Skocz do zawartości

divix....


Tr3sor

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 20
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

nom to chyba troche przesadziles :o

Ja skladalem poszczegolne czesci z vidomatcha (bo musialem z bmp'kow na avi) potem do premierki to ladnie zlozyc , ostatecznie wrzucalem to do after efects z filmFx i dodawalem jakies bzdurne efekty. I wychodzilo tak jak wyzej rozpisalem raz wiecej raz mniej ale wiadomo zwolnione tempo = z 24 na 60 fps czyli o niebo wiecej klatek co dodawalo kilka mb ale to jest nie wazne wiem jedno troche za duzo tych megabajtow ci wyszlo ;f

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he no bo 0 kompresji nażucilem, niewiem czy bezpośrencio jak mam juz filmik to najpierw kompresja filmiku potem w premiere bez kompresji i v.dub----filmik bez kompresji w premiere tez bez i na konic kompresja w v.dub------czy jak to zrobic bo sie juz gubie i zeby to jeszcze na jakości nie straciło ;/ jak ?? oto jest pytanie :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak ty chcesz zrobic ja robilem tak :

1) mialem jakies 6 gb bmpkow na hdd roznych akcji

2) videomatch tworzylem bez kompresji kilkadziesiat filmikow z pojedynczymi akcjami

3) premierka i laczylem to w jeden filmik dodajac efekty

4) potem wrzycalem to do Afterefects bo zalezalo mi na Filmfxie i dorabialem kolejne efekty

5) renderowalem bez kompresji

6) i tutaj w zaleznosci do jakiego formatu kompresowalem albo vdub albo vidomatch

 

Nie ma magicznego sposobu na dobra jakosc i dobra kompresje bo w zaleznosci od rozdzialki wszystko bedzie sie zmieniac , dlatego robilem metoda prob i bledow , czyli wycinalem 1 min filmu wrzucalem i kombinowalem , szukalem takiego ustawienia abym zadowolony.

Tak jak wspominalem wczesniej nikt ci nie poda magicznego sposobu bo go nie ma metodra prob i bledow jest najlepsza.

Oczywiscie jezeli robisz dvd rip czy cos w tym stylu to masz kalkulatory ktore przeliczaja ci bitrejta na czas trwania itp przez co mozesz otrzymac zadowalajace cie efekty ale jezeli robisz filmik q3 to naprawde lepiej sie sprawdza metoda prob i bledow :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem z tym DivX'em, jednak najnowszy XviD (1.0 w górę) wymiata. Tak trzeba mały plik to daje lepszą jakość (zwłaszcza 2 przebiegi) jednak nic nie pobije XviD+VirtualDub.... Zresztą łatwo sprawdzić polecam: sceny zawierające wybuchy lub jakiś wodospad. Zresztą zobacz np.:

http://forums.divx.com/viewtopic.php?topic=59899&forum=5

lub jedną z setek dyskusji na doom9.org. XviD daje obraz mniej rozmyty i mniej artefaktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności