Skocz do zawartości

[Photoshop CC] jak uzyskać gładkie cienie?


Ayo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Dopiero rozpoczynam swoją przygodę z 3D. Udało mi się stworzyć grafike o wym 4000px x 3000px /obiekt na białym tle/ i schody rozpoczęły się przy próbie renderingu owej sceny.

Przy ustawieniach sceny:

Presets : Custom

Style: Solid z zaznaczeniem "Shadows"

przewidywany czas renderowania sceny wynosi 20h(!). W dodatku renderowane klatki mają dużo ciemniejsze kolory, a na płaszczyznach sąsiadująch ze sobą elementów pojawiają się odbicia kolorów. Nie mam pojęcia z czego to wynika /fajnie jeżeli ktoś będzie potrafił to wyjaśnić/

Zmieniając Style z "Solid" na "Lighting Only" /również z zaznaczeniem "Shadows" uzyskuję bardzo szybko dobrej jakości obraz bez odbić i udziwnień / taki na którym mi zależy/, jednak cienie są "poszarpane" /mają schody, jakby były dużo niższej rozdzielczości/. Próbowałam optymalizować zmieniając ustawienia, ale nic to nie dało.

Ustawienia w Preferencjach Photoshopa:

Shadows: very high

Ray tracer: high quality thershold:10

Ustawienia sceny:

environment: wyłączony

światła: 4 typu Infinite z czego 1 przednie z zaznaczeniem "shadows" (i to właśnie na dobrej jakości tych cieni mi zależy :)))

Jako początkująca, zbyt wielu pomysłów na rozwiązanie problemu nie mam. Liczę więc na dobrą duszę, która może coś podpowiedzieć.

Z góry dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 0
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności