Skocz do zawartości

Problem z widokiem- dziwne krawędzie - 'pofalowane'?


louvre

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Moja przygoda z 3dsmaxem nie jest zbyt długa :D I opiera się jedynie na modelowaniu prostej architektury- potrzebuję jednak pomocy, pierwszy raz spotyka mnie coś takiego - otóż widok mojego modelu jest "dziwny" i "pofalowany" :) Co prawda te dziwne 'rozedrganie' znika przy renderze, jednak takie wyświetlanie utrudnia mi pracę nad modelem. Załączam printscrenna żeby pokazać o co mi chodzi. :) Czy jest tutaj ktoś, kto orientuje się dlaczego tak się to wyświetla?

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Z ogólnych problemów poza sterownikami:

Sprawdź czy model nie jest oddalony abstrakcyjnie od środka sceny.

Sprawdź jednostki systemowe i wyświetlania, ustaw na cm lub m (najlepiej w nowej scenie i przenieś do nie geometrie funkcją merge).

http://knowledge.autodesk.com/support/3ds-max/learn-explore/caas/CloudHelp/cloudhelp/2015/ENU/3DSMax/files/GUID-69E92759-6CD9-4663-B993-635D081853D2-htm.html

 

Czasem jakiś jeden obiekt może powodować błędy wyświetlania całości, szczególnie jeżeli importujesz geometrię.

Jeżeli nie wiesz który obiekt może być problemem zostaje ręczne szukanie.

Podziel sobie scenę na kilka warstw (najlepiej na kategorie obiektów: ściany, meble itd ułatwi Ci to pracę w przyszłości), ukryj wszystkie i odsłaniaj pojedynczo, jeżeli wyodrębnisz warstwę z problemem, podziel ją dalej, lub ukrywaj obiekty do skutku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności