Skocz do zawartości

Brak alpha channel wszystko białe :/


Nero87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Wiecie może jak rozwiązać mój problem. Puszczam render wydaje mi się, że wszystko ustawione jak trzeba a jednak gdy chce potem zapisać alpha channel wszystko jest białe... Jakby tło się też renderowało :/ Może coś gdzieś kliknąłem :/ Proszę o pomoc świeże spojrzenie może tu pomoże :) Dodam, że pierwszy raz mam taki problem :/ No nie ogarniam :/ Nie wiem już gdzie grzebać czy w kamerze coś jest przestawione może :/ Pliz help

Poniżej screeny.

 

Edycja:

Mam jeszcze w scence dome light poczytałem może to jest problem... nie używam nigdy tego światła - zmieniłem na invisble może w tym tkwi problem...

aoomkp.jpg1jlp5k.jpg2cwo9ih.jpg

Edytowane przez Nero87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Masz na scenie jakąś kulę lub połowę kuli na której jest tekstura nieba (chyba że niebo widoczne w renderze jest prosto z VrayHDRI)...A może masz VrayLight typu DOME i na tym świetle jest HDRI włożone (wtedy może nie masz zaznaczone w tym VrayLight typu DOME opcji INVISIBLE, i niebo się renderuje z tego światła, widać je w kamerze i to blokuje kanał alpha...).

Albo jeśli moje podpowiedzi są totalnie nietrafione to sam opisz skąd się bierze bezpośrednio w renderze niebo. To może być jakiś trop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki mordki :D Przeszukałem cały internet chyba i znalazłem odpowiedź na cgarchitect http://forums.cgarchitect.com/68841-urgent-where-my-alpha-channel.html i tak też zrobiłem. Mieliście rację. To była wina DOME LIGHTa :/ Dzięki dzięki za pomoc! :) Serio.

Nienawidzę jak mam jakiś problem i nie mogę go rozwiązać.

 

A moglibyście mi napisać co zrobić kiedy światło "wędruje" po suficie tzn. mam Vray lighta w jednym pomieszczeniu a światło wpada do drugiego po suficie się ciągnie... :/ Wieci o co biega? Nurtuje mnie to już od dłuższego czasu i czasem rezygnuję przez to z niektórych świateł w scenie.

Może daję za duże wartości natęzęnia światła ale to i tak nie powinno się zdarzać.

Edytowane przez Nero87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności