Skocz do zawartości

Pytanie o konfigurację sprzętową


vindykator

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Moja obecna konfiguracja sprzętowa:

procesor: intel i3 4330 3.5gz

płyta główna: msi h87 g43 gaming

karta graficzna: msi R9 280X GAMING 3G (oc edition)

dyski: 2x 120gb adata sp 900pro i goodram c40

ram: 8gb /1600cl9 kingston

 

Posiadam Vray 3.0.8 i maxa 2015.

 

Przyznam że jestem zielony w temacie i nie potrafię nawet ustawić v raya aby korzystał z GPU zamiast CPU do renderowania.

Kiedy próbuję wejść w ustawienia przez menu star/chaos group/ selectopen cl devices for v ray, to wywala mi error: ocldeviceslect.exe przestał działać.

Z tego co mi wiadomo to moja karta wspiera OPEN CL.

Ktoś może mnie pokierować jak ustawić v ray aby korzystał z GPU ?

 

 

I jeszcze druga kwestia:

Jestem w stanie wymienić procesor lub kartę graficzną na lepszą, co byście wymienili?

Czy rendering GPU jest zawsze szybszy niż CPU ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ok strasznie dziwaczna konfiguracja. Chyba ktoś Cie naciął na zestaw. Moze sobie i5 albo i7 z serii 4xxx wybierz.

 

Konfiguracja była robiona do gier a nie do renderów ;)

 

Czyli lepiej nie bawić się w rendering gpu i dołożyć do procka.

Myślisz że i5-4690 4 x 3.50GHz będzie dobrym wyborem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vray to nie ma wsparcia dla GPU tylko VrayRT, a to jednak coś innego, o ile wiem, bo nie korzystam z Vray.

 

Jeżeli masz najnowsze Catalysty itd. to możesz pobawić się tym (bezpłatne, RC lub stabilną):

http://www.luxrender.net/en_GB/download

 

Najlepiej do tego ściągnąć wtyczkę do Blender'a 2.7x, bo tam masz całe bogactwo ustawień w celu optymalizacji i możesz sam się przekonać jak to z tym jest renderowaniem, nie powinno być problemów z działaniem itd. - renderuje nawet na GPU poprzednich generacji od AMD za kilkadziesiąt złoty. LuxRender pozwala renderować na samym CPU (natywnie i przez OpenCL), samym GPU (OpenCL), jak tez na CPU + GPU (OpenCL), chociaż nie wszystko działa na GPU w każdym wariancie ustawień.

 

Z innych rendererów które wykorzystują GPU przez OpenCL (także CPU, bo taka jest koncepcja OpenCL) tj. Blender Cycles eksperymentalnie od najnowszych wersji (masz arch. GCN, OpenCL), Indigo (OpenCL), a niedługo ma być ponoć Octane (OpenCL), który jest wysoko cenionym silnikiem.

 

Ogólnie kartę masz dość mocną, nie tylko do gier, także do renderingu, więc ten i3 będzie wyraźnie odstawał w tym samym :)

Edytowane przez materalia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Intel Core i7-4790K, socket LGA1150, 64bit, do 4.4 GHz, 88W, cache 8MB, BOX (BX80646I74790K) - Devil's Canyon - ok. 1500 zł

 

ten jest najlepszy jaki możesz dać, także w stosunku cena do wydajności. Devil's Canyon jest to wersja poprawiona, szczególnie podatna na OC. Ten Xeon nie ma żadnych szans.

 

PS. nie będzie problemów z zakupem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem budować sobie stacje pod rendery (3ds, cienema, revit, archicad). Budżet jaki mogę wygospodarować na pudło to 3000. Wykombinowałem, żeby zbudować coś takiego:

Lenovo C20

2x xeon e5620 ( docelowa wymiana na 2x xeon x5680)

12gb ECC

120gb SSD + 1TB HDD

MSI GeForce GTX 960 OC 4gb

całość wyniosłaby mnie ~2500zł

 

Da się skonfigurować coś lepszego za tą cenę? Jak duża różnica jest między GTX960 4gb a GTX970 4gb opłaca się dopłacić 400zł? Co sądzicie? Opłaca bawić się w poleasing czy raczej kupić coś świeżo z salonu? Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opłaca bawić się w poleasing czy raczej kupić coś świeżo z salonu?

 

to zależy jaką sztukę trafisz, jest to gra chybił trafił z tym polisingiem, ale z roczną Gwarancją można ryzykować, chociaż z tymi naprawami są cyrki. Komputer zacny, ale pakowanie tam GTX960 lub GTX970 mija się z celem, skoro to stacja do renderingu, czy też do pracy ?. Lenovo C20 ma 500W zasilacz, to może być tylko na styk w przypadku GTX970 i 2xXeon. Rozważałbym raczej GTX750Ti (bardzo oszczędny energetycznie) lub lepiej GTX950 (praktycznie to samo co GTX960, tylko 2GB).

 

Do 3000 trudno coś nowego i równie wydajnego w renderingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał materla do samych obliczeń karta jest ci nie potrzebna. Masz stacje robocza, a druga stacja służy do renderingu. Wrzucasz ze stacjj roboczej bezpośrednio na backubuner i rendering leci na tzw. Farmie. W twoim przypaadku to jeden komputer. Ewentualnie generujesz plik do obliczeń. Przykładowo do v ray standalone. Pytanie czy będziesz potrafił to skonfigurować. Czy poprostu chcesz uruchamiać program 3d i robić zwykły render? Wtedy możesz ratować się wyświetlaniem jako bounding box. Tylko dużo rendererow zaczyna korzystać z GPU. Przykładowo mental może ci policzyć oclussion korzystając z GPU. Mimo wszystko kąta potężna diobliczen raczej jest niepotrzebna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@materalia gwarancje mam na rok. nie jestem pewien, ale c20 chyba ma zasilacz 800W ( http://shop.lenovo.com/ISS_Static/WW/EMAT/products/workstation/thinkstation/en/pdf/C20-C20x_DS_EN.pdf ) będę musiał sprawdzić to u sprzedawcy.

kupuje stacje przede wszystkim do modelowania i renderowania, nie gram w gry. najpierw byłem przekonany, żeby wybrać q4000/k620 (no bo przecież to pro elo QUADRO :cool:) i w ogóle nie brałem GTXów pod uwagę.

 

@Sebazx6r na pewno nie będę potrafił skonfigurować. przynajmniej na razie.

 

Będę się skłaniał do 750Ti / 950 lub nieco wyższego modelu. Jeżeli jednak zasilacz to 800W to warto dopłacić do czegoś z 4gb?

Edytowane przez meferefe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności