Skocz do zawartości

Zestaw PC ~6500


dedekk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam co możecie powiedzieć o takim zestawie ? Chodzi mi głównie o render w maxie + vray

Jeśli udałoby się zejść trochę z ceny nie tracąc na wydajności to byłbym zadowolony :)

 

Procesor: Intel Core i7-4790K /4.0GHz, 8MB, LGA 1150, BOX/

 

 

Chłodzenie: Thermalright HR-02 Macho rev.B

 

 

Płyta główna: Asus Z97-Pro Gamer /intel Z97, LGA 1150/

 

 

Pamięć RAM: Kingston 16GB (2x8GB) 2400MHz CL11 HyperX Savage

 

 

Dysk twardy: Crucial MX200 250GB (555/500MB/s)

 

 

Drugi dysk twardy: Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda

 

 

Karta graficzna: MSI GeForce GTX 970 Gaming 4GB DDR5 256Bit (1279/7000)

 

Obudowa: Fractal Design Define R5 Black Pearl USB 3.0

 

Zasilacz: SilentiumPC Supremo M1 550W Gold 80+ 135mm

 

 

Monitor: Benq GW2760HM (VA, 4ms, HDMI, LED, głośniki)

 

Pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi.

Edytowane przez dedekk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

http://max3d.pl/forum/threads/99053-Czy-te-komponenty-s%C4%85-dobre?p=1249518&viewfull=1#post1249518

 

Spójrz na ten wątek i ostatni wpis.

 

Dodaj HDD: WD Red 1TB ok. 280 zł, moim zdaniem lepszy od tego Seagate

 

Możesz ew. zmienić GTX960 na GTX970, a nawet na GTX980, jeżeli renderujesz na GPU, w przeciwnym razie dołożyłbym do lepszego monitora np:iiyama prolite i wziął taniego już GTX750Ti lub GTX950 2GB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W konfiguracji jest GTX 970 :) Zastanawiałem się nad 980, ale trochę zbyt wysoka półka cenowa.

Co do monitora dzięki za sugestie wybrałem na razie iiyama ProLite X2483HSU-B1 z czasem dokupię jeszcze coś innego

 

A co możesz powiedzieć o obudowie, może tutaj dałoby się jeszcze ukraść kilka groszy?

 

Jeszcze zastanawiam się czy nie zmienić procesora na i7-6700K, czy różnica między nimi będzie widoczna ? bo różnica cenowa jest niewielka

Edytowane przez dedekk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze, to są procesory na inne gniazda, po drugie, różnica będzie widoczna, i7-5820K jest wyraźnie wydajniejszy od i7-6700k, a po OC jeszcze bardziej widoczna jest różnica - podchodzi pod Xeon. i7-5820K to procesor 6 rdzeniowy - 12 wątkowy, mający 15MB L3, także odblokowany mnożnik, nie posiada zbędnego elementu jakim jest zintegrowana grafika Intela. i7-6700k (4 rdzeniowy - 8 wątkowy) jest b.dobrym procesorem, ale to bardziej następca pokoleniowy i7-4790K, raczej na tańszy zestaw powiedzmy między 3K, a 4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tym bardziej szkoda tych 50 zł, za samo pudełko z papierkami i naklejką, naklejka kosztuje 3 zł:)

 

Dysk twardy zmieniłbym na WD Red lub Black, ale Red jest już okej (naprawdę cichy) lub ew. wziął dysk hybrydowy SSHD.

Western Digital Red, 3.5'', 1TB, SATA/600, 7200 64MB cache (WD10EFRX) - 282 zł

Seagate Desktop SSHD 1 TB ST1000DX001 - 315 zł

 

Chłodzenie bym zmienił, miedź + podwójny wentylator, mimo wszystko. Zwracaj uwagę na rozmiary i montowanie np: czy wejdą pamięci z radiatorami itd..

 

Zasilacz na pewno, ten SeaSonic nie jest modularny z tego co widzę tj. nie ma odpinanych kabli, więc raczej na np: EVGA 550W Gold, XFX 550W Gold, BeQuiet 630W.

 

Obudowę bym zmienił, ale to też tak nieco kwestia gustu, na: (lepiej wyposażona, bardziej optymalna konstrukcja)

SilentiumPC Gladius X60 Pure Black (SPC095) - 296 zł

 

Monitor też bym zmienił na bardziej graficzny, bo obraz z matryc IPS jest taki "kolorystycznie wygładzony", dla mnie blee.

 

Karta graficzna, no nie wiem, jak nie grasz w gry i nie liczysz na GPU to naprawdę szkoda kasy (lepiej dołożyć do pamięci RAM dla procka), do samego widoku3D wystarczą kilka razy tańsze karty dając podobną=taką samą prędkość - w dużej mierze zależy to od indywidualnych cech danego programu, ale 3dsmax nie należy tutaj do orłów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tym bardziej szkoda tych 50 zł, za samo pudełko z papierkami i naklejką, naklejka kosztuje 3 zł:)

 

Dysk twardy zmieniłbym na WD Red lub Black, ale Red jest już okej (naprawdę cichy) lub ew. wziął dysk hybrydowy SSHD.

Western Digital Red, 3.5'', 1TB, SATA/600, 7200 64MB cache (WD10EFRX) - 282 zł

Seagate Desktop SSHD 1 TB ST1000DX001 - 315 zł

 

Chłodzenie bym zmienił, miedź + podwójny wentylator, mimo wszystko. Zwracaj uwagę na rozmiary i montowanie np: czy wejdą pamięci z radiatorami itd..

 

Zasilacz na pewno, ten SeaSonic nie jest modularny z tego co widzę tj. nie ma odpinanych kabli, więc raczej na np: EVGA 550W Gold, XFX 550W Gold, BeQuiet 630W.

 

Obudowę bym zmienił, ale to też tak nieco kwestia gustu, na: (lepiej wyposażona, bardziej optymalna konstrukcja)

SilentiumPC Gladius X60 Pure Black (SPC095) - 296 zł

 

Monitor też bym zmienił na bardziej graficzny, bo obraz z matryc IPS jest taki "kolorystycznie wygładzony", dla mnie blee.

 

Karta graficzna, no nie wiem, jak nie grasz w gry i nie liczysz na GPU to naprawdę szkoda kasy (lepiej dołożyć do pamięci RAM dla procka), do samego widoku3D wystarczą kilka razy tańsze karty dając podobną=taką samą prędkość - w dużej mierze zależy to od indywidualnych cech danego programu, ale 3dsmax nie należy tutaj do orłów :)

 

Duża jest różnica w hałasie tych dysków? Bo i tak zamierzam w najbliższym czasie dokupić ssd

 

A jak chłodzenie to jakie ? Miałem jeszcze to na oku http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-raijintek-tisis-0r100001-636799/ jest niby wydajniejsze ale i głośniejsze, poza tym jest strasznie duży ;)

 

Średnio ten Gladius mi się podoba :) może ta jest lepsza ? http://www.morele.net/obudowa-fractal-design-define-r4-black-pearl-usb-3-0-fd-ca-def-r4-bl-517874/

 

Zasilacz może ten co we wcześniejszym zestawie http://www.morele.net/zasilacz-silentiumpc-supremo-m1-gold-550w-80plus-gold-modular-spc116-712962/

 

Z monitorem też mam problem bo wszyscy polecają ten z matrycą IPS a jestem w tym temacie zielony ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę spora i słyszalna różnica w tym tzw. pierdzeniu, jeszcze taki WD Red zamontujesz z jakimś wyciszeniem HDD to trzeba ucho przykładać żeby cokolwiek usłyszeć i tak właśnie polecam zamontować. Oprócz tego WD ma bardziej żywotne talerze w obecnej propozycji.

 

Tak naprawdę wystarczy SilentiumPC Grandis XE1236 za 168 zł, każdy typ powyżej 200 zł o podobnej konstrukcji będzie wystarczający. Wybrałem najtańszy sensowny do tego i7 o dobrych parametrach.

 

Gladiusz mi się akurat podoba, ale to kwestia gustu, podoba mi się przemyślana praktyczna konstrukcja Gladiusa i ciężko o coś lepszego pod tym kątem w tej cenie..., czy ten Delfine jest lepszy, pewnie w czymś jest lepszy, może jest masywniejszy, ale to już 350 zł za obudowę. Sobie bym nawet nie wybrał tego bajeranckiego Gladiusa, bo mi stykają takie za maks. 100 zł :)

 

Ten zasilacz też nie jest modularny, polecam raczej jeden z tych jakie wymieniłem. EVGA i XFX to I liga, BeQuiet 630W to udany dość mocny model za względnie nieduże pieniądze.

 

IPS są modne :), ale czy zawsze najlepsze to inna kwestia, główną ich zaletą są kąty widzenia, ale kto normalny pracuje pod takimi kątami ?. Kolory itd. moim zdaniem są mydłowate w tanich IPS, co innego Eizo :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności