Skocz do zawartości

Living Death: Soldier Zombie


Dibo

Rekomendowane odpowiedzi

Z góry zaznaczam, że nie obiecuje że dokończe tą bitwe bo mam przygotowania do egzaminu maturalnego. Więc projekt jest następujący: Bedzie to zombi zolnierza, raczej polskiego z II wojny swiatowej. Postac bedzie wychodzic z kawalka ziemi unoszacego sie w powietrzu (takie moje widzi mi sie :)). Pod tym skrawkiem ziemi bedzie mnóstwo korzeni oplatanych w około trumny, zatem korzenie bedą ją \"trzymać\". Zobacze co z tego wyjdzie. Wstępne modelingi już są, ale nawet nie wiem czy projekt wiąże się z tematem bitwy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 41
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No dobra. Czas zacząć w koncu cos komentować. Nie miałem czasu nic powrzucac bo mi rachunek za telefon przyszedł :). Po pierwsze...zmiany. Otóz nie bedzie to zolnierz, bo mam juz dosyc tych wojen i nie zamierzam jej tu w zaden sposób propagować. Będzie to \"zwykły\" trup w gajerku (czyt. garnitur :)). To co mnie najbardziej przeraza w horrorach to \"zbliżenie\" fabuły do bliskiej mi rzeczywistości. Tak wiec nie przerazaja mnie wybujałe potworki, smoki itp. Od dziecka miałem lęki na horrorach o Zombi, gdyż wydawało mi się to bardzo realne - martwy człowiek który ożywa.

OK, przejdźmy do rzeczy. Twarz która poniżej się znajduje jest pierwszą jaką w życiu zrobiłem , więc bez względu na komentarze jestem z niej bardzo zadowolony. Na razie jest to zwykła twarz ludzka, dopiero później dodam jej troche \"martwych\" detali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dużo trzeba porobić. Nie wiem czy starczy mi czasu - maturka sie zbliza. Oczywiście efekt końcowy nie będzie zdjęciem paszportowym :) tylko bedzie ukazywał postać w pozycji klęczącej tzn wychodzącej z grobu. Plan jest taki: Zombi wychodzi z kawałka ziemi, będzie on wyglądał jakby wyrwany przez koparke (tzn. będzie pod nim wisiało mnóstwo korzeni, kamieni, itp) a u góry trawa i przechylony krzyż i paląca sie jeszcze gromnica, następnie korzenie które są jakby pod tą ziemią bedą trzymały (oplatywały) rozwaloną trumne z której zombi sie wydostał. a wszystko to będzie tworzyło jedną całość tzw \"rzeźbe\". Nie wiem co moge dac za tło? Wiem że będzie to noc, ale nie wiem czy regulamin pozwala, na umieszczenie w tle księżyca, mgły lub gwiazd. Tak właściwie planowałem dodać mgłe od \"dołu\" sceny (podobną do tej którą zrobił Tomek Bagiński w \"Katedrze\")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny screen. To kawalek ziemi o który mi chodziło, oczywiście nie dokończony i bez antylaysing (chyba tak sie to pisze :)). O góry bedzie trawa i pare bajerów :). Pierwszy raz używam UVW Unwrap i nie kumam o co chodzi. Na kolejnym renderze widac rozmazania (które zaznaczylem) i nie wiem jak je zlikwidowac unwrapem (tak w ogóle to nie wiem co mam w nim robić). Kolejny screen to edit unwrapa - napewno każdy wie o tym wiecej niz ja, więc jezeli mozliwe to prosilbym o pomoc. Na obrazku widac vertexy (ziemia z góry), i co mam z nimi robić, przesówać do kantów textóry czy co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny screen. To kawalek ziemi o który mi chodziło, oczywiście nie dokończony i bez antylaysing (chyba tak sie to pisze :)). O góry bedzie trawa i pare bajerów :). Pierwszy raz używam UVW Unwrap i nie kumam o co chodzi. Na kolejnym renderze widac rozmazania (które zaznaczylem) i nie wiem jak je zlikwidowac unwrapem (tak w ogóle to nie wiem co mam w nim robić). Kolejny screen to edit unwrapa - napewno każdy wie o tym wiecej niz ja, więc jezeli mozliwe to prosilbym o pomoc. Na obrazku widac vertexy (ziemia z góry), i co mam z nimi robić, przesówać do kantów textóry czy co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... z ubraniami to znaczy textórka? Na obrazku jest z skylightem z slabymi ustawieniami (jestem pionierem w Brazilu wiec dopiero sie ucze). Po za tym zombi wychodzi z grobu i nie jest to reklama proszku do prania wiec chcąc nie chcąc nie udalo mu sie wyjsc z niego nie ubrudząc nowiuśkij koszuli :). W tej chwili renderuje cala scene z gotowo ustawioną postacia i muszę wam przyznać że sam sie zdziwilem efektem (moze dzisiaj zdorze wstawic render). Scena ma 6 slabych źródeł światła, a spodnie maja shader \"velvet\" (czego nie widac na powyzszych obrazach) i wszystko wygląda miodzio.

Co do rąk to faktycznie wyszły troche niesymetrycznie, ale kazdy człowiek jest inny, niektórzy to wybryki natury :) - a po za tym nie słyszeliscie że człowiek kurczy sie po śmierci[wow].

A co do \"kwadratowosci\" to co konkretnie? Ogólnie, postać czy ubrania? Bo mi sie wydaje, że ubrania. Spróbuje uzyc relaxa.

Jeżeli starczy mi czasu to naprawie te wszystkie bledy, bo za nie cale 2 tygodnie mam mature:( i ucze sie tylko w czasie renderów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a czy tak nie jest w rzeczywistosci? Przecierz ubrania składaja sie z 3 czesci - tułów, i 2 rekawy (które są doszywane osobno). A z technicznego punktu widzenia w Skylight uzylem słabego kontrastu co za tym idzie powstały wieksze i ciemniejsze cienie pomiedzy zszyciem koszuli z rekawami co faktycznie sprawia wrazenie jakby byly osobie. No cóż winny sie tłumaczy wiec postaram sie naprawic błąd [piwo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto mój finalny render. Niestety nie mam juz czasu na poprawki (a poprawilbym jeszcze textóre ziemi i kilka innych rzeczy), bo za tydzien pisze mature. Dodalem mgle, jednak nie wiem czy jest to zgodne z regulaminem, wiec jezeli jakis jury bedzie odwiedzal ten post to prosilbym o odpowiedz, a wyrenderuje bez jezeli bedzie trzeba

 

probny.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto mój finalny render. Niestety nie mam juz czasu na poprawki (a poprawilbym jeszcze textóre ziemi i kilka innych rzeczy), bo za tydzien pisze mature. Dodalem mgle, jednak nie wiem czy jest to zgodne z regulaminem, wiec jezeli jakis jury bedzie odwiedzal ten post to prosilbym o odpowiedz, a wyrenderuje bez jezeli bedzie trzeba

 

probny.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie uwarzam zes sie nei wysilił i praca jest nie kompletna , ale twój wybówr nie wyglada zle , superowo i zeczywiscie mały skrawek ternu hehe

ale sam koles nie wyglada na takiego w którego wkłąda sie duszo pracy i wysiłku , jak dla mnie to sie nie postarałes , Ale dobrze ze wziołes udział w bitwie i skonczyłęs prace to jest najwarzniejsze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda że może sie nie postarałem, ale jest to pierwsza postac jaką w życiu zrobiłem i musze przyznać że i ja i mój procesor wypocilismy siódme poty. Drugim czynnikiem moze byc niepokój przedmaturalny który nie pozwala mi sie skupic :)

W nastepnej bitwie rusze pełną parą i bede się starał omijac stare błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm no terazczas na slowa ostrej krytyki, masz jeszcze duzo czasu , jesli uwazasz ze projekt jest skonczony to oki ale tak na pierwszym planie mamy niebieski sloiczek a nie postac i uwidocznienie podestu, ktory jest lany nie powiem ale on nie odgrywa duzej roli, bo wszystko powinno i oto chodzi w tej bitwie skierowane na postac, bo ona ma odegrac glowna role a nie mgla czy podest ... to sa moje uwagi co do teksturek to sie bardzo nie przyczepie ale ten zombiad nie wyglada jak zolniez tylko jak pracoholik za malo jest brudu w tej scenie glownie w postaci bardzij poszarpane ubranka by sie przydaly :) :cool: Pozdrawaiam i jesli urazilem to sorki nie mialem tego na celu .. a slowa krytyki to najlepsze co moze byc :) 3maj sie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze w wcześniejszych postach (na pierwszej stronie) pisałem o zmianach. Wymieniłem tam między innymi to że nie będzie to żołnierz bo mam juz dosyc wojen i nie chce jej w rzaden sposób propagować.

Po drugie byłem mocno przygotowany na słowa krytyki i NIE LICZYŁEM NA RZADNE MIEJSCE NA PODIUM, ponieważ grafiką zajmuję się od 9 miesięcy i chciałem siebie sprawdzić i mimo wszystko jestem z siebie zadowolony. Jestem samoukiem (korzystałem tylko z książki \"3D Studio Max 2.x dla każdego\" i z forumowiczów :)). Przyznam że gdybym miał zacząć jeszcze raz od początku zrobiłbym to znacznie lepiej i znacznie szybciej bo wiele sie od tego czasu nowego nauczyłem.

Po trzecie. Wątpie żebym coś jeszcze poprawiał bo za dwa dni mam mature a za tydzień ustne i żyję na środkach uspokajających :)

Po egzaminach bede miał 5 miechów wolnego. Zamierzam się ostro dokształcić w maxie i w następnej bitwie może nawet liznąć jakieś miejsce na podium :)

Po czwarte. Na moim sprzęcie (nie pytajcie jakim bo mi wstyd) nie zdąrzyłbym z renderingiem do końca bitwy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli nic juz niechcesz poprawiac to przynjnmniej zmien kamere na cos w okolicach 200-400mm da to wieksze \'scisniecie\' obrazu i taka spojnosc, a przynajmniej powinno w realu..wyeksponuj poprostu w ten sposob pana zombiaka, a potem przeciez mozesz wykadrowac w jakims psp czy shopie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności