycie procka i RAM

 

 

Z innej beczki

Miałbym do dyspozycji kilka komputerów z i5 ale czy istnieje jakaś możliwość złączenia ich w ten sposób aby jeden był mózgiem a pozostałe (mocą obliczeniową - robotnikami) ?

Coś co zgrupowałoby każdy procek i5 w jedną maszyne, nie instalując na każdym maxa (nie chodzi o lenistwo, wiecie)

Ktoś mi podpowiedział aby pytać o megazorda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności