Skocz do zawartości

Zawieszenie renderingu Mental Rey


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mój pierwszy post tutaj ;)

Dopiero zaczynam przygodę z grafiką 3D i utknełem...

 

Korzystam z:

-3ds max 2015

-mental ray

-i5 2500k

-20GB ramu

 

Do nauki wykorzystałem tutorial "Introductions to 3ds Max 2014" ze strony digital-tutors

 

W projekcie występuje symulowanie kurzy za pomocą SuperSpray przy użyciu standard particles Facing i nałożonej na to prostej textury wykorzystującej diffuse color oraz maskowanie w opacity. Wyłączyłem w object properties: visible reflection/refraction, receive shadows, cast shadows,apply atmospherics

 

Animacja renderuje się poprawnie do momentu startu emisji sprey'a w takiej klatce przy każdym podejściu następuje zawieszenie renderingu albo przy pierwszym Current task: Rendering... i do końca paska ładownia brakuje z 3 pixele lub w następnym etapie Computing Final Gether Points na różnym poziomie zaawansowania 23% - 81%

Procesor na początku wykazuje zużycie przez proces maxa na poziomie około 77-68% po jakimś czasie po prostu spada do 26% nie wyskakuje żaden komunikat czy error oraz program cały czas jest aktywny nie jest zawieszony nie występuje brak odpowiedzi mogę anulować render i kontynuować prace

 

Kiedy zmienię texturę która nie wykorzystuje opacity renderowanie działa poprawnie, ale też kiedy stworzyłem 2 projekt i umieściłem tylko i wyłącznie SuperSpray z texturą wykorzystującą opacity rendering odbył się poprawnie ;|

 

W scenie wykorzystuje 1 Targetlight i 1 Skylight

 

Nie mam pojęcia czy mam zła konfigurację czegoś w 3dsmaxie, mentalrey,czy po prostu mój PC jest zwyczajnie za słaby ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Jesli zaczynasz przygode z grafika 3D, to szczerze odradzam 3ds max - chociazby z powodu takiego jak ten co opisujesz.

 

Jakbym zaczynal dopiero zabawe z 3D to wybralebym w kolejnosci:

1. Maya

2. Blender

3. Modo

.

.

.

68. 3ds max

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności