Skocz do zawartości

Wacom Intuos Pro - poszarpane linie w trybie myszy


Gerber

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Niedawno po długim użytkowaniu padł mi tablet Bamboo więc byłem zmuszony do zakupienia nowego. Postawiłem na Intuos Pro S. Tak - "S" dlatego, że rozmiar tabletu nie ma dla mnie znaczenia - od zawsze pracuje w trybie myszy więc wystarczy mi naprawdę mały obszar roboczy. Chodź nie ukrywam, że dla większości osób praca w trybie myszy wydaje się dziwna. No ale nieważne, do rzeczy: Zauważyłem, ze kiedy szkicuję w Photoshopie na moim nowym tablecie linie, które wykonuje są bardzo poszarpane. Znalazłem w internecie kilka rozwiązań i każde mówiło o poszukaniu innej wersji sterowników. Wielu ludziom to rozwiązanie pomogło. Zmieniłem sterowniki (wywalając również śmieci które zostały po starych z dysku C) ale niestety problem pozostał. I wtedy stwierdziłem, że zobaczę co się stanie kiedy przełączę tablet na tryb pióra. Oto efekt:

 

image.jpg

image.jpg

 

Czyli to nie wina sterowników tylko tego konkretnego modelu tabletu? Jak myślicie? Bo jeśli tak to chyba nie zostaje mi nic oprócz sprzedania tego tabletu i kupienia innego bo opcja uczenia się teraz pracy w trybie pióra na pewno odpada. Jest sens testować inne stery? Chyba jeszcze z paroma innymi spróbuję ale coś mi się to nie widzi :/ Na starym Bamboo nie miałem takiego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Cześć .Nie wiem co to za tryb "tryb myszy" i nie mam pojęcia do czego służy ale wiem jedną rzecz a mianowicie : żeby nasz nowy intuos działał sprawnie to najpierw trzeba wyczyscic kompa ze sterowników bambusa(odinstalować i usunąć) bo mogą dziać się dziwne rzeczy .Sam miałem problemy z intuosem bo zostały mi sterowniki z bambusa na kompie .Z ciekawości sprawdzę ten tryb myszy i zobaczę jak u mnie to działa...Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tryb myszy służy do tego samego co tryb pióra. Tylko po prostu jedni pracują w tym trybie a inni w drugim. Zależy od osobistych preferencji. Kiedy kupiłem swój pierwszy tablet nikt mi nie mówił jaki tryb jest "właściwy" - po prostu tryb myszy wydał mi się bardziej intuicyjny i już przy nim zostałem.

 

Sam nie wiem, może format + stery do chipsetu (bo teraz nie mam) + inne stery od grafy? Póki co zmieniam wersje sterowników wacoma ale ciągle jest tak samo jak było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie wiem czym się różni ten tryb myszy od trybu piórka w Ps .Poruszając się na pulpicie w trybie myszy jest totalny kosmos -kursor lata gdzie popadnie .W Ps nie widzę żadnej różnicy.O co chodzi z tym trybem tak dokładnie ?? Pokombinuj w opcjach tego trybu -są jakieś suwaczki:) Jednak obstawiam że tablet jest fabrycznie niesprawny. Sterowniki intuosa są zainstalowane a te bambusa są odinstalowane a mimo to nie śmiga jak powinien .Cięzka sprawa ...Rozumiem że sterowniki są te same niezależnie od formatu tabletu tak ??? Może jest tak że każdy rozmiar ma jednak odrębne sterowniki a Ty przypadkiem sciągasz te od L np. Pobierasz je ze strony wacoma czy z innego źródła??? Lepiej sprzedaj ten tablet jak żadne działania nie przynoszą efektów .

Edytowane przez MazdaR92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym z tym nic nie robił, to powinno Cie skutecznie odwieść od trybu myszy w tablecie. Wszystko jest kwestią przyzwyczajenia, mi się też kiedyś wydawało że S to za mały, potem kupiłem i okazało się ze jest ok, później wydawało mi się ze M to głupota, kupiłem i przekonałem się ze nie ma żadnej różnicy poza kwestia przyzwyczajenia która trwa max 5min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym z tym nic nie robił, to powinno Cie skutecznie odwieść od trybu myszy w tablecie.

 

Tylko pod warunkiem, że na stronie Wacoma jest notka o tym, że tryb myszy nie zapewnia odpowiedniego komfortu pracy. W przeciwnym wypadku to po prostu wina hardware'u lub sterownika i trzeba to naprawić lub wymienić sprzęt.

 

Dodane później:

 

No i pogrzebałem trochę i chyba jestem w na przegranej pozycji bo zgodnie z tym co napisał w tym temacie: http://forum.wacom.eu/viewtopic.php?f=2&t=14673 użytkownik "Wacom" to:

 

"In mouse mode, the pointer is moved through the mouse data process and can only move to visible xy-screen pixel coordinates. The mouse data cannot move to inbetween values. In pen mode the application can get much more and more precise data directly from the tablet driver, that allows better results. For this reason we recommend to use the tablet in pen mode for drawing applications."

 

:(

Edytowane przez Gerber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej .Sprawdziłem tryb myszy i u mnie śmiga normalnie -linie nie są poszarpane .Wszedłem w internety i o dziwo sterowniki do wersji pro są jednakowe tzn nie było osobnych do poszczególnych wersji chyba ze cos przegapiłem .W sumie jest to dziwne bo taka S jest inna niż L .W S jest 6 programowalnych przycisków a w L jest 8 i precision mode którego nie ma w S o ile pamiętam .W L można przejść na rozmiar M a w S nie ma podobnej opcji .Sterowniki według mnie powinny być inne do każdego rozmiaru ...Rozumiem ze na oryginalnej płytce stery nie są poprawne ? W ogóle to co w końcu wyszło z tym tabletem ?Działa czy idzie w dalszy obieg ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co bez zmian - linie są dalej poszarpane. To dziwne bo na starym Bamboo nie miałem takich problemów, na innym Bamboo w pracy też wszystko grało w trybie myszy. Co do sterowników z płyty to ich nie testowałem dlatego, że na płycie jest chyba po prostu, któraś z wersji sterowników dostępnych na stronie Wacoma. Więc jeden pies chyba, chodź spróbować co prawda nie zaszkodzi.

 

A czy mógłbym Cię prosić Mazda o pokazanie jak wygląda efekt rysowania kółek i linii na Twoim tablecie w trybie myszy? Byłbym Ci bardzo wdzięczny. Tylko jest jedna zasada - trzeba to robić w miarę wolno bo wtedy właśnie te brzydkie "schodki" się robią.

Edytowane przez Gerber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mazda hahaha Mazdar :) Wiem głupie pseudo ale to skrót od imienia i nazwiska :) R jest pisane dużą bo jakoś lepiej wygląda wtedy podpis :)92 to mój rocznik . MazdaR92 to faktycznie brzmi jak model autka:)Uśmiałem się z tej Mazdy hahaah tak na przyszłość jak chcesz to możesz się do mnie zwracać Daro .W sumie wiele osób tak do mnie mówi .Co do tego trybu i fotki to już wrzucam .Rysowałem bardzo powoli w trybie myszy i szybko piórkiem .Są takie jakby schodki przy piórku ale nie wiem czy to właśnie przez ten tryb czy też reka mi zadrżała :)Na twoim miejscu to wgrałbym stery z płyty i powinno być dobrze.W necie są jedne stery dla pro ale to nielogiczne według mnie i muszą być osobne dla wersji S tzn ja znalazłem jedne stery dla pro a nie widziałem podziału sterów w zaleznosci od rozmiarów .Jeszcze na S tak czysto teoretycznie to schodki będą większe bo to mały rozmiar i musisz być mega precyzyjnym na niewielkim obszarze.Ja nie mam S ale mam M.Mam z nia problem bo powłoka jest jakaś dziwna w 2 miejscach -na skraju przy logu sa w powłoce (powierzchni) takie małe 2 dołeczki jak naciśnie się na nia piórkiem.Wmawiam sobie ze to od zmiany zużytej powierzchni roboczej .Poza tym to tablet smiga i nic się z nim nie dzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomniałem o liniach wiec dorzucam

 

- - - Połączono posty - - -

 

Otwórz to w nowym oknie i sobie porównaj :) Na miniaturce nic nie widać .Jeszcze w trybie myszy są te suwaczki do opcji.Miałem ustawienia standardowe czyli te opcje co są po prawej to były ustawione w połowie skali a przyspieszenie myszy było na 3 podziałce.Jakby tak pokombinować z tymi suwaczkami to schodki pewnie wychodziłyby jeszcze większe lub mniejsze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko Daro :) Dzięki za wrzutę. Widać różnice u Ciebie pomiędzy trybem pióra a trybem myszy ale nie tak hardcorową jak u mnie. U mnie są porostu schodki (z 10 na linię) a u Ciebie jakoś to w miarę wygląda. Czyli rozumiem, że też masz Intuosa Pro tylko M tak?

 

Napisałem już do Wacoma w tej sprawie. Może chodzi o to, że jak kiedyś miałem takiego budżetowego Bamboo MTE-450 a w byłej pracy Bamboo Pen CTL-470K to na tych modelach było mniej poziomów nacisku? W tym pierwszym było 512 poziomów nacisku a w drugim z kolei 1024. A teraz w tym co kupiłem jest 2048 poziomów nacisku i może to jest po prostu "za dużo" i dlatego tak szarpie te linie przeraźliwie? Chodź na zdrowy rozum to chyba byłoby dziwne gdyby to było przyczyną...

 

Co ciekawe kiedy rysuje sobie w Sketchup Pro (ściągnąłem triala) to linie są gładkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to liczba poziomów nacisku nie ma nic do rzeczy a jedynie rozdzielczość tabletu i kwestie indywidualne(daj komuś z zaawansowanym Parkinsonem tablet i powiedz mu ze ma narysować w sketchupie linie bez schodków-ni da rady) jak już i to co napisał Olaf .Jednak i tak ma ona niewielki wpływ .Kiedyś widziałem filmik na którym pokazano jak rysuje się linie na bamboo a ja na intuosie który ma 2 x większą rozdzielczość.Na bamboo linia miała czasami minimalne załamania a na intuosie zawsze były łuki -mowa o trybie piórka...Możesz sobie sprawdzić tak z ciekawosci jak wyglądają schodki malując pędzlem o jednakowym przepływie.Wtedy chyba transfer czy tam shape dynamics jest wyłączony o ile dobrze pamiętam.Wówczas wyeliminujesz zmienna jaką jest liczba poziomów nacisku. Tak mam M nawet ze srebrną ramka bo był tańszy chociaż normalnie jest droższy .Taka ofertę trafiłem akurat .Nie polecam srebrnej ramki bo się ściera :)Jednak kolorem pasowała mi tez do lapka hahaha .Problem jest albo w sterach albo w programie .Nie wiem jakiego masz Ps ale to albo tablet nie funkcjonuje z programem albo program z tabletem .Np w corel painter o ile dobrze pamietam nie można obracać obrazu za pomocą pokrętła na tablecie .Trzeba wciskać normalnie R albo obrócić go dotykiem .Troche to głupie że w takim sprzęcie trzeba wyrzucić taka funkcje bo ktoś tego nie uwzględnił.Wacom chyba zapomniał o sterach hahaha W sketch up pro tablecik Ci działa .Czyli stery pod sketch up są dobre :) W ps nie chodzi jak powinien .Ps albo stery pod ps są złe :) Teraz jakiego masz tego ps-a:) Mi np. nie działa przeglądanie fotografii oprogramowania windows bo przypadkiem usunąłem 1 plik systemowy i pdf też mi nie czyta bo też coś usunąłem .hahaha "Nie czyść kompa jak się nie znasz" ehh nie posłuchałem :)Druga kwestia że do komputerów jestem za głupi .Rozumiem że płytka od wacoma została umieszczona w napedzie ? JAk masz jakiegoś kolege co ma tą sama wersje Ps to skocz do niego i zainstaluj swój tablet .Raz na zawsze dowiesz się czy to kwestia sterów czy masz wadliwa wersje programu .Problem rozwiązany :) Jak będzie smigał normalnie u kolegi czy tam w pracy to Twój Ps szwankuje .Pozdro

 

- - - Połączono posty - - -

 

no możesz mieć tak że Ps -jest za stary .Jak masz np. cs2 to wiadomo że bamboo 1 jest na tyle stary żeby obsłużył cs2 .Pro jest z 2013 a czy firma aktualizuje stery pod stare programy to nie mam pojęcia :) To tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na tej całej elektronice więc nie sugeruj się tym co napisałem . Chociaż ten kolega z tą sama wersja Ps-a rozwiałby wątpliwości raz na zawsze.Lubię sobie od czasu do czasu porozkminiać" a może to dlatego to nie działa albo dlatego ze ... "Taka mała forma dochodzenia dla laika:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu zaznaczam, że mam Intuosa 4 L, ale sterowniki są takie same dla wszystkich Intuosów od 4 wzwyż. Przy trybie myszy im wolniej rysowałam linię, tym bardziej wychodziła "schodkowana", im szybciej, tym była gładsza. Potem zrobiłam drugą próbę z wyłączonym "przyspieszeniem myszy" w zakładce "mapowanie" - znaczny skok jakości. Zmniejszenie "szybkości myszy" też pomogło. Nie wiem, czy to robiłeś, ale po prostu bym próbowała z różnymi ustawieniami suwaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba macie rację, że tutaj chodzi o jakieś zgranie między rozdzielczością tabletu, roz. monitora, sterownikami i wersją PS.a (mam CS6). Próbowałem też z trialem CS5 i to samo. Próbowałem różnych ustawień suwaków i to samo. Co ciekawe kiedy w Photoshopie mam zoom na 200% problem znika.

 

No nic zostaje zmiana tabletu - już raczej straciłem nadzieję na naprawienie problemu. Jak ktoś jest zainteresowany to mam 2 tygodniowego Intuosa Pro S na sprzedaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś sto lat temu też miałem podobny problem z moim wacomem, z tym że poszarpane linie miałem w "pen mode" a nie w "mouse mode"

Wtedy ktoś mi poradził aby zmienić opcje "double click distance" na min. lub wyłączyć.

U mnie podziałało. Warto sprawdzić u Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności